Rakoniewice: Różnice pomiędzy wersjami

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
M (Przywrócono przedostatnią wersję, jej autor to Wilqw3. Autor wycofanej wersji to 195.116.179.28.)
(Ale ze mnie lama, blankuję Nonsensopedię...)
Linia 1: Linia 1:
'''Rakoniewice''' – miasto urzędowo powstałe w 1662, mieszczące się w [[województwo wielkopolskie|woj. wielkopolskim]], w [[powiat grodzisk wielkopolski|powiecie grodziskim]], siedziba gminy Rakoniewice.
 
  
== Położenie ==
 
Rakoniewice położone są w Wielkopolskim Zagłębiu Głodu i Ubóstwa (WZGiU), między miastami [[Grodzisk Wielkopolski|Grodzisk Wielkopolski]], [[Wolsztyn|Wolsztyn]] oraz [[Nowy Tomyśl|Nowy Tomyśl]]. Rakoniewice to także gmina, co podkreślane jest za każdym możliwym razem niczym stare, zardzewiałe pociągi w Wolsztynie. Gmina ta ma ok. 15 000 mieszkańców, z czego ok. 9 000 jest [[Bezrobocie|bezrobotna]].
 
 
== Ciekawe miejsca ==
 
* '''Park miejski''' – miejsce spotkań „Dzieci Parku”, czyli młodzieży mieszkającej w pobliskich blokach, zajmującej się jego zaśmiecaniem oraz hodowli [[Konopia indyjska|konopi indyjskich]], o których ''nikt nie wie''.
 
* '''Muzeum''' – miejsce składowania starych, zdezelowanych samochodów [[Straż Pożarna|pożarniczych]]. Wejście kosztuje, lecz nie tutejszych mieszkańców, którzy byli tam tyle razy, że znają rozmieszczenie wszystkich eksponatów na pamięć.
 
* '''Krzok''' – miejsce ogólnej demoralizacji, będące nasypem piasku przy ogródkach działkowych z zespołem niewysokich krzaków. Jego głównym zadaniem jest maskowanie ludzi pijących, palących i ćpających przed osobami z [[Przedszkole|przedszkola]], z którym owy kompleks zieleni sąsiaduje.
 
* '''Winnica''' – nazwa jest bardzo myląca. Nie ma tam żadnej latorośli, ani choćby [[Wino|wina]], no może z wyjątkiem sklepiku pewnego stowarzyszenia, którego głównym zadaniem jest klejenie kartek i obklejanie kupionych w kwiaciarni wazonów za pomocą bibuły i sprzedawanie ich trzy razy drożej. Mieszczą się tam dwa stawy. Za złowione z niego ryby należy zapłacić. Dlatego też łowione są przez miejscowych [[wędkarz]]y, gdy zamknięte jest łowisko.
 
 
== Gospodarka ==
 
Wokół miasta rozmieszczone są pola uprawne mieszkańców Rakoniewic oraz pobliskich wiosek. Wywożą tam gnój ze swoich gospodarstw, bo jak to tak żeby inni, ucywilizowani mieszkańcy nie czuli okropnego smrodu made in wieś.
 
 
Pomimo rzeszy bezrobotnych mieszkańców paru ludzi pracuje. Pracują w zakładzie, który był tu od zawsze i w sumie nikt nie wie, kiedy się pojawił. Są to „bombki” – ludzie pracujący w przedsiębiorstwie produkującym ozdoby choinkowe.
 
 
== Mieszkańcy ==
 
Większość mieszkańców to młodzież słuchająca techno lub rapu, co strasznie wkurwia pozostałych mieszkańców. Jedną z cech rakoniewickiej młodzieży to fanatyczne kibicowanie [[Lech Poznań|Lechowi Poznań]]. Przesiadują oni w specjalnie wyznaczonych do tego miejscach (czyt. wszędzie). Odsetek mieszkańców to stare, śmierdzące berety, dla których [[kościół]] jest jedyną rozrywką, nie... drugą, pierwsza to umieranie.
 
 
== Umieranie ==
 
Rakoniewice znane są z dużej ilości [[Samobójstwo|samobójców]]. Na 10 zgonów w gminie, 8 to samobójstwa, które zapewniają rozrywkę miejscowej [[Policja|policji]]. Preferowane metody to wieszanie się na drzewach lub zapijanie się na amen.
 
 
[[Kategoria:Miasta w województwie wielkopolskim]]
 
[[Kategoria:Gmina Rakoniewice]]
 

Wersja z 19:46, 18 mar 2010