Poradnik:Jak być dobrym ateistą: Różnice pomiędzy wersjami

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
(Ale ze mnie lama, blankuję Nonsensopedię...)
Linia 1: Linia 1:
[[Grafika:Dawkinssouthpark.jpg|thumb|right|200px|To ma być twój <s>idol</s><ref>Idol to po angielsku bożek...</ref> wzór. Richard Dawkins – najprawdziwszy ateista. Ale nie czcij go za bardzo bo założysz sektę...]]
 
{{Cytat|Bóg nie wierzy w '''ateistów''', dlatego oni nie istnieją.|Pastor [[Sonny Manuel]] z kościoła baptystów o ateistach. Jeżeli pomyślałeś o facecie w niebieskiej sukience z brodą siedzącym na chmurce pośród rozebranych dzieci ze skrzydłami – nie trudź się – nie będziesz prawdziwym ateistą, ale spróbuj [[Poradnik:Jak być dobrym katolikiem|tutaj]]}}
 
  
'''Jak być dobrym ateistą''' – poradnik
 
 
Ten poradnik dedykujemy wszystkim, którzy chcieliby zostać [[ateista]]mi, ale nie wiedzą od czego zacząć oraz tym, którzy już dawno odrzucili bajeczki o bogach i chcą wiedzieć, czy są wystarczająco dobrzy.
 
 
== Początki ==
 
* Jeśli nie jesteś członkiem ateistycznej rodziny – musisz wyrzec się wiary, ale nie tylko przed samym sobą. Musisz to zrobić oficjalnie – składając [[apostazja|odpowiednie dokumenty]]. Dalej chce ci się być ateistą? Okej, przejdź dalej.
 
* Ateizm zakorzeniony w rodzinie nie jest wymagany! Oczywiście dobrze by było, aby twoja rodzina była religijna w jakiejkolwiek formie – wtedy masz łatwiejszą i pewniejszą drogę do ateizmu na podstawie domowej wojny religijnej.
 
 
=== Odrzucenie religii ===
 
Musisz zniszczyć w domu wszystko, co nawet luźno kojarzy się z jakimikolwiek religijnymi przedmiotami. Tak więc kolejno zniszcz:
 
* Wszelkie krzyże i krzyżyki.
 
* Ładnie oprawione książki (przypominają [[Biblia|Biblię]]!).
 
* Obrazy z postaciami z brodą i w jednolitych szatach (przypominają / są świętymi).
 
* Posążki Wesołego – albo i Smutnego – Buddy. Nawet jeśli masz kolekcję, nie możesz ich sprzedać.
 
* Czarne suknie (przypominają sutannę).
 
* Świeczniki (Menora!).
 
* Wszelkie złote puchary i talerze – choćby były ze szczerego złota!
 
* Zwoje zapisane po hebrajsku (jeśli ktoś w ogóle trzyma je w domu).
 
* Butelki czerwonego wina – nawet ponad stuletnie i bardzo drogie! Nie wolno ich wypić – trzeba je wylać, a butelki stłuc w imię prawdziwego [[ateizm]]u.
 
* Wszelaki chleb i wafle! Możesz jeść tylko bułki, choć w sumie nie – zbyt przypomina prawosławny opłatek. Musisz obejść się ryżem, kuskusem, prosem i kukurydzą. Chociaż nie – kukurydza też odpada, za bardzo kojarzy się z wierzeniami Majów. Zero popcornu w kinie. A ryż to przecież japoński sikhizm. Będą problemy z jedzeniem. A może by tak... ser pleśniowy – to jest jedzenie prawdziwego ateisty!
 
* Zero włóczni i bębnów – skojarzenie z wierzeniami afrykańskimi. Prawdziwy ateista nie może być perkusistą.
 
* Żadnych fajek! [[Indianie]] też mają religie (fajka pokoju).
 
* Narkotyki też zakazane – a myślisz, że Indianie co palą w tych fajkach – papier?!
 
