Robert (imię)

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Robert – imię męskie pochodzenia germańskiego, z imienia Hrodebert. Wywodzi się od słowa oznaczającego „ten, który jest sławny”, „ten, który żyje w chwale” lub „ten, który oświeca noce”.

Jak sam wstęp wskazuję każdy Robert ma parcie na szkło. Gdy widzi kamerzystę lokalnej stacji telewizyjnej natychmiast wbiega przed obiektyw i zaczyna pozdrawiać swoich znajomych, przy okazji robiąc z siebie durnia poprzez nadzwyczaj dziwną ekspresję mimiczną. Na nieszczęście dla Roberta materiał nie ukazuje się w lokalnym wydaniu wiadomości, a on sam nie zdobywa sławy oraz chwały, której tak bardzo pragnie.

Inna interpretacja powyższego wstępu jest uznawana jako bardziej prawidłowa. Imię Robert jest często utożsamiane ze szczurami, które żyją w ciemnych i długich kanałach ściekowych, gdzie jest ciemno i mokro. Roberty oświetlają takie kanały i bardzo sprawnie się po nich przemieszczają. Poprzez swój długi nos mogą na odległość wyczuć zagrożenie i podkurczając ogon szybciutko schować się w jakiejś dziurze... Chcąc - nie chcąc co jakiś czas muszą wyjść na powierzchnię w celu zdobycia jakiegoś pożywienia, co przez społeczeństwo jest odbierane z obrzydzeniem i strachem...

Zainteresowania

Sławę swoją szerzy także wirtualnie. Siedzi ciągle przed CS (czyt. Kołtner Strajk), aby wzbudzić zainteresowanie kolegów jego osobą. Godzinami ślęczy przed telewizorem i ogląda mega inteligentne seriale na Disney Channel. Nauka idzie mu jak wysranie się, czasami z trudem czasami łatwo.

Wygląd

Typowy Robert to wysoki brunet z uśmiechem (zdarzają się również osobniki niskie i grube, jednak są to jednostki marginalne). Uwielbia odzież wykonaną z najwyższej jakości ortalionu, najlepiej marki Adidos i z czterema paskami. Jako osoba pragnąca występować w telewizji, aby zwiększyć swój sexapil Robert ładuje na swoje włosy dziennie jedno opakowanie żelu, jeśli nie posiada włosów to pastuję swą łysinkę na tzw. "glanc", aby oślepić wszystkich blaskiem swej chwały oraz sławy. Cechą charakterystyczną każdego Roberta jest trzeszczący telefon, z którego wydobywa się na cały głos muzyka, niezrozumiała dla większej części społeczeństwa.

Sławni Robertowie

Mimo iż większość z Robertów przegrywa walkę o sławę jest kilku dobrze znanych w polsce i na świecie:

Imieniny

Robert obchodzi imieniny 21 lutego, 27 marca, 17 kwietnia, 29 kwietnia, 13 maja, 7 czerwca, 18 lipca, 17 września i 1 listopada. Niby sporo, ale dla Roberta to i tak zbyt mało okazji, by się napić.