Pokemon (osoba): Różnice pomiędzy wersjami

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
(Ale ze mnie lama, wandalizuję Nonsensopedię... Byłbym bardzo wdzięczny za otrzymanie bana)
M (Przywrócono przedostatnią wersję, jej autor to Szaszlyk. Ofiarą rewertu jest 178.183.199.43.)
Linia 1: Linia 1:
zdechło
+
{{sur2|„Pokemon”|[[Pokémon]]|e}}
 +
'''Pokemon''' – niegdyś osobnik płci żeńskiej, obecnie także męskiej. Przedstawiciele specyficznej subkultury, najczęściej w wieku małoletnim. Oczywiście nie oznacza to, że nie istnieją dorosłe pokemony, które nie ewoluowały.
 +
 
 +
==Traktowanie==
 +
[[Plik:Przyklafwafaewfwqafd.jpg|thumb|right|200px|Prawidłowe traktowanie pokemona]]
 +
Są milutkie w dotyku i bardzo ładnie wyglądają, ale nie dajcie się zwieść pozorom! Żeby poderwać pokemona, trzeba też być pokemonem i to przeciwnej płci, co sprawia, że są to postacie niesamowicie trudne do zdobycia. Poza tym używają [[telefon komórkowy|telefonów komórkowych]], co dodaje im aury niesamowitej oryginalności i niedostępności. Łatwo rozpoznawalne po zapachu lukru i kocich (sweetaśnych) szczyn.
 +
 
 +
==Rodzaje==
 +
* '''Hajskul''' – najwcześniejsze stadium pokemona, najczęściej świeżo po zaprzestaniu oglądania dobranocek. Ich wiek to około 10 lat. Chcą pokazać, że są już wyssffolonymi teeeeeens. Przechodzą więc z Mini Mini na Disnej Czanel (ewentualnie na Disnej xD), więc oglądają przede wszystkim filmy typu ''Haj Skól Mjuzikal'' i ''Hała Mendała''. Zaraz po seansie, lub jeszcze przed nim znają na pamięć wszystkie piosenki z tego właśnie ''filmu''. Następnie ściągają go z internetu i zapraszają swoje ''psiapsiułki'' na nockę i zbiorowo napalają się na aktorów tam grających. Potem, piszą na swoich fotoblożkach, jaki ten [[Zac Efron]] jest ''słiiit''. Istnieją także przypadki, że wchodzą na stronę z tekstami piosenek, robią ''kopiuj-wklej'' na bloga i szpanują swoją rzekomą znajomością języka angielskiego. Końcowym efektem, jest posiadanie WSZYSTKIEGO, co związane jest z ich ukochanym filmem/aktorem. Piórniki, ołówki, plecaki, koszulki, podkoszulki, gacie, skarpetki, perfumy, jedzenie, notesy, segregatory, książki, nocniki, smycze i obroże, to tylko mała cząstka posiadanych wówczas rzeczy. W tym czasie poznają podstawy języka pokemoniastego. Zakładają też pierwsze konto na [[Nk.pl|nk]]. Obecnie uaktywnia się jeszcze jeden rodzaj hajskul, a mianowicie bimberki. Są to fanki niejakiej [[Justin Bieber|Justyny Bimber]]. „No psheciesh on jest taki słit <3 :*:*:*:*:*”.
 +
* '''Paszczur''' – uaktywnia się w 5–6 klasie. Zna już cały język pokemoniasty, ma 99999+<ref>A nie [[Nieskończoność|<math>\infty</math>]] znajomych?</ref> znajomych na [[NK.pl|NK]]. Od hajskula różni się tym, że jest szefem w ich grupie. Myśli, że już naprawdę jest nastolatkiem (przyrostek „-naście” – co z tego, że jede<b>naście</b>?!) więc szuka dziefffcyny/chuuopaqa/emo/obojnaka. Nie może się doczekać gimnazjum. Chce przeżyć okres buntu i kłótnie z mamą. Głos zmienia się więc w tydzień na ''nastoletni'' (głos Luntka ale bez mutacji). Lubi słowo „ogarnij się/ogar” koniecznie piskliwym głosem z rozdziawionym „eeeee”, co brzmi: „no ogaarniiiij Sieeeeeeeeeee!” Zakładają blogi, gdzie piszą PoK3M0NiiA$TyM P!sMem „Y4kIe T0 On33 $w33t ;** =) =]]”. PsiapsiOoLki zostają na pewien czas [[lesbijka]]mi: zaczynają się nawzajem przytulać, [[Malinka|całować]], chodzić za rękę (szkoda, że jeszcze się nie <s>pieprzą</s> [[seks|chędożą]]) Myślą, że zapytanie się kogoś o numer jest romantyczne (wybacz, matko Ziemio). Starają się jednak poznać kogoś w swoim wieku (cóż za sukces, za 10 lat możemy się jednak spodziewać 12-letnich galerianek chodzących po mieście). Swoje pierwsze ''miłości'' poznają, na nieszczęście, przez GG. Typowa rozmowa to:
 +
 
