Sim

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Wersja z dnia 23:31, 9 lip 2012 autorstwa Exe19 (dyskusja | edycje) (Przywrócono przedostatnią wersję, jej autor to 83.24.56.140. Ofiarą rewertu jest 83.29.162.180.)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Szablon:Tludzik z gry „The Sims”, którym się opiekujemy. Aby Sim był szczęśliwy, trzeba mu dostarczyć to, czego potrzebuje do życia. Inną opcją, o wiele popularniejszą, jest zabicie go.

Sposoby na zabicie Sima

Sposoby "ogniste"

Samospalenie

 1. Sim nie może mieć żadnego doświadczenia w gotowaniu, wtedy należy kupić mu kuchenkę i polecić przygotowanie jedzenia. Przy odrobinie szczęścia kuchenka zacznie płonąć. Na wszelki wypadek olej jedzenie które przyrządzasz, każą mu robić coś innego bo istnieje szansa że uda mu się jednak coś ugotować. Nie wzywać straży pożarnej (dla bezpieczeństwa można zlikwidować telefony i alarmy przeciwpożarowe)!
 2. Wyścielić pokój dywanami i z kodem postawić tam ognisko. Efektywność 100%
 3. Postawić dwa drzewa a pośrodku hamak, i poczekać do jesieni. Wtedy kazać jednemu Simowi położyć się na hamaku, a drugiemu żeby zgrabił i podpalił liście. Wtedy hamak zacznie się palić razem z Simem.
 4. Odpalić fajerwerki wewnątrz domu (najlepiej ustawić ich z pięć). Niestety więcej się nie da, bo po przy odpalaniu szóstego fajerwerku nasz Sim spłonie.
 5. Uruchomić miotacz ognia na dywanie. Dywan natychmiast zapala się, a co dobre robią to też dywany z nim stykające się. Dzięki temu ogień może szybko się rozprzestrzeniać.
 6. Działa w "TS2: Osiedlowe Życie" Rzucić dowolnym czarnoksięskim simem zaklęcie "Inflammo". Potem tylko zadbać o odpowiednią ilość materiałów łatwopalnych.
 7. Działa w „The Sims 3”. Wybudować małe pomieszczenie oraz ustawić w nim mnóstwo krzeseł i grill. Nakazać Simowi, by ugotował hot-dogi. Po wejściu do pokoiku usunąć drzwi i kupić jeszcze więcej drewnianych rzeczy. Minusem jest fakt, iż trzeba ciągle kasować funkcję gaś pożar.
 8. Działa także w „The Sims 3” Sposób na spalenie dziecka: Kupujemy kuchenkę i każemy simowi coś gotować. Gdy już zaczniemy zrób pauzę i wpisz do konsoli kodów kod: moveObjects on . Wejdź w tryb budowania i zrób pomieszczenie które będzie miało 2 segmenty ścian po każdej stronie. Potem daj te wielkie okna, wstaw tam dziecko, anuluj gotowanie wstaw kuchenkę do pomieszczenia i poczekaj aż simuś się spali.
 9. Działa w The Sims 3: Zwierzaki. Musisz mieć jednorożca w rodzinie. Można go ściągnąć ze strony The Sims 3(łatwy sposób), albo znaleźć go na świecie, karmić głaskać, mieć 3 przyjaciół zwierzaków i prosić go o dołączenie do rodziny(trudny sposób). Musimy postawić sima w jakimś zamkniętym pomieszczeniu, i kazać jednorożcowi rozpalić w nim ogień. Potem sim nie zdąży tego zgasić i... wiecie co.
 10. Działa w TS3 z dodatkiem "Kariera". Kupujemy sobie stół wynalazcy(najlepiej jak sim ma cechę niezdarny) i każemy robić Simowi coś trudnego.Przy odrobinie szczęścia sim się podpali, a jeszcze lepiej jak śmierć wyrzuci jego prochy do śmietnika(własne doświadczenie).

Don't try this at home

Odpalić petardę w środku pokoju i obserwować rezultaty (opcja dostępna w dodatku Światowe życie lub w „The Sims 2: Na święta” i „The Sims 3: Wymarzone Podróże” i w The Sims 1)

Spalenie dzięki choince

Opcja dostępna tylko The Sims 2 z dodatkiem bożonarodzeniowym. Kupujemy jak największą ilość choinek i wkładamy ją do jednego pomieszczenia, czekamy parę godzin aż lampki w choince się przegrzeją i choinki zaczną się palić. Po około minucie, jeśli jest to pomieszczenie zamknięte, Sim się spala.

