Sim

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Sim – ludzik z gry „The Sims”, którym się opiekujemy. Aby Sim był szczęśliwy, trzeba mu dostarczyć to, czego potrzebuje do życia. Inną opcją, o wiele popularniejszą, jest zabicie go.

Sposoby na zabicie Sima

Samospalenie

  1. Sim nie może mieć żadnego doświadczenia w gotowaniu, wtedy należy kupić mu kuchenkę i polecić przygotowanie jedzenia. Przy odrobinie szczęścia kuchenka zacznie płonąć. Na wszelki wypadek olej jedzenie które przyrządzasz, każa mu robić coś innego bo istnieje szansa że uda mu się jednak coś ugotować. Nie wzywać straży pożarnej (dla bezpieczeństwa można zlikwidować telefony i alarmy przeciwpożarowe)! Można też wyścielić pokój dywanami i z kodem postawić tam ognisko. Efektywność 100%
  2. Postawić dwa drzewa a pośrodku hamak, i poczekać do jesieni. Wtedy kazać jednemu Simowi położyć się na hamaku, a drugiemu żeby zgrabił i podpalił liście. Wtedy hamak zacznie się palić razem z Simem.
  3. Odpalić fajerwerki wewnątrz domu (najlepiej ustawić ich z pięć). Niestety więcej się nie da, bo po przy odpalaniu szóstego fajerwerku nasz Sim spłonie.
  4. Działa w „The Sims 3”. Wybudować małe pomieszczenie oraz ustawić w nim mnóstwo krzeseł i grill. Nakazać Simowi, by ugotował hot-dogi. Po wejściu do pokoiku usunąć drzwi i kupić jeszcze więcej drewnianych rzeczy. Minusem jest fakt, iż trzeba ciągle kasować funkcję gaś pożar.

Basen bez wyjścia

To jeden z najprostszych, ale zarazem najnudniejszym sposobów na osiągnięcie celu. Wystarczy jednak tylko niewielki basen i wejście do niego na początek. Gdy ludzik zadowolony wskoczy do wody, należy usunąć wejście i patrzeć, jak umiera. Można również nie budować wejścia, a trampolinę. To dobry sposób, bo nie trzeba później niczego kasować, tylko delektować się swoim dziełem. Nie działa w grze „The Sims 3”, tam ludzik niestety może wyjść z basenu bez drabinki bez najmniejszego problemu. W takim wypadku należy cały basen obstawić ścianą lub płotem.

Cztery ściany

Sim zostaje na zawsze zamknięty w pokoju bez klamek i w ogóle bez niczego. Umiera bardzo długo, lecz zabawa przednia.

Głód

Po prostu skasować lodówkę, telefon, kosz na śmieci i patrzeć, jak zdycha z głodu. Udaje się jednak tylko z Simami nastoletnimi, młodymi dorosłymi, dorosłymi i starymi. Dzieci, małe dzieci oraz niemowlaki zabiera opieka społeczna. W The Sims 3 można wpisać kod TestingCheatsEnabled true i pociągnąć pasek głodu do końca w lewo. Sim momentalnie umiera z głodu.

Porażenie prądem

W pierwszej części, jeśli Sim nie posiada umiejętności technicznych, może zabić się zmieniając żarówkę. Szansa na to jest ok. 2%, ale jest to bardzo efektowne. Najpierw robi się rentgen, a potem kupka popiołu. W drugiej części, można się zabić naprawiając komputer lub radio. Jest jednak szansa, iż Sim przeżyje, ale jest obsypany popiołem. Natomiast w trzeciej odnotowano przypadek, kiedy Sim po naprawie sprzętu elektrycznego usiadł na kiblu i tam został porażony.

Don't try this at home

Odpalić petardę w środku pokoju i obserwować rezultaty (opcja dostępna w dodatku Światowe życie lub w „The Sims 2: Na święta”).

Zombie

Robisz tyle eliksirów, żeby w końcu trafić na ten, który zamienia Sima w zombie. Jest to eliksir różowy. Wtedy włączasz telewizor. Zombie rozwala go, a inny musi spróbować go naprawić.

Choroba

Kupujesz swojemu Simowi chomiczka, każesz go głaskać, przytulać i całować, ale nie dopuszczasz, aby ktokolwiek mył klatkę. Niedługo później twój Sim zacznie kaszleć, a po pewnym czasie umrze na nieznaną chorobę. Uwaga! Zaraza łatwo się rozprzestrzenia po domownikach (opcja dostępna w dodatku Światowe życie).

