Sailor Moon

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Masońskie logo serialu

Sailor Moon (pol. Czarodziejka z Księżyca - stan tłumacza w trakcie przekładania tytułu do dziś pozostaje nieznany) - komiks mangowy, na podstawie którego powstał 200-odcinkowy serial anime (prawdopodobnie w rzeczywistości odcinków tych było znacznie więcej). O Sailor Moon mówi się, że to taki Dragon Ball dla dziewczynek.

Informacje zbyt ogólne

Bohaterkami są wojowniczki rasy japońskiej, charakteryzujące się mundurkami szkolnymi, przewlekłą anoreksją i (w większości przypadków) fryzurami nieprzeciętnych rozmiarów. Podobno walczą o prawo i sprawiedliwość, ale powszechnie wiadomo, że pod przykrywką tych wzniosłych słów kryje się główny cel serialu, jakim jest masońska demoralizacja dzieci. Połowę postaci stanowią homoseksualiści, transwestyci i inni zboczeńcy (pedofile, zoofile itp.). Obojnaki i związki nieletnich z nieistniejącymi ssakami parzystokopytnymi, zwanymi dalej jednorożcami to dla nieletnich bohaterów serialu chleb powszedni.

Fabuła

Fabuła liczy najprawdopodobniej 5 serii, przy czym każda kolejna różni się od poprzedniej jedynie wyglądem przeciwników oraz zabawkami, przy pomocy których bohaterki będą się ze złem rozprawiać. Celem czarodziejek, skądinąd skąpo odzianych w oparte na wzornictwie japońskich mundurków szkolnych stroje, jest pogoń za pozłacanym kamykiem, zwanym dalej Srebrnym Kryształem. Co jakiś czas na drodze stają im wspomniane złe charaktery (jakie zaskoczenie!), opierające swoje ataki bardziej na wierze w swoje mroczne idee (czyt. straszliwa nuda im doskwiera), niż na rzeczywistych umiejętnościach walecznych. Ciekawostką jest natomiast fakt, że pod koniec każdej serii bohaterowie masowo umierają, by odrodzić się w następnej, oraz to, że przez wszystkie serie nikt z otoczenia naszych wojowniczek nie zorientował się, że czarodziejki to właśnie czarodziejki, mimo iż z ich wyglądu po przemianie zmieniał się tylko ubiór. Możemy to przypisać chyba tylko masowej ślepocie lub ciemnocie umysłowej.

Mroczna prawda

W serialu tym wszystko jest możliwe, dlatego cieszył się on tak ogromną popularnością. Niestety, do czasu. Pod koniec lat 90-tych został bowiem zdjęty z anteny ze względu na drastyczność niektórych scen oraz pozostawiające wiele do życzenia słownictwo Czarodziejki z Księżyca.

Będące pod halucynogennym działaniem serialu dzieci nie zwracały na to uwagi, lecz niestety, brutalna prawda wyszła na jaw: słowa Sailor Moon przetłumaczone jako Ukarzę cię w imieniu Księżyca to naprawdę jedna wielka cenzura. Podobnie teksty innych czarodziejek, przeważnie wulgarnych, zboczonych, masońskich i co dziwne, idealnie wpisujących się w wyobraźnie nie tylko dziewczynek, ale i chłopców.

Dość przejrzysty „owerwju”

Postacie skądinąd fikcyjne

Usagi Tsukino (Czarodziejka z Księżyca) – nierozważna, gapowata, płaczliwa nastolatka, uczęszczająca do szkoły średniej. Nasza bohaterka słynie również z inteligencji (jest blondynką), zatem nieco osobliwy wydaje sie fakt, iż po przemianie za pomocą magicznego pióra (transformacja) staje się główną obrończynią prawa, tytułową dzielną Sailor Moon (Marynarskim księżycem? Cholerne kitajce!), która jest w stanie stawić czoła potężnym Siłom Ciemności. Może dlatego tak się dzieje, bo nie robi tego w pojedynkę - towarzyszy jej poczet kilkunastu czarodziejek (i tak w finale zginą) ze wszystkich planet oraz trzy czarodziejskie koty.

Według niektórych byłaby idealną żoną dla Songoku z Dragon Balla, który też ma bandę kumpli gotowych nakopać każdemu, ale którym w przeciwieństwie do paczki Usagi nigdy się to nie udaje.