Spalenie "na smoka"

Opcja dostępna tylko w The Sims Abrakadabra. Kupujemy sobie "magiczne jajo", z którego wylęga się mały smok. Wystarczy poczekać aż podrośnie, zacznie zionąć ogniem i spali nam chałupę (włącznie z Sim'em). Potem to już standard: przychodzi kostucha i zabiera biednego Simusia

Konferencja

Wprowadzamy sima do pokoju wypełnionego po brzegi krzesełkami z rozpalonym kominkiem. Zabieramy mu drzwi i podziwiamy spalanie sima na stosie. Uwaga! W dużym pokoju Sim może unikać ognia, więc warto robić mniejsze pomieszczenia.

Sposoby "wodne"

Basen bez wyjścia

To jeden z najprostszych, ale zarazem najnudniejszym sposobów na osiągnięcie celu. Wystarczy jednak tylko niewielki basen i wejście do niego na początek. Gdy ludzik zadowolony wskoczy do wody, należy usunąć wejście i patrzeć, jak umiera. Można również nie budować wejścia, a trampolinę. To dobry sposób, bo nie trzeba później niczego kasować, tylko delektować się swoim dziełem. Nie działa w grze „The Sims 3”, tam ludzik niestety może wyjść z basenu bez drabinki bez najmniejszego problemu. W takim wypadku należy cały basen obstawić ścianą lub płotem. Czasami jednak zdarza się, że gdy sima (W The Sims 3) non stop wprowadza się do wody, sim, po następnym z kolei wyjściu z wody zaczyna się topić w podłodze (oparte na własnych doświadczeniach).

Głodówki

Zwierzyniec

Sposób jest prosty - wystarczy zbudować niewielkie ogrodzenie (byle zamknięte) na zewnątrz domu. Gdy takowe powstanie wpisujemy kod moveObjects On i każdego sima (niekoniecznie naszego) przenosimy do zagrody. Gdy uzbieramy zwierzyniec możemy patrzeć z przyjemnością na zdychających simusiów. Jedynym sensownym dodatkiem do Simsów 3 jest Po Zmroku. Wbijamy kod testingcheatsenabled true , naciskamy z shiftem na skrzynkę pocztową. Potem wybieramy się do byle jakich simów, przesuwamy ich pasek znajomości na najdebeściejsza psiapsiółka (albo psipsiaciel), robimy gigant grupę aż ludzie z niej zaczną wychodzić. Wtedy idziemy na parcelę domową, przesuwamy simów kodem moveobjects On, potem ustawiamy koło nich klatkę a w klatce basenik bez wyjścia i patrzymy jak wychodzi CMENTARZ.

Cztery ściany

Sim zostaje na zawsze zamknięty w pokoju bez klamek i w ogóle bez niczego. Umiera bardzo długo, lecz zabawa przednia.

Głód

Po prostu skasować lodówkę, telefon, kosz na śmieci i patrzeć, jak zdycha z głodu. Udaje się jednak tylko z Simami nastoletnimi, młodymi dorosłymi, dorosłymi i starymi. Dzieci, małe dzieci oraz niemowlaki zabiera opieka społeczna. W The Sims 2 można wpisać kod "boolprop TestingCheatsEnabled true" (niestety po wpisaniu kodu trzeba wrócić do otoczenia i z powrotem wejść w rodzinę, aby kod zadział), a w The Sims 3 to samo, ale bez "boolprop" na początku. Następnie pociągnąć pasek głodu do końca w lewo. Sim momentalnie umiera z głodu.

Zatrucie zapachem

Każemy wejść simowi do długo niemytej toalety 2x2 z 2-polową wanną i muszlą klozetową, zabieramy drzwi i patrzymy co się stanie. (Najczęściej sim ma deda do 1 do 2 dni, zależnie od tego jaki ma status głodu, komfortu, higieny i zabawy). Jak każdy wskaźnik dojdzie do 0, to sim umiera. Najlepiej jest wysłać sima z połową wszystkich wskaźników i zamknąć go tam.(Łazienka musi być kwadratowa na 4 pola). Działa w The Sims 2 i 3.