 +
<poem>
 +
– H3jKa!!!
 +
– cześć
 +
– PoKl!kAsH???
 +
– znamy sie??
 +
– NiEeE.. ale PsHeCieSH MoSHHemy Si3 PosnaC..
 +
– No to poklikamy...
 +
– klik
 +
– klik
 +
– klik
 +
– Już się naklikałaś??
 +
– Al3 Ty jEstE$ NieMUodZieSHoFfYYy...
 +
– No dobra... znam pokemoniasty w stopniu komunikatywnym... JuShh Si3 NakliKaUa$$$?????
 +
– Ni3 Koffam CI333...
 +
– No to spierdalaj
 +
– No wEEEEz WrZUc Na oGar...
 +
– Tak, tak, a twoja stara jest dziewicą
 +
</poem>
 +
 
 +
Ciąg dalszy raczej wiadomy...
 +
 
 +
*'''PokEmo''' – tak jak iPhone + laptop = iPad, tak samo pokemon + [[emo]] = pokemo. Przypomina do złudzenia [[emo girl]], choć jest bardziej pOfAlOwAn3. Z prawdziwym [[emo]] nie ma nic wspólnego, oprócz tego, że uważa się za takowe. Jest po prostu kolejnym ze słit tinejdżerów, który idzie za tłumem, niczym w Karaluchu® wszyscy ludzie z kolejki do kasy A do właśnie otwartej kasy B ([[syndrom otwartej kasy]]). Pierwowzorem pokemo jest oczywiście [[Emo Martynka]]. Pokemo traktuje słowo 'emo' jako definicję bycia kul. Nieważne, czy słuchasz [[Jonas Brothers|braci Jonasz]], czy Majli, czy [[Gracjan Roztocki|Gracjana Roztockiego]], czy kochasz się w [[Zac Efron|Zakusiu]], czy może w Rowanie Atkinsonie. Nie musisz się ciąć żelem. Wystarczy trochę odmóżdżenia, rooshoffo-charno-mhroczno-oczojebne ubranqa, chęć szczera i szczypta fAlKi. Jednym słowem, od wzorca pokemona ([[Oksana]]) różni się tylko tym, że nosi na sobie więcej czerni i ChAsHeQq.
 +
 
 +
*'''Dojrzały pokemon''' – wyrośnięty poke-tinejdżer, którego wiek jest w granicach 18–20 lat. Wiek ciała się zmienia, ale mózg pozostaje w takiej samej stagnacji, jak zaraz po poznaniu [[Pokemoniaste pismo|pisma pokemoniastego]]. Dojrzałe pokemony osiągnęły stadium rozwoju zwany ''porzucenie pokemoniastego pisma'' oraz ''głupie myśli filozoficzne'', ale bezsens wypowiedzi pozostaje ten sam.
 +
**Przykłady wypowiedzi:
 +
*** – „Nie chcemy żyć w domach z betonu.”
 +
*** – „Zamykamy oczy i zamiast po asfalcie chodzimy po trawie i gorącym zbożu.”
 +
**Swoją drogą, nie brzmi to jak [[Masoneria|paplanie]] [[Moher|jakieś]] [[PiS|przebrzydłej]] [[Szatan|sekty]]?
 +
 
 +
== Stopnie zagrożenia ==
 +
* Stopień pierwszy: Nie pisze po pokemońsku, ale używa emotów, ubóstwia High School Musical, Hannę Montannę lub wszystkie jednocześnie. Wysyła łańcuszki, ale tylko znajomym.
 +
* Stopień drugi: Używa pokemonów, ale nie za mocno. Wysyła łańcuszki prawie wszystkim.
 +
* Stopień trzeci: Patrz [[internetowy paszczur]].
 +
<!-- Prosimy nie dodawać nowych stopni!!! -->
 +
 
 +
==Wygląd==
 +
Spośród pokemonów można wyróżnić barbie i [[żeluś|żeli/elegancików]]. Z łatwością można rozróżnić, które jest które. Wyróżniają się z tłumu swoim ubiorem i nieprzeciętnym brakiem inteligencji. Zazwyczaj albo zakochani w sobie [[trening siłowy|pakujący na siłowni]] pseudoprzystojniaki/maczo albo puste panienki. Charakteryzują się ufarbowanymi na platynowy blond lub poważny granat włosami oraz strojem w oczojebne kolorki. Ponadto pokemony płci żeńskiej często używają hektolitrów perfum, służących jako wabik na pokemony płci przeciwnej, czasem jako odstraszacz przeciw nie-pokemonom, a zawsze dla zamaskowania wstrętu do wody z mydłem. Nie do przeoczenia jest także pokemonowy make-up.
 +
 