Ami Mizuno (Czarodziejka z Merkurego) - przyjaciółka Usagi (istnieją poważne przypuszczenia, że ich przyjaźń zyskuje na intensywności w okresie sprawdzianów i kartkówek). Kujonka, zatopiona po uszy w książkach. Jej ulubioną rozrywką są rozważania nad fizyką kwantową, wobec czego swoją obecnością męczy nawet na wakacjach.

Rei Hino (Czarodziejka z Marsa) - najbardziej złośliwa i dokuczliwa, oficjalnie przyjaciółka Usagi, jednakże ze względu na fakt, iż ta kiedyś odbiła jej chłopaka (Mamoru), stała się niezwykle zgorzkniała. Wraz z dziadkiem prowadzi sektę sprzedającą nieświadomym niczego nastolatkom talizmany miłości. Nawiedzona wiccanka i kapłanka. Lubi bredzić i - w związku z miernymi zdolnościami kulinarnymi - przypalać kotlety.

Makoto Kino (Czarodziejka z Jowisza) - przyjaciółka powyższych, gwałtowna, swoją nerwowość próbuje zakamuflować wiecznym gotowaniem, co okazało się jednak przydatne, gdyż większość pozostałych czarodziejek to beztalencia w dziedzinie gotowania. Aby kryć swoją męską tożsamość nosi kolczyki w kształcie róż.

Minako Aino (Czarodziejka z Wenus) - kolejna przyjaciółka przyjaciółek, nadpobudliwa, często niezrównoważona dziewczyna, mająca nadzieję na karierę piosenkarki pop. Przy swoich nikłych umiejętnościach wokalnych musiała pozostać czarodziejką. Jednak swój "telnt" muzyczny wykorzystuje w walkach ogłuszając przeciwników piskami.

Haruka Teno (Czarodziejka z Urana) - lesbijka. Lubuje się w męskich sportach, ubiera się i jest pociągająca jako facet, za którego wzięła ją na samym początku Usagi, co też mało nie skończyło się ślubem.

Michiru Kaio (Czarodziejka z Neptuna) - pełna uroku dziewczyna, ale też lesbijka. Na co dzień żyje w związku z Haruką. Działaczka organizacji popierających adopcję dzieci przez pary homoseksualne.

Setsuna Meio (Czarodziejka z Plutona) - stara panna. Zajmuje się krawiectwem, w którym odreagowuje swoje nieudane życie uczuciowe. Widywana pod tzw. wrotami.

Hotaru Tomoe (Czarodziejka z Saturna) - ukochana jedynaczka szalonego naukowca, prof. Tomoe. Anorektyczka, bulimiczka, anemiczka - ogółem cierpi na 70% chorób wieku nastoletniego, jakie do tej pory odkryto. Podejrzewana o homoseksualno-pedofilny związek z nieletnią Chibiusą.

Chibiusa Tsukino (Mała Czarodziejka z Księżyca) - nieślubne dziecko Usagi i Mamoru, którego ten nie chce uznać za swoje. W swym usprawiedliwieniu twierdzi, że jeszcze nikt nigdy w jego rodzinie nie miał różowych włosów. Temat bada grono genetyków, usiłujący sprawdzić, czy uzyskanie takiej kolorystyki włosów jest w ogóle możliwe. Ogólnie Chibiusa to wredny dzieciak, starający się uprzykrzyć życie swojej matce jak tylko się da. Przypuszczalnie ofiara lubującej się w małych dziewczynkach Hotaru oraz nadpobudliwego erotycznie Pegaza.

Mamoru Chiba (Tuxedo Kamen) - mało rozgarnięty rodzynek wśród czarodziejek, konkubent Usagi, (której ciągle ratuje tyłek w krytycznych momentach), którego niegdyś odbiła Rei. Sztywniak, nudziarz, tak zwane ciepłe kluchy, lubi popisywać się wygłaszając najróżniejsze „poematy” przed każdą swoją walką ze złem, co jest nie do zniesienia. Ginie równie często, co kumpele Usagi i równie często odradza się, czasami zapominając, kim jest, a czasami nawet po której stronie walczył we wcześniejszym życiu.