Głód w kuchni

Dajemy sima do kuchni z full jedzeniem w lodówce, bez telefonu, z piekarnikiem, z dywanami i ławkami, z regałem, bez umywalki, ze stolikiem, bez alarmu i bez drzwi. Sim zgłodnieje i zrobi coś do zjedzenia, trzeba usunąć potrzebę żeby coś zjeść i dajemy mu zadanie czytania książek. Jak zacznie się palić to usuwamy "gaś pożar" i stajemy jak najbliżej ściany.Sim się zjara, przyjdzie tajnos śmiercios with strasznos kosos i zabierze sima. Jak urna leży tuż przy ścianie, to stawiamy drzwi naprzeciwko urny, zabieramy drzwi od każdego pokoju w domu i Simusie nie będą mogli wejść do kuchni bo urna blokuje przejście do innego pokoju też nie bo nie ma drzwi i zdechną z głodu.

Pić!

Wymagane The Sims 3: Po zmroku i bycia wampirem. Po prostu uniemożliwiamy wampirkowi kąsania innych simów, picia soku plazmowego, ani innych produktów krwiopochodnych. Po pewnym czasie sim umiera z pragnienia dając czarnego ducha z pulsującym na czerwono sercem. Napromieniowanie światłem słonecznym (aż do nastrójnika "Za dużo słońca") przyśpiesza proces.

Sposoby "elektryczne"

Porażenie prądem

W pierwszej części, jeśli Sim nie posiada umiejętności technicznych, może zabić się zmieniając żarówkę. Szansa na to jest ok. 2%, ale jest to bardzo efektowne. Najpierw robi się rentgen, a potem kupka popiołu. W drugiej części, można się zabić naprawiając (lub też w TS2: Czas wolny majsterkując w nim) komputer, telewizor lub radio. Jest jednak szansa, iż Sim przeżyje, ale jest obsypany popiołem. Natomiast w trzeciej odnotowano przypadek, kiedy Sim po naprawie sprzętu elektrycznego usiadł na muszli klozetowej i tam został porażony.

Zombie

Tylko w The Sims : Światowe Życie. Robisz tyle eliksirów, żeby w końcu trafić na ten, który zamienia Sima w zombie. Jest to eliksir różowy. Wtedy włączasz telewizor. Zombie rozwala go, a inny musi spróbować go naprawić.

Piorunująca śmierć

Ta metoda jest dostępna tylko w dodatku „The Sims 2: Cztery pory roku”. Podczas deszczu musisz wpuścić sima do basenu w ogrodzie. Resztę zrobi natura.

Porażenie

Opcja dostępna tylko The sims 2 z dodatkiem bożonarodzeniowym. Kupujemy świecącego sztucznego renifera i każemy Simowi go głaskać. Głaszczemy go tak długo, aż sim zostanie porażony tak mocno, że umrze.

Sposoby "pogodowe"

Zamrożenie

Opcja dostępna w „The Sims 2: Cztery pory roku”. Należy wysłać delikwenta na mróz w samych gaciach i przestać się dziwić, czemu on się robi taki niebieski.

Ugotowanie

Opcja dostępna w „The Sims 2: Cztery pory roku”. W tym wypadku odziewamy sima w ciepłe ubranie i wysyłamy do prac polowych w upał.

Kupka popiołu

Tym razem niezbędny jest nam dodatek „The Sims 2: Nocne życie”. Zamieniamy naszego ukochanego wypieszczonego sima w wampira i wysyłamy na dwór za dnia i Nosferatu is dead.

Grad

Wymagany jest dodatek „The Sims 2: Cztery pory roku”. Gdy pada grad, każemy wyjść Simowi na zewnątrz (chyba, że już tam jest) i liczyć na to, że się uda. Sim dostanie gradem w łeb i padnie.

Sposoby "chorobowe"

Chomicza grypa

Działa w The Sims: Światowe Życie. Kupujesz swojemu Simowi chomiczka, każesz go głaskać, przytulać i całować, ale nie dopuszczasz, aby ktokolwiek mył klatkę. Niedługo później twój Sim zacznie kaszleć, a po pewnym czasie umrze na nieznaną chorobę. Uwaga! Zaraza łatwo się rozprzestrzenia po domownikach (opcja dostępna w dodatku Światowe życie).

