Tadeusz Mazowiecki

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Disambug.svg Ten artykuł dotyczy polskiego polityka. Zobacz też hasła o innych osobach o tym imieniu.
Premier Mazowiecki ciągnie grube kreski
Raz dwa trzy cztery, tak się bawią wyższe sfery
Maciej Maleńczuk o Tadeuszu Mazowieckim

Tadeusz Mazowiecki (ur. 18 kwietnia 1927 r. w Płocku, zm. 28 października 2013 w Warszawie) – Polski premier i wielki człowiek. Znany polityk, który: Postawił grubą kreskę, mniej więcej tak to wyglądało:

.

Jak Tadek został premierem

Tadeusz Mazowiecki w 1989, młody, jurny, dużo szczawiu jadł

Wojciech Jaruzelski był jednocześnie sekretarzem, prezydentem i premierem. Pewnego razu stwierdził, że gdyby podzielił się władzą, ogromnie byłoby mu lżej. Jednak kiedy powołał Cześka, okazało się, że ten jest za głupi na tworzenie rządu. Sejm, w którym od czasu strajku było więcej antykomunistów, zaproponował Mazowszaka z NSZZ Solidarność. Jaruzel stwierdził, że jeśli zlikwiduje sekretariat i powoła Tadka na premiera, to i tak będzie górą.

Pan Premierusz

Podczas pierwszego wystąpienia Mazowieckiego, po objęciu stanowiska premiera, Tadek zasłabł. Był to znak, jaki dali nam bogowie. Jednak zanim sprawdziła się ciemna wizja, Tadek dokonał wielu dobrych uczynków, takich jak zamordowanie socjalizmu i stworzenie kapitalizmu, a także stworzenie godła polskiego z wróblem, a przede wszystkim zniszczenie PRL i stworzenie III RP.

Jego rząd

Tadek powołał aż 11 komunistycznych ministrów, 12 z Solidarności i 1 bezpartyjnego. W tym wicepremierem był słynny Leszek Balcerowicz i martwy już Jan Janowski. Ale dlaczego Janicki z ZSL i niespodzianka Kicha?!

Wybory

W końcu Jaruzel zrezygnował, bo stwierdził, że mdli go ta miłość i dobro Mazowszaka. Prezydenta miał wybrać lud. W wyborach startował szef Mazowszaka, Lech Wałęsa. Jednak Tadek, jak każdy, nie lubił szefa i wystartował przeciwko niemu w wyborach prezydenckich. Pokonał go Kanadyjczyk.

Zobacz też