Trudne słowo: Różnice pomiędzy wersjami

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
(mała poprawka)
Linia 13: Linia 13:
 
== Dedukcja słowa ==
 
== Dedukcja słowa ==
 
'''Dedukcja''' - to rodzaj rozumowania logicznego, mającego na celu dojście do określonego wniosku.
 
'''Dedukcja''' - to rodzaj rozumowania logicznego, mającego na celu dojście do określonego wniosku.
Niestety polska młodzież kompie się w bardzo płytkim basenie intelektualnym i nie rozumie czytanych czasem nawet paradoksalnych słów.
+
Niestety polska młodzież kompie się w bardzo płytkim basenie intelektualnym i nie rozumie czytanych czasem nawet paradoksalnego słowa.
  
 
== Zobacz też ==
 
== Zobacz też ==

Wersja z 01:19, 26 wrz 2010

Paradoksalnie i empirycznie, parekselans.
Motorniczy Karol Krawczyk
Zielony to metafora, trudne słowo (...), a pomarańczowy to alegoria, jeszcze trudniejsze słowo (...)
Ci od reklam Plusa o trudnych słowach

Trudne słowo – wyraz często używany przez wykładowców, ludzi w okularach i pijanych studentów. Właściwie nie ma większego znaczenia. Służy jedynie do popisówy i uzupełniania niewygodnych miejsc podczas robienia krzyżówek. Amplifikując zbłąkinie rykoświstąkałe, można skonkludować wszelką personifikację inkoherencyjną.

Nieznajomość znaczenia

Młodzież uważa za modne używanie trudnych słów. Niestety, najczęściej nie znają ich znaczenia. Dlatego w szkole często słyszy się teksty typu: Czuję się tak ekwilibrystycznie!, Dlaczego jesteś tak diakrytyczny? czy Twoje infantylne zachowanie nie obliguje mnie do dalszej konwersacji z twoją osobą albo w wyniku dedukcji dochodzę do konkluzji, że twoje indokryzmy wobec moich aparycji są wręcz efeberyczne. Jeżeli w wypowiedzi pisemnej jest zbyt wiele takich słów, najczęściej nie wiadomo, od której strony zacząć czytać.

Najtrudniejszymi polskimi słowami są:

Dedukcja słowa

Dedukcja - to rodzaj rozumowania logicznego, mającego na celu dojście do określonego wniosku. Niestety polska młodzież kompie się w bardzo płytkim basenie intelektualnym i nie rozumie czytanych czasem nawet paradoksalnego słowa.

Zobacz też

Szablon:Stubjez