Stare żarcie

Kupujemy pizzę. Zostawiamy ją na kilka dni, potem dajemy ją Simowi, który dostaje zatrucia, przez co może umrzeć.

Zapalenie płuc

Po złapaniu grypy lub przeziębienia (można się zarazić od robactwa, innego sima, lub w pracy/szkole) nie przejmujemy się tym i dalej harujemy simem. Po pewnym czasie przekształcają się one w zapalenie płuc, które w 3 dni zabija sima.

Sposoby "Paranormalne"

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie

Możliwe tylko w „The Sims: Światowe życie”. Kupujemy teleskop i każemy Simowi patrzeć, i patrzeć, i patrzeć. Aż w końcu przylecą kosmici i go porwą. W odróżnieniu od porwania przez kosmitów w „The Sims 2”, tu mało prawdopodobne jest, by sim wrócił .

Strach

Sposób śmierci z "The Sims 2". Każemy iść Simowi po północy na zewnątrz, i czekać aż go wystraszy dusza jego ziomka, która najczęściej sama skończyła jako ofiara basenu albo pożaru. Za pierwszym razem Sim nie zawsze ginie, więc trzeba mu tam kazać siedzieć i siedzieć aż w końcu po kolejnym "kukulele" ducha Sim padnie na ziemie i dołączy do swoich kolegów. Im więcej duchów łazi po ogródku tym lepiej.

Urządzenie do zmiany pogody

Opcja dostępna tylko w „The Sims 2: Cztery pory roku”. Po prostu każemy simowi wywołać deszcz, gdy ma wskaźnik aspiracji niższy niż złoty. Lecą z nieba ogniste pociski, Sim się spala. Fajna zabawa.

Czarna magia

Dostępne w TS2:Osiedlowe Życie. Wymagane pewne umiejętności w zakresie złej magii.

 1. Rzucamy na jakiegoś sima zaklęcie Heavus Ho. Sim zachoruje i umrze po trzech dniach.
 2. Zaklęciem Inflammo wywołujemy pożar w określonym miejscu. Skutków nie trzeba tłumaczyć.

Pożarcie przez krowokwiat

Opcja dostępna tylko w „The Sims 2: Na studiach”.Wpisz kod unlockcareerRewards. Kiedy dostępna będzie nagroda (krowokwiat) wystarczy postawić ją w ogródku, nie karmić i trzymać Sima w pobliżu. Całość zagrodzić płotkiem żeby sim nie mógł wyjść. Po jakimś czasie krowokwiat wystawi wabik (kawałek tortu). Trzeba kazać Simowi go zjeść, a wtedy roślinka zeżre Sima, a inny sim będzie miał nieocenione źródło energii. Jeśli nie chcesz czekać na ukończenie studiów przez swojego Sima, możesz wyjść podczas nich na miasto i zaprzyjaźnić się z minimum pięcioma tajemniczymi ludzikami z głową lamy na garniaku. Potem w nocy przyjeżdżają po Ciebie, zakuwają Cię w kajdanki i odjeżdżają z Tobą. Na miejscu jest tajne bractwo studenckie, gdzie jest dostępny m.in. krowokwiat.

Turysta

Tylko w The Sims 3 Wymarzone Podróże. ,,1" dotyczy mumii a ,,2" pułapek.

 1. Każ Simowi jechać do Egiptu (tam jest dużo mumii) i wejść do największej piramidy. Niech zwiedzi każdą salę i szuka sarkofagów. Jak znajdzie, to kliknij ,,Zaglądnij" czy jak to było. Jednak może tam nie być mumii. Niech szuka dalej. Mumie są zwykle w mniejszych pomieszczeniach. Ale załóżmy, że taką znalazł. Ona zbije go. Jeżeli jednak Sim znajdzie kolejne mumie, groźniejsze, to... no wiecie, przychodzi ten koleś w czarnym z kosą i pojawia się nagrobek...
 2. Niech postać pojedzie do jakiegoś państwa. Jakiegokolwiek. Francja może być więc OK. Postać powinna pójść do Chateu De Langraab czy jak tam się nazywało. Niech chodzi wszędzie. Owe miejsce jest najeżone pułapkami, po chwili więc wpadnie w jedną z nich. Trzymaj Sima w pułapce jak najdłużej i nie pozwalaj z niej wychodzić. Generalnie co chwila w domu są pułapki, które mają wyrzutnie elektryczne, choć łatwo można postać spalić. (Na najwyższym piętrze znajduje się tylko skrzynia. Sim wejdzie na piętro, ale już nie wyjdzie...)