 +
Na naszych ulicach wciąż można zauważać ewoluujące pokemony. Na początku pokemon jest różowy, potem zaczyna się ''MhRoCk''. Pokemon farbuje się zazwyczaj na dwa różne kolory, by śladem setek tysięcy identycznych małolatów podkreślić swoją oryginalność, niepowtarzalność i niezależność, jednak nie rezygnuje ze złotych i srebrnych dodatków. Ku niezadowoleniu [[emo boy]]ów, pokemony w kolejnym stadium rozwoju zaczynają wyrażać swój bunt przez kolczykowanie (pępek, nos, język), co sprawia, że kolczykowanie przestaje być domeną [[emo (ludzie)|emo]]. Były przypadki wymieniania się kolczykami z języka. Kolce zazwyczaj mają powbijane cyrkonie i podoczepiane łańcuszki lub zawieszki w kształcie serduszek bądź motylków.
 +
 
 +
==Zainteresowania==
 +
Do ich zainteresowań można zaliczyć: przesiadywanie w toaletach szkolnych ze swoimi ''PssIePsIóŁkAmi'' w celu poplotkowania, nałogowe chodzenie po [[centrum handlowe|centrach handlowych]] w celu robienia zakupów bądź dla ''podrywu''. Często spędzają czas u [[kosmetyczka (osoba)|kosmetyczek]], na przyklejaniu [[tipsy|tipsów]] mających po parę kilogramów (te wszystkie obrazki i motylki, ew. serduszka ze sztucznych kryształków, trochę ważą...), przymierzaniu nowych, żółtych stringów do różowych spodni (bądź odwrotnie), kurteczek, szpilek z diamencikami i tym podobnych części krzykliwej garderoby (wśród „dziewcząt”), dopasowywania kolejnej różowej koszuli do obcisłych bądź seksownie powycieranych dżinsów (wśród „panów”). W wolnym czasie siedzą też godzinami przed lustrem. Dzieffcynki układają ''frysssurki'', bądź nakładają tapety, próbując nowe błyszczyki, a chłopczyki, znaczy maczo, nakładają na swoją seksowną ''frysssurkę'' jeszcze więcej żelu, robiąc ją bardziej ''szekszi''.
 +
Szpanowanie na naszej klasie swoimi ''KoFfAnYMi pSsIEpsioOokAmi'' poprzez robienie konto owego osobnika w hołdzie uwielbienia czyli wypisywaniu jaka to z niej ''SzaLoOoNa DÓpeCKa SZam SeKsz I TyLe''.
 +
 
 +
==Muzyka==
 +
Słuchają najczęściej muzyki na ich poziomie – klubowej, Justina Biebera, pop-u oraz podobnych. Oczywiście słuchają także UkOfFaNyCh ,SwEeeTaŚnYch DżOnAsKuFf. O innych zespołach nie mają pojęcia, a gdy słyszą metal, to krew leje się im z uszu. Nie trawią rocka, chociaż zdarzają się wyjątkowe pokemony, którym podoba się to brzmienie, choć i tak nie wiedzą, o co dokładnie chodzi.
 +
 
 +
==Działalność==
 +
[[Plik:say p say po say pokemon!.PNG|thumb|right|253px|Pokemony z życia wzięte]]
 +
Często szpanują swoimi komórami z najnowszymi dzwonkami i tapetami. Nadrabiają tym brak własnych komórek mózgowych. Pokemony często zakładają bezsensowne fotoblogi lub blogi z równie bezsensowymi notkami, szczególnie na majlogu, fotoblogu lub blogonecie, które prowadzą, aby mieć dużo ''komciów''. Jak już wcześniej zostało podane, lubią puszczać się z osobnikami swojego gatunku. Jednym z ich głównych celów życia jest chodzenie na [[Dyskoteka|dyskoteki]] i zdobywanie nowych doświadczeń alkoholowych.
 +
Robią także ''fsySsSko'' żeby zdobywać ''jeDdenaSsStQQi'' na fotce.peel i dają ''koMccIee'' aby im się odwzajemnić tym samym w zwiększonych ilościach. Oczywiście zdjęcia to najważniejsza rzecz (jak sama nazwa strony wskazuje). W tym celu podkradają ubrania mamie lub starszej siostrze, zapraszają ''psiAapSióŁecQQi'' i ''sts3eElajoOomm fOteCcQq!'' (są to tzw ''SesYjkiii'') aby później zamieścić je na własnym profilu i podpisać, np. ''„tOo jA I moYye pSsiApsIuŁŁecQqi – fcorajsha sesYYjka – LoffAm jEEeE BUSSSQI ;***”''
 +
Działają także propagandowo, poprzez wysyłanie bezsensownych ''ŁaŃcUsZkóW'', szczególnie na NaSzeJ-KlAsIe lub "Gie-Gie".
 +
 
