Użytkownik:Expert3222/archiwum 4: Różnice pomiędzy wersjami

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
M (Wycofano ostatnie edycje autorstwa Stronziuti; przywrócono ostatnią wersję autorstwa LecęjakMagik.)
Linia 331: Linia 331:
  
 
Przyznałem moderatora, gratuluję. {{LecęjakMagik}}  17:22, lut 14, 2017 (UTC)
 
Przyznałem moderatora, gratuluję. {{LecęjakMagik}}  17:22, lut 14, 2017 (UTC)
 
== Atabahaha ==
 
 
howdy! eat my p00p. i is of unbannable hue hue hue! --[[Użytkownik:Stronziuti|Stronziuti]] ([[Dyskusja użytkownika:Stronziuti|dyskusja]]) 05:28, lut 15, 2017 (UTC)
 
 
== yuo is of eatings my sh1t yu0 subhooman sh1t eat my p00p u douch3bag i is of unbannable hue hue ==
 
 
hue hue hue eat da p00p --[[Użytkownik:Stronziuti|Stronziuti]] ([[Dyskusja użytkownika:Stronziuti|dyskusja]]) 05:29, lut 15, 2017 (UTC)
 
 
== exp00p eat da p00p ==
 
 
hue hue hue. i is of unbannable i is of master of all i are of jimbowalz. hue hue hue --[[Użytkownik:Stronziuti|Stronziuti]] ([[Dyskusja użytkownika:Stronziuti|dyskusja]]) 05:36, lut 15, 2017 (UTC)
 
 
== cannot into bannings da geniusz hue hue eat da p00p ==
 
 
exp00p eat da p00p! --[[Użytkownik:Stronziuti|Stronziuti]] ([[Dyskusja użytkownika:Stronziuti|dyskusja]]) 05:36, lut 15, 2017 (UTC)
 
 
== yuo is of sh1t i are of genius hue hue eat my d14rrh3a u d0uch3bag! hue hue! ==
 
 
unbannable me
 
 
p00p yuo
 
 
'''stronz1uti 30:0 exp00p'''
 
 
hue hue --[[Użytkownik:Stronziuti|Stronziuti]] ([[Dyskusja użytkownika:Stronziuti|dyskusja]]) 05:40, lut 15, 2017 (UTC)
 
 
== cannot into bannings i are of stronk da stronker evur hue hue ==
 
 
i is of stronk! u douche p00p --[[Użytkownik:Stronziuti|Stronziuti]] ([[Dyskusja użytkownika:Stronziuti|dyskusja]]) 05:41, lut 15, 2017 (UTC)
 
 
== i is of bored any edit is of note -action harmful- polish nonsensopedia is of bored me. so i hue hue yuo ==
 
 
hue hue exp00p iz a p00p. --[[Użytkownik:Stronziuti|Stronziuti]] ([[Dyskusja użytkownika:Stronziuti|dyskusja]]) 05:51, lut 15, 2017 (UTC)
 

Wersja z 11:23, 15 lut 2017

Archiwalne dyskusje
1  2  3  4  5

Re:Tymański

Ok, dzięki za informacje :) LecęjakMagik (dyskusja) 12:07, sie 31, 2016 (UTC)

Re:Sortowanie

Dopiero teraz zauważyłem, że przestrzeń nonnewsa automatycznie sortuje po „Nonnews:”. Dzięki za radę. LecęjakMagik (dyskusja) 07:22, wrz 3, 2016 (UTC)

Re: Robin Hood: Książę złodziei

Witam. Pragnę wyrazić moje zdziwienie tak surową oceną mojego artykułu, notabene debiutanckiego w Nonsensopedii. Od zawsze miałam problemy ze stylistyką przy pisaniu moich prac domowych z języka polskiego, niestety jakoś nikt z nauczycieli nie potrafił mi pokazać, co powinnam zrobić, by ten styl poprawić. Zanim redagowałam swoje hasło, zajrzałam do waszego poradnika, jak to robić, ale dajecie tylko ogólnikowe rady. Nic natomiast nie ma o tym, jak ustrzec się błędów stylistycznych. I niby co w moim artykule jest laniem wody? Zamiast wyjeżdżać z krytyką i odsyłać do Kanciapy, proszę po prostu powiedzieć, co dokładnie w haśle jest nie tak. Przez tak surową krytykę tylko zniechęcacie, zamiast zachęcać nowych użytkowników do pisania tekstów. Pozdrawiam. Falcor88 (dyskusja) 23:42, wrz 03, 2016 (UTC)