Inne

Lep na muchy

Sposób dostępny jedynie w „The Sims 2”. Należy nie sprzątać brudnych talerzy, nie wyrzucać śmieci i magazynować je w jednym pokoju. Następnie wystarczy wpuścić do niego Sima, który zostanie efektownie pożarty przez muchy.

Satelita

Sim patrzy sobie na gwiazdki w nocy (ewentualnie na chmurki w dzień) i dziadowski satelita spada. Sim przez chwile jeszcze widzi gwiazdki (w dzień zaczyna widzieć gwiazdki), acz potem przychodzi żniwiarz, a satelitę można sprzedać za 1999 simoleonów. Można tak zarabiać na życie. Tylko w „The Sims 2”. W „The Sims 3 Kariera” obecne jako "meteoryt".

Fight Club

Tworzymy kilku Simów w jednej rodzinie. Najpierw psujemy wszystkim nastrój, następnie próbujemy wzbudzić jak największą nienawiść między nimi. Zmuszamy ich do ciągłych bijatyk, po których przegrany przeważnie odchodzi w stronę zachodzącego słońca.

Łóżko

Sposób śmierci dochodzący w „The Sims 2: Osiedlowe życie”. Kupujemy składane łóżko, a potem składamy i rozkładamy, składamy i rozkładamy itd. Może szczęście dopisze i Sim zostanie przygnieciony przez łóżko co skończy się śmiercią. Uwaga! Trzeba mieć bardzo mały pasek komfortu (aż na czerwonym, inaczej nie uda się zmiażdżenie).

Starość

W „The Sims 2” i „The Sims 3” Sim może również legnąć ze starości (bynajmniej rzadko się to zdarza). Proste.

Naprzód!

Opcja dostępna tylko w „The Sims 2: Własny Biznes”. Rozwijamy przedsiębiorstwo Sima, aż odblokujemy tyle pkt., by odblokować interakcję "Naprzód!". Jeśli Sim ma bardzo zaniedbane potrzeby, i użyje tej interakcji, drąc się do megafonu, padnie na ziemię martwy.

Death creator

Tylko do The Sims 2. Wystarczy nacisnąć shift+ctrl+c. Wpisujemy boolprop TestingCheatsEnabled true. Z wciśniętym shiftem klikamy na Sima, wybieramy opcje więcej a potem spawn, a potem (znów) rodney death creator. Pokazuje nam się nagrobek. To nie nagrobek tylko maszynka do robienia nagrobków. Klikamy Simem na maszynkę, i wybieramy jedną z kilku opcji np. Die by satellite. Pomimo pory dnia i miejsca Sim patrzy, patrzy, i uderza w niego satelita. Opcji mnóstwo.

Sky diving

Tylko w "The Sims: Superstar". Kupujemy maszynę do sky diving'u i umieszczamy w niej sima. Jeżeli sim ma mało energii, zostanie wystrzelony w kosmos i umrze. Ewentualnie można zablokować wyjście z kabiny i poczekać aż potrzeby dostatecznie się obniżą. Po tak zabitego sima, nawet kostucha nie przyjdzie.

Wniosek

Jak widać jest bardzo wiele sposobów zabicia Sima i wciąż nowe są odnajdywane przez niezmordowanych graczy. Oczywiście istnieje niewielka grupa dewiantów usiłujących uszczęśliwić swoje Simy, ale są to osobnicy niebezpieczni, oficjalnie zwalczani przez Ligę Do Zwalczania Dziwnych Ludzi i Gandalfa. Takimi ludźmi nie należy się jednak przejmować, gdyż stanowią oni margines społeczeństwa. Szacuje się, że jedynie ok. 97% graczy preferuje taki właśnie styl gry.

Szablon:Stubgry