 +
==Język==
 +
Wszystkie pokemony mają swój własny dialekt, <del>w pewnym stopniu podobny</del> zupełnie niepodobny do [[język polski|języka polskiego]]. W ich słownictwie z łatwością można wyróżnić takie słowa jak m.in. ''eyyy...'', ''słit'', ''krejzol/krejzolka'',  ''helołłłł'', ''aaayyhh'', ''lofffciana psiapsiułeeczka'', ''niom'', ''koffanie'', ''żal'', ''żal.pl'', ''moja loffciana dupeczko'', ''młuahhh'', ''jush'', ''AjjĆ'', ''tesh'', ''faza'' (występuje także w slangu zielarzy), ''wee'', ''weeeeż'' (koniecznie z wykrzyknikami na końcu oraz ''ż'' zamiast ''ź'', wymowa przeciągnięta do maksimum, potrafi trwać nawet 10 sekund), ''zajebioza'' (to najprawdopodobniej zapożyczone z gry „Postal 2”), ''zajebiaszczo'' (a to z „Włatców Móch”), ''iiiijeee'', czy ''boshe''. Gdy nie wie co pisać, pisze po prostu ";*** W!eSss Ja|< j@ c!eee lofffc!!!a@m :*** :****"
 +
 
 +
Znajomość językowa pokemonów jest dość łatwo rozszerzalna, praktycznie nic nie stoi na przeszkodzie, by stworzyć własny dialekt pokemoniasty. Najczęściej tworzenie słów polega na tym, że angielskie (lub angielskobrzmiące), obce słowo zostało zasłyszane przez jakiegoś przedstawiciela powyżej opisanej subkultury. Zostało ono użyte w blogu często odwiedzanym przez ''lOfFcIaNe pSiApSiElKi'' które nauczone owego słowa używają go na innych (czytaj: swoich) ''bLoGaCh'', coraz to bardziej rozszerzając znajomość tego słowa.
 +
 
 +
Warto również dodać, iż pokemony używają [[pokemoniaste pismo|pokemoniastego pisma]], m.in. bawią się w naprzemienne stosowanie dużej i małej litery. Przykład: ''PoKeMoN =*''. Styl ten zwany jest też ''gwałć shifta'' lub ''palpitacje shifta''(lub Caps Locka).
 +
 
 +
Popularne jest również kodowanie treści za pomocą specjalnego szyfru – zastępowania normalnych liter wszelkimi znakami – np. ''$ł!T'' (''słit''). Naukowcy wciąż zastanawiają się, jak u tak niskich ewolucyjnie istot mogła wykształcić się zdolność używania tak skomplikowanego w zapisie systemu znaków.
 +
 
 +
Język ''PoKemOnOFFaTych'' cechuje również masa błędów ortograficznych (podobnie jak [[internetowy paszczur|internetowych paszczurów]]). Np. ''Al3 9upiA J3$t3$, O B0$H3 ŻaL PeEl W3Ź Wo9Ól3o nO H3LoŁ.O!''.
 +
 
 +
==Występowanie==
 +
Obserwuje się coraz powszechniejsze występowanie pokemonów w miejscach publicznych. Istnieje prawdopodobieństwo, że wprowadzana obecnie [[polityka prorodzinna]] doprowadzi w ciągu kilkunastu lat do znacznego nasilenia się zjawiska. Jedynym ze sposobów na zmniejszenie populacji pokemonów jest częste wyłączanie [[Gadu-Gadu]].
 +
 
 +
Pokemony korzystają z [[Nasza-klasa.pl|Naszej Klasy]] bardzo często, niemal tak często jak z [[Gadu-Gadu|GG]]. Niemniej popularnym miejscem występowania w internecie są fora o tipsach itp. (radzimy nie wchodzić, by uniknąć załamania). Piszą także dużo różowo-obrazkowych blogów (na których najczęściej zawieszają się komputery), często można takie niechciane blogi znaleźć szukając czegoś w wyszukiwarkach. Pokemony, także występują na tyłach autobusów, gdzie uprawiają walki wydając przy tym różne dźwięki. Wydaje im się że skoro zajęły ostatnie siedzenia to rządzą światem. Ten typ pokemona jest zwany: autobusowydzieraczem.
 +
 