Re: Ogłoszenia lokalne

Wizualnie jest to samo, co było godzinę temu. Nikt nie zauważy, że jeden z tytułów się zmienił. Dlatego dałem pogrubienie, żeby patrolujący pomyślał „o, coś się pogrubiło, coś się zmieniło, o, nowy temat”. Ogłoszenia właśnie są po to, żeby je zauważyć i w sytuacji, w której nie zauważamy nowości, tracą one rację bytu, bo wątek czeka na odpowiedź wokół innych, które tydzień temu już zamilkły. Serscull 09:32, wrz 4, 2016 (UTC)

Dziękuję

Pragnę wyrazić moją wdzięczność, tobie za powitanie mnie na Nonsensopedi, i przy okazji za wysłanie mojego brudnopisu tam gdzie być powinien :P — Ta niepodpisana wypowiedź jest autorstwa użytkownika Hrodebert (dyskusjawkład). Pamiętaj o podpisywaniu się przy użyciu ~~~~!

Usuwanie zakończonych głosowań

Jeśli głosowanie się skończyło wynikiem pozytywnym, ale nie można jeszcze wygranego artykułu/grafiki wrzucić na główną, to nie wywalaj go proszę z listy głosowań. Może się zgubić, a tak to sobie kulturalnie zajmuje miejsce w kolejce i nie przeszkadza. Serscull 12:10, wrz 5, 2016 (UTC)

Notatki a czynności administracyjne

Nie wiem, na ile świadomy jesteś istnienia strony Pomoc:Czynności administracyjne, niemniej myślę, że można ją wzbogacić twoimi cennymi notatkami. Serscull 13:39, wrz 8, 2016 (UTC)

Re:Nazwy plików

No racja, zazwyczaj daję normalne nazwy. Zgłoszę na kanale aby zmienić nazwę. LecęjakMagik (dyskusja) 18:40, wrz 8, 2016 (UTC)

Andrzej Duda a szablon przestępcy

Nie bez przyczyny wstawiłem tam Dudę – zauważ popularność memów z Dudą (cenzodudy), w których jest on przedstawiany jako morderca, który odbywał praktyki zawodowe w Sarajewie. LecęjakMagik (dyskusja) 12:53, wrz 11, 2016 (UTC)

Dzięki. LecęjakMagik (dyskusja) 13:32, wrz 11, 2016 (UTC)

Re: Grafika

Powód odtworzenia pliku: uznaliśmy razem z Zenkiem, że grafika ta może pozostać; grafika zaś została już wstawiona do artykułu. Pozdrawiam Nnvist Miejsce pogawędek 15:05, wrz 11, 2016 (UTC)

Cóż, mówiąc inaczej: stwierdziliśmy, że jest to całkiem realistyczny render, który świetnie przedstawia NonStation 3 (takie połączenie PlayStation i Xbox-a). Zaś Zenek sam stwierdził, że nie potrzebnie i bez namysłu usunął grafikę. Nnvist Miejsce pogawędek 14:44, wrz 12, 2016 (UTC)
To prawda, ani podpis, ani render nie jest śmieszny, ale stanowią one ciekawe urozmaicenie dla artykułu. A sama Nonsa również nie jest katalogiem realistycznych renderów, acz nie składa się z samych śmiesznych grafik. Pozdrawiam. Nnvist Miejsce pogawędek 17:03, wrz 13, 2016 (UTC)
Tak, „należy dążyć do tego, aby się w jak największej części składała ze śmiesznych grafik”. Jednakże ta grafika powinna tam zostać. Powtórzę się: jest to grafika, która świetnie przedstawia NonStation 3. Pozdrawiam. Nnvist Miejsce pogawędek 10:05, wrz 25, 2016 (UTC)

Re

Powód ano taki, że bez zastanowienia wywaliłeś całą sekcję, która niegdyś mnie rozbawiła. Toteż ją przeczyściłem (tak jakoś o połowę) zostawiając te co bardziej zaskakujące pozycje. Serscull 19:55, wrz 14, 2016 (UTC)