Lep na muchy

Sposób dostępny jedynie w „The Sims 2”. Należy nie sprzątać brudnych talerzy, nie wyrzucać śmieci i magazynować je w jednym pokoju. Następnie wystarczy wpuścić do niego Sima, który zostanie efektownie pożarty przez muchy.

Piorunująca śmierć

Ta metoda jest dostępna tylko w dodatku „The Sims 2: Cztery pory roku”. Podczas deszczu musisz wpuścić sima do basenu w ogrodzie. Resztę zrobi natura.

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie

Możliwe tylko w „The Sims: Światowe życie”. Kupujemy teleskop i każemy Simowi patrzeć, i patrzeć, i patrzeć. Aż w końcu przylecą kosmici i go porwą. W odróżnieniu od porwania przez kosmitów w „The Sims 2”, tu mało prawdopodobne jest, by sim wrócił.

Zamrożenie

Opcja dostępna w „The Sims 2: Cztery pory roku”. Należy wysłać delikwenta na mróz w samych gaciach i przestać się dziwić, czemu on się robi taki niebieski.

Ugotowanie

Opcja dostępna w „The Sims 2: Cztery pory roku”. W tym wypadku odziewamy sima w ciepłe ubranie i wysyłamy do prac polowych w upał.

Kupka popiołu

Tym razem niezbędny jest nam dodatek „The Sims 2: Nocne życie”. Zamieniamy naszego ukochanego wypieszczonego sima w wampira i wysyłamy na dwór za dnia i Nosferatu is dead.

Satelita

Sim patrzy sobie na gwiazdki w nocy (ewentualnie na chmurki w dzień) i dziadowski satelita spada. Sim przez chwile jeszcze widzi gwiazdki (w dzień zaczyna widzieć gwiazdki), acz potem przychodzi żniwiarz, a satelitę można sprzedać za 1999 simaleonów. Można tak zarabiać na życie. Tylko w „The Sims 2”.

Grad

Wymagany jest dodatek „The Sims 2: Cztery pory roku”. Gdy pada grad, każemy wyjść Simowi na zewnątrz (chyba, że już tam jest) i liczyć na to, że się uda. Sim dostanie gradem w łeb i padnie.

Konferencja

Wprowadzamy sima do pokoju wypełnionego po brzegi krzesełkami z rozpalonym kominkiem. Zabieramy mu drzwi i podziwiamy spalanie sima na stosie. Uwaga! W dużym pokoju Sim może unikać ognia, więc warto robić mniejsze pomieszczenia.

Fight Club

Tworzymy kilku Simów w jednej rodzinie. Najpierw psujemy wszystkim nastrój, następnie próbujemy wzbudzić jak największą nienawiść między nimi. Zmuszamy ich do ciągłych bijatyk, po których przegrany przeważnie odchodzi w stronę zachodzącego słońca.

Pożarcie przez krowokwiat

Opcja dostępna tylko w „The Sims 2: Na studiach”.Wpisz kod unlockcareerRewards. Kiedy dostępna będzie nagroda (krowokwiat) wystarczy postawić ją w ogródku, nie karmić i trzymać Sima w pobliżu. Całość zagrodzić płotkiem żeby sim nie mógł wyjść. Po jakimś czasie krowokwiat wystawi wabik (kawałek tortu). Trzeba kazać Simowi go zjeść, a wtedy roślinka zeżre Sima, a inny sim będzie miał nieocenione źródło energii. Jeśli nie chcesz czekać na ukończenie studiów przez swojego Sima, możesz wyjść podczas nich na miasto i zaprzyjaźnić się z minimum pięcioma tajemniczymi ludzikami z chomikiem na garniaku. Potem w nocy przyjeżdżają po Ciebie, zakuwają Cię w kajdanki i odjeżdżają z Tobą. Na miejscu jest tajne bractwo studenckie, gdzie jest dostępny m.in. krowokwiat.

Stare żarcie

Kupujemy pizzę. Zostawiamy ją na kilka dni, potem dajemy ją Simowi, który dostaje zatrucia, przez co może umrzeć.