 +
Standardem pokemonów są opisy np. takie opisy „O sobie”:
 +
:<code>''Kocham kolor różowy i nosić tiarę na głowie. KoFFaM mOjE PsII@@psIóÓłŁeCzki!!!11 ^ I'm So S\/\/33t!!!!111!1!11!1jedenjeden!1!11jedenaście Uwielbiam pisac PoKeMoNaMi i robić dzióbeczka do obcych kolesi. ;*;*;* :D:D oh ah xDDD :P:P :D:D Mam tipsy długości rakiety do tenisa xDDD ;D;D;D ;* Lans czteryy ever :D:D:P:P:P xDxD :P:P xP W[/\|_e Ńe JeZdEm PłÓkEmÓnEm'' JeZdEm OzZoBp@ PoFarZn@! ;D;D;D :*:*:* :D:D:D:D oh ah ah MóCnIIeJ! xDDDDD Ps: MaSh fOtEtShKeM AlBo NK aLbO EpUlSa TsHy WoGlE?
 +
</code>
 +
 
 +
==Zobacz też==
 +
* [[Pokemoniaste pismo]]
 +
* [[Internetowy paszczur]]
 +
* [[Pasztet (osoba)|Pasztet]]
 +
* [[Żeluś]]
 +
* [[Dziecko Neostrady]]
 +
* [[Emo Martynka]]
 +
 
 +
==Linki zewnętrzne==
 +
*[http://www.sweetbrokacik.pl/ Najbardziej pokemonowe forum]
 +
*[http://nastolateq.com/ Prawie najbardziej pokemonowe forum]
 +
*[http://www.pokemontranslator.tk/ Translator z polskiego na poke i odwrotnie]
 +
 
 +
{{subkultury}}
 +
{{Przypisy}}
 +
 
 +
{{medal}}
 +
 
 +
[[Kategoria:Subkultury dla ubogich umysłowo]]
 +
[[Kategoria:Statusy społeczne]]

Wersja z 15:23, 21 sty 2012

Ujednoznacznienie „Pokemon” przekierowuje tutaj. Zobacz też Pokémon.

Pokemon – niegdyś osobnik płci żeńskiej, obecnie także męskiej. Przedstawiciele specyficznej subkultury, najczęściej w wieku małoletnim. Oczywiście nie oznacza to, że nie istnieją dorosłe pokemony, które nie ewoluowały.

Traktowanie

Plik:Przyklafwafaewfwqafd.jpg
Prawidłowe traktowanie pokemona

Są milutkie w dotyku i bardzo ładnie wyglądają, ale nie dajcie się zwieść pozorom! Żeby poderwać pokemona, trzeba też być pokemonem i to przeciwnej płci, co sprawia, że są to postacie niesamowicie trudne do zdobycia. Poza tym używają telefonów komórkowych, co dodaje im aury niesamowitej oryginalności i niedostępności. Łatwo rozpoznawalne po zapachu lukru i kocich (sweetaśnych) szczyn.

Rodzaje

 • Hajskul – najwcześniejsze stadium pokemona, najczęściej świeżo po zaprzestaniu oglądania dobranocek. Ich wiek to około 10 lat. Chcą pokazać, że są już wyssffolonymi teeeeeens. Przechodzą więc z Mini Mini na Disnej Czanel (ewentualnie na Disnej xD), więc oglądają przede wszystkim filmy typu Haj Skól Mjuzikal i Hała Mendała. Zaraz po seansie, lub jeszcze przed nim znają na pamięć wszystkie piosenki z tego właśnie filmu. Następnie ściągają go z internetu i zapraszają swoje psiapsiułki na nockę i zbiorowo napalają się na aktorów tam grających. Potem, piszą na swoich fotoblożkach, jaki ten Zac Efron jest słiiit. Istnieją także przypadki, że wchodzą na stronę z tekstami piosenek, robią kopiuj-wklej na bloga i szpanują swoją rzekomą znajomością języka angielskiego. Końcowym efektem, jest posiadanie WSZYSTKIEGO, co związane jest z ich ukochanym filmem/aktorem. Piórniki, ołówki, plecaki, koszulki, podkoszulki, gacie, skarpetki, perfumy, jedzenie, notesy, segregatory, książki, nocniki, smycze i obroże, to tylko mała cząstka posiadanych wówczas rzeczy. W tym czasie poznają podstawy języka pokemoniastego. Zakładają też pierwsze konto na nk. Obecnie uaktywnia się jeszcze jeden rodzaj hajskul, a mianowicie bimberki. Są to fanki niejakiej Justyny Bimber. „No psheciesh on jest taki słit <3 :*:*:*:*:*”.
 • Paszczur – uaktywnia się w 5–6 klasie. Zna już cały język pokemoniasty, ma 99999+[1] znajomych na NK. Od hajskula różni się tym, że jest szefem w ich grupie. Myśli, że już naprawdę jest nastolatkiem (przyrostek „-naście” – co z tego, że jedenaście?!) więc szuka dziefffcyny/chuuopaqa/emo/obojnaka. Nie może się doczekać gimnazjum. Chce przeżyć okres buntu i kłótnie z mamą. Głos zmienia się więc w tydzień na nastoletni (głos Luntka ale bez mutacji). Lubi słowo „ogarnij się/ogar” koniecznie piskliwym głosem z rozdziawionym „eeeee”, co brzmi: „no ogaarniiiij Sieeeeeeeeeee!” Zakładają blogi, gdzie piszą PoK3M0NiiA$TyM P!sMem „Y4kIe T0 On33 $w33t ;** =) =]]”. PsiapsiOoLki zostają na pewien czas lesbijkami: zaczynają się nawzajem przytulać, całować, chodzić za rękę (szkoda, że jeszcze się nie pieprzą chędożą) Myślą, że zapytanie się kogoś o numer jest romantyczne (wybacz, matko Ziemio). Starają się jednak poznać kogoś w swoim wieku (cóż za sukces, za 10 lat możemy się jednak spodziewać 12-letnich galerianek chodzących po mieście). Swoje pierwsze miłości poznają, na nieszczęście, przez GG. Typowa rozmowa to:

– H3jKa!!!
– cześć
– PoKl!kAsH???
– znamy sie??
– NiEeE.. ale PsHeCieSH MoSHHemy Si3 PosnaC..
– No to poklikamy...
– klik
– klik
– klik
– Już się naklikałaś??
– Al3 Ty jEstE$ NieMUodZieSHoFfYYy...
– No dobra... znam pokemoniasty w stopniu komunikatywnym... JuShh Si3 NakliKaUa$$$?????
– Ni3 Koffam CI333...
– No to spierdalaj
– No wEEEEz WrZUc Na oGar...
– Tak, tak, a twoja stara jest dziewicą

Ciąg dalszy raczej wiadomy...

 • PokEmo – tak jak iPhone + laptop = iPad, tak samo pokemon + emo = pokemo. Przypomina do złudzenia emo girl, choć jest bardziej pOfAlOwAn3. Z prawdziwym emo nie ma nic wspólnego, oprócz tego, że uważa się za takowe. Jest po prostu kolejnym ze słit tinejdżerów, który idzie za tłumem, niczym w Karaluchu® wszyscy ludzie z kolejki do kasy A do właśnie otwartej kasy B (syndrom otwartej kasy). Pierwowzorem pokemo jest oczywiście Emo Martynka. Pokemo traktuje słowo 'emo' jako definicję bycia kul. Nieważne, czy słuchasz braci Jonasz, czy Majli, czy Gracjana Roztockiego, czy kochasz się w Zakusiu, czy może w Rowanie Atkinsonie. Nie musisz się ciąć żelem. Wystarczy trochę odmóżdżenia, rooshoffo-charno-mhroczno-oczojebne ubranqa, chęć szczera i szczypta fAlKi. Jednym słowem, od wzorca pokemona (Oksana) różni się tylko tym, że nosi na sobie więcej czerni i ChAsHeQq.
 • Dojrzały pokemon – wyrośnięty poke-tinejdżer, którego wiek jest w granicach 18–20 lat. Wiek ciała się zmienia, ale mózg pozostaje w takiej samej stagnacji, jak zaraz po poznaniu pisma pokemoniastego. Dojrzałe pokemony osiągnęły stadium rozwoju zwany porzucenie pokemoniastego pisma oraz głupie myśli filozoficzne, ale bezsens wypowiedzi pozostaje ten sam.
  • Przykłady wypowiedzi:
   • – „Nie chcemy żyć w domach z betonu.”
   • – „Zamykamy oczy i zamiast po asfalcie chodzimy po trawie i gorącym zbożu.”
  • Swoją drogą, nie brzmi to jak paplanie jakieś przebrzydłej sekty?

Stopnie zagrożenia

 • Stopień pierwszy: Nie pisze po pokemońsku, ale używa emotów, ubóstwia High School Musical, Hannę Montannę lub wszystkie jednocześnie. Wysyła łańcuszki, ale tylko znajomym.
 • Stopień drugi: Używa pokemonów, ale nie za mocno. Wysyła łańcuszki prawie wszystkim.
 • Stopień trzeci: Patrz internetowy paszczur.