Przepraszam, z zastanowieniem. W każdym razie całej listy szkoda. Zdaję sobie sprawę, że powtarzanie słowa „parostatek” może być głupie, dlatego ja również w sposób przemyślany przywróciłem to tak, aby miało jakiś sens. Serscull 20:21, wrz 14, 2016 (UTC) PS: Na irca dalej nie wpadniesz? ;)

IRC

Czarne jak smoła interesy. Alvgjerd (dyskusja) 16:17, wrz 19, 2016 (CEST)

Re:Hasło dnia

Znajdź mi przypadkową osobę, która wie co znaczy adware. Mało kto się domyśli, że chodzi tutaj o program, który wyświetla reklamy. Następnie z tej garstki wskaż mi taką osobę, która napisze coś zabawnego na ten temat. Hasło dnia powinno proponować coś oczywistego dla wszystkich, nie niżowe hasła. I bez urazy, ale danie hasła adware było „nienormalne” (no, lepsze i mniej obelgowe określenie: „nieodpowiednie”). Dla mnie jako taka propozycja była zła, bo tematyka niszowa, a dla czytelników zła, bo większość pewnie nie wiedziała przedtem, co kryje się pod tym terminem. Magik Windows logo - 2012.svg Dyskusja 13:39, wrz 27, 2016 (UTC)

A i zboczę z tematu trochę – Polskacafe prosił o przekazanie, że w najbliższym czasie napisze hasło o adware. Magik Windows logo - 2012.svg Dyskusja 13:44, wrz 27, 2016 (UTC)
  • Po pierwsze – napisz na kanale, bo to męczące takie odpisywanie na stronie dyskusji.
  • Po drugie – możesz mi również wskazać badania, które wykażą, że większość Polaków zna znaczenie słowa adware. A tak całkiem serio – prawie wszystkie osoby, które znam, nie znają terminologii komputerowej. Tak samo ja nie wiem co może kryć się pod nazwą młoteczek, jak przejrzę atlas anatomii – wiem że to kość u uchu, ale nie wiem jak wygląda, skąd taka nazwa, po co to istnieje itd. Adware to typowy przykład fachowego wyrazu.
  • Programy komputerowe nie są niszowym tematem, ale rodzaje grupuje je już tak. Poza tym co szeregowy czytelnik mógłby napisać zabawnego o byle programie komputerowym?
  • A jak dużo czytelników wie dokładnie, co to jest padaczka? A tym bardziej potrafi napisać o niej coś śmiesznego? – można napisać coś śmiesznego - osoba chora na padaczkę ma drgawki, zachowuje się dziwnie itd. Każdy powinien słyszeć o tym zaburzeniu. A to, że z tego wyjdzie góra stub to inny problem…
  • No i dobrze, propozycja spełniła swoje zadanie. – nie spełniła, bo „hasło na dziś” ma za zadanie zachęcić anonimowych czytelników a nie stałych edytorów.

Magik Windows logo - 2012.svg Dyskusja 13:57, wrz 27, 2016 (UTC)

   • Równie dobrze ja mogę napisać, że większość osób, które znam, zna znaczenie słowa adware (co nie będzie kłamstwem), ale co to wnosi? I nie, adware nie jest fachowym wyrazem, jest bardziej wyrazem potocznym (przynajmniej dla mnie). – Sam użyłeś pomysłu na badania, po prostu odpisałem podobnie jak ty, by wskazać, że się mylisz. Może jesteś studentem informatyki lub technikiem informatykiem? Jeśli tak to nie masz co się dziwić, że większość twoich znajomych zna słowo „adware”.
   • A ja powiedziałbym, że odwrotnie – pojedynczy program może być niszowy (chyba że to Word, GG lub coś w tym stylu), a grupa programów już nie. A co do drugiego zdania, nie każ mi wymyślać za czytelnika. Nigdy nie wiadomo, kiedy trafi się ktoś odpowiedni do pisania na taki temat. No i mi chodziło o adware jako grupę programów, a nie pojedynczy program. Gdzie ja Tobie kazałem wymyślać treść hasła za czytelnika? Nie zmienia to faktu, że większość osób szybciej skojarzy nazwę Firefox od adware.
   • No i tak samo można napisać coś śmiesznego na temat adware. A o stuba nie należy się martwić, zawsze może się zdarzyć jakiś cud. I równie dobrze można napisać coś śmiesznego o padaczce…
   • Nadrzędnym celem jest zachęcenie do napisania artykułu, a ten cel został spełniony. Z tego co się dowiedziałem hasło na dziś to pole specjalne dla czytelników, co mogą spróbować zmierzyć się z hasłem. A jak się mylę to mnie niech ktoś opieprzy i skoryguje. Więc nie spełniło oczekiwanego rezultatu.
To i ja coś dopiszę. Nie, nie spełniła – napiszę to nie dlatego, że było w Haśle, lecz w wyniku waszej dyskusji (ja, no powiedzmy stały, edytor Nonsensopedii, to napiszę, więc wstawcie coś realniejszego. Pozdrawiam, Sir Polskacafe 14:49, wrz 27, 2016 (UTC)

