Summoning

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Wersja z dnia 14:06, 20 sty 2008 autorstwa Nezumi (dyskusja | edycje) (nowa strona)
(różn.) ← przejdź do poprzedniej wersji | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | przejdź do następnej wersji → (różn.)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Summoning – zespół muzyczny pochodzący z Austrii. Muzycy znani są z zaśmiecania scny black metalowej swoją pozerską muzyką.

Historia

Początki

Zespół powstał na początku lat 90. w wyniku fascynacji dwóch młodych chłopaków true norwegian black metalem, jednak szybko zaczął wprowadzać do swojej twórczości melodię. W ten sposób nagrali na magnetofonie kilka demówek (każdą z innym perkusistą), aż w końcu dostrzegła ich jakaś wytwórnia. W ten sposób stworzył się Lugburz: zbiorowisko starych utworów ze zmienionymi tekstami (walka z judeochrześcijaństwem i neopogańśtwo odeszły w niepamięć, zostały natomiast zastąpione przez Tolkiena). Perkusista nagrywał album pod wpływem różnych substancji odurzających, jednak gdy wytrzeźwiał i udało mu się przesłuchać dzieło, zdenerwowały go niekvltowe teksty i odszedł z zespołu.

Zmiana stylu

Muzyków zespołu dopadło wściekłe lenistwo, dlatego zamiast szukać kolejnego garkotłuka kupili sobie automat perkusyjny. Stwierdzili, że brzmi dobrze, dołożyli więc syntezator. Gitara basowa przestała istnieć, zwykła gitara została zredukowana do roli gitary rytmicznej. Wokal pozostał niezmieniony: stary dobry growl. Starzy fani zespołu uznali, że Summoning zaczyna robić techno, nowi fani natomiast zaklasyfikowali ich twórczość jako ambient black metal. Albumy typu Minas Morgul czy Stronghold stały się dosyć popularne, co sprawiło, że muzycy pozwalali sobie na dalsze ekstrawagancje.

Czasy współczesne

Muzycy Summoning dalej denerwowali black metalowców: w specjalnym manifeście politycznym zjechali NSBM, natomiast na płycie Oath Bound pedalsko grali na flecie. Jakby tego było mało, na następnej płycie syntezator będzie szedł z konputera, niczym w prawdziwym disco polo.

Koncerty

Summoning rzadko gra koncerty, a jak już zagra to pod zmienioną nazwą. Prawdopdobnie dlatego, że boją się NSBMowców. Żałosne. Jakby we dwóch nie poradzili sobie z setką łysych nazistów uzbrojonych we wszystko, co wpadnie im w ręce. Tchórze.

Skład

Dawni członkowie

  • Trifixion – perkusja na pierwszej płycie, satanizm, kvltowość, zóo
  • kilku innych perkusistów – perkusja

Dyskografia

  • Trochę bardziej tró demka w stylu melodic black metal. Było w nich trochę pogańśtwa i trochę szatana, perkusja grała trochę nierówno (w porównaniu z automatem) a jakość była do dupy.
  • Lugburz – zalążek komerchy, pozbawiony jednak wpływu muzyki elektronicznej.

Szablon:Stubsek

Zobacz też