Wygląd

Spośród pokemonów można wyróżnić barbie i żeli/elegancików. Z łatwością można rozróżnić, które jest które. Wyróżniają się z tłumu swoim ubiorem i nieprzeciętnym brakiem inteligencji. Zazwyczaj albo zakochani w sobie pakujący na siłowni pseudoprzystojniaki/maczo albo puste panienki. Charakteryzują się ufarbowanymi na platynowy blond lub poważny granat włosami oraz strojem w oczojebne kolorki. Ponadto pokemony płci żeńskiej często używają hektolitrów perfum, służących jako wabik na pokemony płci przeciwnej, czasem jako odstraszacz przeciw nie-pokemonom, a zawsze dla zamaskowania wstrętu do wody z mydłem. Nie do przeoczenia jest także pokemonowy make-up.

Na naszych ulicach wciąż można zauważać ewoluujące pokemony. Na początku pokemon jest różowy, potem zaczyna się MhRoCk. Pokemon farbuje się zazwyczaj na dwa różne kolory, by śladem setek tysięcy identycznych małolatów podkreślić swoją oryginalność, niepowtarzalność i niezależność, jednak nie rezygnuje ze złotych i srebrnych dodatków. Ku niezadowoleniu emo boyów, pokemony w kolejnym stadium rozwoju zaczynają wyrażać swój bunt przez kolczykowanie (pępek, nos, język), co sprawia, że kolczykowanie przestaje być domeną emo. Były przypadki wymieniania się kolczykami z języka. Kolce zazwyczaj mają powbijane cyrkonie i podoczepiane łańcuszki lub zawieszki w kształcie serduszek bądź motylków.

Zainteresowania

Do ich zainteresowań można zaliczyć: przesiadywanie w toaletach szkolnych ze swoimi PssIePsIóŁkAmi w celu poplotkowania, nałogowe chodzenie po centrach handlowych w celu robienia zakupów bądź dla podrywu. Często spędzają czas u kosmetyczek, na przyklejaniu tipsów mających po parę kilogramów (te wszystkie obrazki i motylki, ew. serduszka ze sztucznych kryształków, trochę ważą...), przymierzaniu nowych, żółtych stringów do różowych spodni (bądź odwrotnie), kurteczek, szpilek z diamencikami i tym podobnych części krzykliwej garderoby (wśród „dziewcząt”), dopasowywania kolejnej różowej koszuli do obcisłych bądź seksownie powycieranych dżinsów (wśród „panów”). W wolnym czasie siedzą też godzinami przed lustrem. Dzieffcynki układają frysssurki, bądź nakładają tapety, próbując nowe błyszczyki, a chłopczyki, znaczy maczo, nakładają na swoją seksowną frysssurkę jeszcze więcej żelu, robiąc ją bardziej szekszi. Szpanowanie na naszej klasie swoimi KoFfAnYMi pSsIEpsioOokAmi poprzez robienie konto owego osobnika w hołdzie uwielbienia czyli wypisywaniu jaka to z niej SzaLoOoNa DÓpeCKa SZam SeKsz I TyLe.

Muzyka

Słuchają najczęściej muzyki na ich poziomie – klubowej, Justina Biebera, pop-u oraz podobnych. Oczywiście słuchają także UkOfFaNyCh ,SwEeeTaŚnYch DżOnAsKuFf. O innych zespołach nie mają pojęcia, a gdy słyszą metal, to krew leje się im z uszu. Nie trawią rocka, chociaż zdarzają się wyjątkowe pokemony, którym podoba się to brzmienie, choć i tak nie wiedzą, o co dokładnie chodzi.

Działalność

Pokemony z życia wzięte

Często szpanują swoimi komórami z najnowszymi dzwonkami i tapetami. Nadrabiają tym brak własnych komórek mózgowych. Pokemony często zakładają bezsensowne fotoblogi lub blogi z równie bezsensowymi notkami, szczególnie na majlogu, fotoblogu lub blogonecie, które prowadzą, aby mieć dużo komciów. Jak już wcześniej zostało podane, lubią puszczać się z osobnikami swojego gatunku. Jednym z ich głównych celów życia jest chodzenie na dyskoteki i zdobywanie nowych doświadczeń alkoholowych. Robią także fsySsSko żeby zdobywać jeDdenaSsStQQi na fotce.peel i dają koMccIee aby im się odwzajemnić tym samym w zwiększonych ilościach. Oczywiście zdjęcia to najważniejsza rzecz (jak sama nazwa strony wskazuje). W tym celu podkradają ubrania mamie lub starszej siostrze, zapraszają psiAapSióŁecQQi i sts3eElajoOomm fOteCcQq! (są to tzw SesYjkiii) aby później zamieścić je na własnym profilu i podpisać, np. „tOo jA I moYye pSsiApsIuŁŁecQqi – fcorajsha sesYYjka – LoffAm jEEeE BUSSSQI ;***” Działają także propagandowo, poprzez wysyłanie bezsensownych ŁaŃcUsZkóW, szczególnie na NaSzeJ-KlAsIe lub "Gie-Gie".