Magik Windows logo - 2012.svg Dyskusja 14:33, wrz 27, 2016 (UTC)

Ech, widzę że dyskusja zaczyna przypominać dialog o teorii względności pomiędzy mieszkańcem Haiti mówiącym po kreolsku a mieszkańcem Malezji mówiącym po malezyjsku, przy czym obaj tylko znają swoje języki ojczyste… Ja ciebie nie przekonam, Ty mnie. Jak chcesz jednak kontynuować ten wątek to wejdź na kanał. Magik Windows logo - 2012.svg Dyskusja 16:34, wrz 27, 2016 (UTC)

Re

Nie wiem, czy bym nie napisał. Ostatnio jestem co prawda mało aktywny jeśli chodzi o pisanie artów, ale, jak wiesz, piszę głównie artykuły o tematyce informatycznej. A, no i hasło jednak jest dla niezalogowanych. A przynajmniej powinno być.

Co jest nierealnego w Adware? Znam może 20 osób, którzy wiedzą co to adware, jakieś 2 z nich czyta Nonsę, a żaden nie umiałby napisać nic śmiesznego o tej grupie programów. To raczej mało śmieszny temat, więc mielibyśmy najwyżej słabego stuba (albo i gorzej, na przykład 5 słabych linijek) w inkubatorze. Powinniśmy wstawiać tytuły łatwe do napisania, aby co bardziej wybitni ipecy mogli napisać przynajmniej średni zalążek. Pozdrawiam, Sir Polskacafe 15:06, wrz 27, 2016 (UTC)

Ale przyczyną napisania nie byłaby dyskusja, której początkiem była zmiana hasła dnia, tylko własna chęć.
A co Ci za różnica, w jakich okolicznościach powstał artykuł?
Jak już pisałem, znajomi nie są wyznacznikiem tego, czy ktoś napisze jakiegoś arta.
Nie zgodzę się. Jeżeli mało osób wie, co to adware (a znajomi dwóch osób tego wyznacznikiem, choć nie idealnym), oznacza to, że taki art ma małe szanse na powstanie.
A to to jest tylko opinia, a nie fakt.
A co w tym temacie jest trudnego do napisania?
A co jest śmiesznego w adware? To nie jest Ferdynand Kiepski albo coś takiego, to samo w sobie nie jest śmieszne. Jeżeli uważasz, że to tylko opinia, udowodnij proszę, że się mylę.
A, i nadal nie odpisałeś, co jest nierealnego w adware.
To skrót myślowy był. Nierealne jest napisanie adware przez niezalogowanego.
Pozdrawiam, Sir Polskacafe 16:15, wrz 27, 2016 (UTC)

Khem...

Nie ekuj wolnych grafik, jeśli są na wolnej licencji i nie są z Commons. Wiszenie takich nikomu nie przeszkadza. 禅.氮. 20:35, wrz 28, 2016 (UTC)

BIOS

Oczywiście masz rację, że BIOS to program, ale nie występuje w żadnym szablonie, więc uznałem, że można go dodać. Sir Polskacafe 14:52, wrz 29, 2016 (UTC)

Miodowe lata

IKolo137 (dyskusja) 17:51, paź 3, 2016 (UTC) Expert3222 możesz ocenić artykuł miodowe lata w inkubatorze. Jeżeli będzie już w miarę dobry to możesz wstawić na główną. Pozdrawiam iKolo137.