* Wszelkie złocone szafki i kredensy – zbyt przypominają prezbiteria.
 
* Zakazane jest słuchanie [[gospel]] – baptyści.
 
* Zakazane jest także mieszkanie w pobliżu jakichkolwiek świątyń – to może być trudne, więc mogą pozostać pustynie, bieguny i [[Korea Północna]].
 
* Jeśli nie stać cię na nowe mieszkanie – wysadź świątynię – na pewno stać cię na materiały wybuchowe.
 
* Jakkolwiek – jeśli pozostały ci jeszcze w domu jakieś przedmioty to zatrzymaj je. Jeśli ktoś będzie się pytał, gdzie się podziały twoje rzeczy – odpowiedz, że straciłeś je przez religię.
 
 
Spełniłeś te warunki? Masz duże szanse, aby zostać prawdziwym ateistą.
 
 
== Życie codzienne ==
 
=== Ateizm a religie ===
 
* Ateizm to nie religia.
 
* Musisz na każdym kroku dyskredytować wszystkie inne religie, ewentualnie zniżać je do poziomu wierzeń ludów pierwotnych.
 
* Musisz wyrzec się wszelkich członków rodziny wyznających jakiekolwiek religie.
 
* Jeżeli masz dziecko wierzące, to musisz je bić i wmawiać mu, że boga nie ma.
 
* Agnostyków traktuj jak idiotów (por. [[Poradnik:Jak być dobrym katolikiem|jak zostać dobrym katolikiem]]) – to jedyne, co będzie cię łączyć z katolikami, ale i u nich można znaleźć coś pozytywnego. Współczuj agnostykom i pamiętaj, że oni mają szansę być prawdziwymi ateistami, a katolicy nie.
 
* Musisz mieć w głębokim poważaniu wszystkich ludzi, którzy wyznają jakieś religie – wyrażaj to zarówno postawą jak i werbalnie.
 
* Kiedy masz wolne z okazji świąt religijnych (Boże Narodzenie, Wielkanoc) zawsze mów, że to dla ciebie ''urlop w trakcie roku pracy nie mający nic wspólnego z religią''.
 
* Nie chodź do rodziny na święta. Najlepiej spędzaj je samotnie rozpaczając, czemu ateiści są tacy samotni podczas świąt.
 
* Nie chodź na pogrzeby członków rodziny (nawet matki), jeżeli nie byli ateistami.
 
* Udawaj, że nie boisz się śmierci.
 
 
==== Dyskredytowanie innych religii w praktyce ====
 
[[Grafika:Rozowyjedno.png|right|thumb|Niewidzialny różowy jednorożec to symbol ateistów. Może i jest pedalski, ale musisz go podziwiać i się z nim obnosić. A poza tym jako ateista możesz być gejem...]]
 
* Nazywaj wierzących „debilami” i „zacofanymi głupcami”.
 
* Naśmiewaj się, rób dziwne miny i wywracaj oczami, gdy ktoś wspomni przy tobie, że był w kościele.
 
* Pal krzyże – najlepiej z katolikami na nich – to odwet za [[Hiszpańska inkwizycja|hiszpańską inkwizycję]].
 
* Również możesz nabijać [[Ksiądz|księży]] i [[Kościół katolicki|katolików]] na pal.
 
* Każdego katolika lub fanatyka religijnego możesz zabić, nawet jeżeli to małe dziecko.
 
* Zawsze mów, że ateiści mają większe IQ od wierzących i dlatego nie muszą uzasadniać niczego żadnymi bogami. Jeśli wierzący odpowie, że jesteś po prostu za głupi, żeby zrozumieć istotę boga – wywróć oczami i odejdź mówiąc: ''<s>Boże</s>, co za idiota''.
 
* Tak, możesz wzywać imiona bogów nadaremno na złość wierzącym i mówić, że to zły nawyk z czasów, gdy byłeś indoktrynowany w dzieciństwie przez cholernie katolickich rodziców. U ateistów wzbudzisz współczucie, a u katolików politowanie.
 