Język

Wszystkie pokemony mają swój własny dialekt, w pewnym stopniu podobny zupełnie niepodobny do języka polskiego. W ich słownictwie z łatwością można wyróżnić takie słowa jak m.in. eyyy..., słit, krejzol/krejzolka, helołłłł, aaayyhh, lofffciana psiapsiułeeczka, niom, koffanie, żal, żal.pl, moja loffciana dupeczko, młuahhh, jush, AjjĆ, tesh, faza (występuje także w slangu zielarzy), wee, weeeeż (koniecznie z wykrzyknikami na końcu oraz ż zamiast ź, wymowa przeciągnięta do maksimum, potrafi trwać nawet 10 sekund), zajebioza (to najprawdopodobniej zapożyczone z gry „Postal 2”), zajebiaszczo (a to z „Włatców Móch”), iiiijeee, czy boshe. Gdy nie wie co pisać, pisze po prostu ";*** W!eSss Ja|< j@ c!eee lofffc!!!a@m :*** :****"

Znajomość językowa pokemonów jest dość łatwo rozszerzalna, praktycznie nic nie stoi na przeszkodzie, by stworzyć własny dialekt pokemoniasty. Najczęściej tworzenie słów polega na tym, że angielskie (lub angielskobrzmiące), obce słowo zostało zasłyszane przez jakiegoś przedstawiciela powyżej opisanej subkultury. Zostało ono użyte w blogu często odwiedzanym przez lOfFcIaNe pSiApSiElKi które nauczone owego słowa używają go na innych (czytaj: swoich) bLoGaCh, coraz to bardziej rozszerzając znajomość tego słowa.

Warto również dodać, iż pokemony używają pokemoniastego pisma, m.in. bawią się w naprzemienne stosowanie dużej i małej litery. Przykład: PoKeMoN =*. Styl ten zwany jest też gwałć shifta lub palpitacje shifta(lub Caps Locka).

Popularne jest również kodowanie treści za pomocą specjalnego szyfru – zastępowania normalnych liter wszelkimi znakami – np. $ł!T (słit). Naukowcy wciąż zastanawiają się, jak u tak niskich ewolucyjnie istot mogła wykształcić się zdolność używania tak skomplikowanego w zapisie systemu znaków.

Język PoKemOnOFFaTych cechuje również masa błędów ortograficznych (podobnie jak internetowych paszczurów). Np. Al3 9upiA J3$t3$, O B0$H3 ŻaL PeEl W3Ź Wo9Ól3o nO H3LoŁ.O!.

Występowanie

Obserwuje się coraz powszechniejsze występowanie pokemonów w miejscach publicznych. Istnieje prawdopodobieństwo, że wprowadzana obecnie polityka prorodzinna doprowadzi w ciągu kilkunastu lat do znacznego nasilenia się zjawiska. Jedynym ze sposobów na zmniejszenie populacji pokemonów jest częste wyłączanie Gadu-Gadu.

Pokemony korzystają z Naszej Klasy bardzo często, niemal tak często jak z GG. Niemniej popularnym miejscem występowania w internecie są fora o tipsach itp. (radzimy nie wchodzić, by uniknąć załamania). Piszą także dużo różowo-obrazkowych blogów (na których najczęściej zawieszają się komputery), często można takie niechciane blogi znaleźć szukając czegoś w wyszukiwarkach. Pokemony, także występują na tyłach autobusów, gdzie uprawiają walki wydając przy tym różne dźwięki. Wydaje im się że skoro zajęły ostatnie siedzenia to rządzą światem. Ten typ pokemona jest zwany: autobusowydzieraczem.

Standardem pokemonów są opisy np. takie opisy „O sobie”:

Kocham kolor różowy i nosić tiarę na głowie. KoFFaM mOjE PsII@@psIóÓłŁeCzki!!!11 ^ I'm So S\/\/33t!!!!111!1!11!1jedenjeden!1!11jedenaście Uwielbiam pisac PoKeMoNaMi i robić dzióbeczka do obcych kolesi. ;*;*;* :D:D oh ah xDDD :P:P :D:D Mam tipsy długości rakiety do tenisa xDDD ;D;D;D ;* Lans czteryy ever :D:D:P:P:P xDxD :P:P xP W[/\|_e Ńe JeZdEm PłÓkEmÓnEm JeZdEm OzZoBp@ PoFarZn@! ;D;D;D :*:*:* :D:D:D:D oh ah ah MóCnIIeJ! xDDDDD Ps: MaSh fOtEtShKeM AlBo NK aLbO EpUlSa TsHy WoGlE?

Zobacz też

Linki zewnętrzne

Przypisy

 1. A nie znajomych?


Medal.png