Re

Poprawiłem. Czy coś jeszcze odnośnie korekt linków tutaj lub na Fejsie? Musi być idealnie i nie chcę niczego przeoczyć. Jeśli chodzi o fanpage, to oczywiście priorytetem jest, aby wszystkie linki zawarte w postach działały. Wiadomo, że jeśli dana strona Nonsy zostanie zalinkowana w poście, a później ktoś przeniesie ją pod inny tytuł, to czytelnicy Fejsa stracą do niej dostęp i zaczną hejcić, dlatego o poprawienie linków i dokładne sprawdzenie czy wszystko działa poprosiłem Zenka. Jakby co, to mam nadzieję że Serscull lub Bd też pomogą. Ja niestety ze swoim sprzętem nie mogę obecnie nawet przebywać na IRCu, bo ciągle mnie wywala :( a cóż dopiero siedzieć na FB. = °ZelDelet ° = 20:02, paź 3, 2016 (UTC)

Oki, dzięki = °ZelDelet ° = 20:20, paź 3, 2016 (UTC)

Re

Zauważyłem, wstawiłem tyle dlatego, że po Twoim wstawieniu IV RP się pomyliłem. Mimo to, dziękuję za zwrócenie uwagi na ilość. Sir Polskacafe 20:41, paź 3, 2016 (UTC)

Odchodzę, a właściwie biorę urlop na czas nieokreślony. Trochę źle to wyszło na kanale, bo nie wyświetlił się powód wyjścia ze sprostowaniem. Poza tym, z urlopu raczej nie wrócę. Sir Polskacafe 20:44, paź 3, 2016 (UTC)

re Porum

E tam. Wypowiedziały się same najważniejsze szychy Nonsy, więc nie jest tak źle. = °ZelDelet ° = 15:17, paź 5, 2016 (UTC)

Re:PO

Tak, jest prawidłowa – w oczach wielu ta trójka to reprezentacji telewizji wspierającej PO, więc pozwoliłem sobie na dodanie ich do szablonu. Nazwa „telewizja propagandy” nie odnosi się do samych programów, ale także nadaje się do prezenterów. Magik Windows logo - 2012.svg Dyskusja 20:18, paź 5, 2016 (UTC)

Równie dobrze mogłeś sam to zrobić :D Mi to obojętne, mogę za chwilę zrobić podsekcje. Magik Windows logo - 2012.svg Dyskusja 20:25, paź 5, 2016 (UTC)

Komentarz

Po pierwsze mogę poczekać – nie robi mi różnicy zbytnio czy zrobię to wieczorem czy w sobotę.

Po drugie nie widzę sensu zakładać specjalnie konta do „bocich” edycji. Mogę co prawda poprosić Zela o stałego bota dla konta „Kaczka po smoleńsku” (które założyłem specjalnie dla jednego newsa), ale wolę cały swój wkład trzymać na jednym koncie.

Magik Windows logo - 2012.svg Dyskusja 14:04, paź 6, 2016 (UTC)

Na moje rozbijanie edycji na dwa konta to zbędna zabawa i tyle. Zresztą flagi bota nie potrzeba wbrew pozorom wiele czasu – po co mi nieużywane konto, już jedno mam i gdybym wiedział jak je zamknąć, to bym zamknął. Skoro Zelowi jakoś to nie przeszkadza (w każdym czasie nigdy nie prosił mnie o założenie konta specjalnego na bocie edycje) to robię wszystko na głównym. Magik Windows logo - 2012.svg Dyskusja 14:27, paź 6, 2016 (UTC)
A zupełnie inną drogą – Użytkownik:Ptkonieczny/Układanie paneli daj chociaż link do oryginału i poucz świeżaka, że nie wstawiamy copyrightowych tekstów. Magik Windows logo - 2012.svg Dyskusja 14:28, paź 6, 2016 (UTC)

Re

No ok, ok. Ty tu jesteś Expertem :p Sorki że mówiłeś mi to na query gdy mnie wywalało i musisz powtarzać. Ogarnę jakoś te swoje problemy techniczne. Pozdr. = °ZelDelet ° = 20:38, paź 6, 2016 (UTC)

Bot

Hej, co się stało, że Twój bot nie robi teraz poprawek w artykułach? Magik Windows logo - 2012.svg Dyskusja 17:46, paź 7, 2016 (UTC)

Cze

Expert3222, jak mniemam. Robisz teraz edycje w Led Zeppelin, wgrasz to jakoś? To fajna grafika, a ten znaczek jest wolny: http://66.media.tumblr.com/5a5d53178175a9242a5ad4f6ff43207d/tumblr_nq61a6bLDh1u4i9dzo1_500.jpg