* Krzew ateizm zawsze i wszędzie. Przy każdej okazji. Mów, że ateizm jest „czoko”.
 
* Zapisz się na co najmniej piętnaście forów internetowych dotyczących ateizmu i mów tam, że ateizm jest wporzo, a religie są głupie. To samo rób na forach religijnych. Ubaw po pachy i ban w dziesięć minut gwarantowane.
 
* Każdą rozmowę sprowadzaj na temat ateizmu – wyjaśniaj, czemu bóg / bogowie nie istnieją – przedstawiając całą masę argumentów nie będących do podważenia. Ewentualnie mów: ''Boga nie ma, więc nie ma się nad czym zastanawiać''.
 
* Gdy wierzący odpowie, że religia to kwestia wiary – odpowiedz, że jest zindoktrynowanym frajerem.
 
* Gdy wierzący wyprosi cię z domu, powiedz mu, że twoja stopa nie ma zamiaru stanąć w tym plugawym religijnym domu.
 
* Ostatnich trzech punktów nie stosuj wobec przyjaciół-milionerów będących religijnymi. Jako ateista musisz być egoistą i oportunistą. Musisz myśleć o sobie, a przyjaźń milionera zawsze może się przydać. To jedyna dopuszczalna sytuacja, aby udawać wierzącego.
 
 
=== Praktykowanie ateizmu ===
 
Jeśli przeczytałeś ten nagłówek i pomyślałeś, że istnieje coś takiego jak praktykowanie ateizmu – to nie jesteś prawdziwym ateistą! Ateizm to nie jest religia!
 
 
=== Ateista a przyjaciele ===
 
* Zacznijmy od tego, że jako ateista - jedyne co cię ogranicza to prawo karne, więc tak... możesz być gejem! Możesz sobie znaleźć prawdziwego kumpla, który też jest gejem (i ateistą). Jeśli nie jesteś gejem, przejdź dalej.
 
* Musisz zrezygnować ze wszystkich kumpli, którzy nie są ateistami (ew. agnostykami) i nie dali się przekonać do porzucenia wiary.
 
* Zacznij szukać kumpli wśród ateistów. Prawdziwych.
 
* Będziesz się mógł z nimi kłócić o to, kto jest bardziej pewny, że bóg nie istnieje.
 
* Po takiej kłótni będziesz musiał znaleźć nowego kumpla. Poszukaj jakiegoś [[emo (ludzie)|emo]] – wesprzyj go tym, że to nie bóg go porzucił i dlatego jest nieszczęśliwy, ale że to wyłącznie jego wina.
 
* Gdy emo się zabije – poszukaj jakiegoś [[satanizm|satanisty]].
 
* Co prawda satanizm uznawany jest za religię, ale mają w nosie [[Kościół katolicki]], więc ujdą w tłoku.
 
* Kiedy ci się wymsknie, że nie wierzysz w boga, a więc i w [[Szatan]]a – uciekaj najszybciej, jak potrafisz. Zanim nie zostaniesz zgwałcony zbiorowo i spalony podczas jakiegoś rytuału.
 
* Jeśli dalej nie masz kumpli – poszukaj jakiegoś prawnika. To ostatnia deska ratunku. Prawnicy są pozbawieni moralności, więc się nadadzą.
 
 
== Wnioski ==
 
Życie ateisty jest ciężkie, ale nikt nie powiedział, że to bułka z masłem. Jeżeli przeczytałeś powyższy poradnik i w pełni się z nim zgadzasz – masz szansę wstąpić na drogę prawdziwego ateizmu. <s>Niech Bóg cię prowadzi po twojej ścieżce życia</s>. Idź już. Po prostu idź.
 
 
{{przypisy}}
 
<br clear="all">
 
{{Poradniki religijne}}
 
{{medal}}
 
 
[[Kategoria:Poradniki|{{#if:{{{sort|}}}|{{{sort}}}|{{PAGENAME}}}}]]
 

Wersja z 19:43, 18 mar 2010