Łóżko

Sposób śmierci dochodzący w „The Sims 2: Osiedlowe życie”. Kupujemy składane łóżko, a potem składamy i rozkładamy, składamy i rozkładamy itd. Może szczęście dopisze i Sim zostanie przygnieciony przez łóżko co skończy się śmiercią. Uwaga! Trzeba mieć bardzo mały pasek komfortu (aż na czerwonym, inaczej nie uda się zmiażdżenie).

Starość

W „The Sims 2” i „The Sims 3” Sim może również legnąć ze starości (bynajmniej rzadko się to zdarza). Proste.

Spalenie dzięki choince

Opcja dostępna tylko The Sims 2 z dodatkiem bożonarodzeniowym. Kupujemy jak największą ilość choinek i wkładamy ją do jednego pomieszczenia, czekamy parę godzin aż lampki w choince się przegrzeją i choinki zaczną się palić. Po około minucie, jeśli jest to pomieszczenie zamknięte, Sim się spala.

Spalenie "na smoka"

Opcja dostępna tylko w The Sims Makin' Magic. Kupujemy sobie "magiczne jajo", z którego wylęga się mały smok. Wystarczy poczekać aż podrośnie, zacznie zionąć ogniem i spali nam chałupę (włącznie z Sim'em). Potem to już standard: przychodzi kostucha i zabiera biednego Simusia

Porażenie

Opcja dostępna tylko The sims 2 z dodatkiem bożonarodzeniowym. Kupujemy świecącego sztucznego renifera i każemy Simowi go głaskać. Głaszczemy go tak długo, aż sim zostanie porażony tak mocno, że umrze.

Urządzenie do zmiany pogody

Opcja dostępna tylko w „The Sims 2: Cztery pory roku”. Po prostu każemy simowi wywołać deszcz, gdy ma wskaźnik aspiracji niższy niż złoty. Lecą sobie z nieba ogniste pociski, Sim się spala. Fajna zabawa.

Death creator

Tylko do The Sims 2. Wystarczy nacisnąć shift+ctrl+c. Wpisujemy boolprop TestingCheatsEnabled true. Z wciśniętym shiftem klikamy na Sima, wybieramy opcje więcej a potem spawn, a potem (znów) rodney death creator. Pokazuje nam się nagrobek. To nie nagrobek tylko maszynka do robienia nagrobków. Klikamy Simem na maszynkę, i wybieramy jedną z kilku opcji np. Die by satellite. Pomimo pory dnia i miejsca Sim patrzy, patrzy, i uderza w niego satelita. Opcji mnóstwo.

Turysta

Tylko w The Sims 3 Wymarzone Podróże. ,,1" dotyczy mumii a ,,2" pułapek.

1.Każ Simowi jechać do Egiptu (tam jest dużo mumii) i wejść do największej piramidy. Niech zwiedzi każdą salę i szuka sarkofagów. Jak znajdzie, to kliknij ,,Zaglądnij" czy jak to było. Jednak może tam nie być mumii. Niech szuka dalej. Mumie są zwykle w mniejszych pomieszczeniach. Ale załóżmy, że taką znalazł. Ona zbije go. Jeżeli jednak Sim znajdzie kolejne mumie, groźniejsze, to... no wiecie, przychodzi ten koleś w czarnym z kosą i pojawia się nagrobek...

2.Niech postać pojedzie do jakiegoś państwa. Jakiegokolwiek. Francja może być więc OK. Postać powinna pójść do Chateu De Langraab czy jak tam się nazywało. Niech chodzi wszędzie. Owe miejsce jest najeżone pułapkami, po chwili więc wpadnie w jedną z nich. Trzymaj Sima w pułapce jak najdłużej i nie pozwalaj z niej wychodzić. Generalnie co chwila w domu są pułapki, które mają wyrzutnie elektryczne, choć łatwo można postać spalić.

Wniosek

Jak widać jest bardzo wiele sposobów zabicia Sima i wciąż nowe są odnajdywane przez niezmordowanych graczy. Oczywiście istnieje niewielka grupa dewiantów usiłujących uszczęśliwić swoje Simy, ale są to osobnicy niebezpieczni, oficjalnie zwalczani przez Ligę Do Zwalczania Dziwnych Ludzi i Gandalfa. Takimi ludźmi nie należy się jednak przejmować, gdyż stanowią oni margines społeczeństwa. Szacuje się, że jedynie ok. 97% graczy preferuje taki właśnie styl gry.

Linki Zewnętrzne

Szablon:Stubgry