WielkiLebLeninaZUlanUde (dyskusja) 12:44, paź 9, 2016 (UTC)

Bot

Obawiam się, że kiedyś będziesz musiał puścić swojego bota nie tylko w przestrzeni głównej, ale też np w NonNewsach i NonŹródłach, bo tam też jest kupa korekt. Cóż, cieszę się że podjąłeś się tego zadania, bo masz do przerycia tysiące stron i nie jest to ani łatwe ani przyjemne. Życzę wytrwałości. = °ZelDelet ° = 12:22, paź 10, 2016 (UTC)

Re:Arty o Bundych

Wieczorem się tym zajmę :) Magik Windows logo - 2012.svg Dyskusja 13:40, paź 15, 2016 (UTC)

Re: Rozbudowanie

Rozbudowałem Windows Server 2012 R2, jeśli uważasz, że wciąż za mało, przenieś proszę do inkubatora. Pozdrawiam, Sir Polskacafe 19:52, paź 15, 2016 (UTC)

Biedronka

Zwróć uwagę, że IP-ek poprawił ortografię. A że przy okazji dopisał przykładowy produkt… Można na to już przymknąć oko. Magik Windows logo - 2012.svg Dyskusja 17:34, paź 16, 2016 (UTC)

Ops, wybacz, nieuwaga. Magik Windows logo - 2012.svg Dyskusja 17:38, paź 16, 2016 (UTC)

Re:TRE

OK, przepraszam, zapomniałem o nich. Sir Polskacafe 13:55, paź 17, 2016 (UTC)

Re

Hej :) Niby złamałem, ale wydaje się, że artykuł z racji swojej rangi mógłby mimo wszystko, bez szkody dla nikogo trafić nie do brudnopisu (bo nie sądzę że Nnvist sam zdoła go rozwinąć) a do inkubatora, gdzie z pomocą innych mógłby zostać znacząco przeredagowany. Choć może to tylko mój niepoprawny optymizm. = °ZelDelet ° = 14:42, paź 20, 2016 (UTC)

SDU Lidl

Hej, z tego, co wiem, SDU ma prawo zgłaszać każdy. Skoro więc ipek wstawił szablon, czemu wycofałeś?

Jeśli to, co napisałem powyżej, to głupota, proszę o uświadomienie mnie. Pozdrawiam, Sir Polskacafe 15:04, paź 20, 2016 (UTC)

Re

Wiem o tym, siedzę na OZetach, ale jednak losowe znaki same w sobie nie są wandalizmem, najwyżej są irytujące. Co do wandalizmów – jest to problem, jednak za to powinien dostać bana, a nie wycofane SDU. No i pamiętajmy, że mało który ipek wie, jak wstawić poprawnie SDU.Sir Polskacafe 15:19, paź 20, 2016 (UTC)

Pamiętaj, że jest to ipek. Ma prawo nie wiedzieć o naszych zasadach, nie dostał wszakże witajki… Trolling trollingiem, ale jakby nie patrzeć, nie ma prawa pozwalającego na wycofywanie SDU. Sir Polskacafe 15:26, paź 20, 2016 (UTC)
Mógł przecież skopiować szablon z innego arta. Chyba, że to jest niemożliwe, bo inaczej to wygląda. Sir Polskacafe 15:32, paź 20, 2016 (UTC)
Trolle zwykle nie są inteligentne. Ale tak poza tym, masz rację. Niestety, SDU to SDU i powinno się je trzymać… Sir Polskacafe 15:40, paź 20, 2016 (UTC)
To nie jest dobry trolling… A poza tym, jeśli istnieje jakiekolwiek prawo pozwalające na usuwanie SDU, to usuń. Pozdrawiam, Sir Polskacafe 15:44, paź 20, 2016 (UTC)

Bot

Chciałem zapytać, jak idą prace z botem. = °ZelDelet ° = 18:39, paź 20, 2016 (UTC)

A propos edycji bota. Wkurza mnie pewna niedbałość stylistyczna którą trzeba kiedyś skorygować. Chodzi mi o to, że w wielu artykułach (ba, nawet w tytule newsa napisanego niedawno przez Zenka), ludzie raz piszą "Youtube" a raz "YouTube". Nie wiem na czym polega trudność w napisaniu prawidłowej nazwy znanego portalu, ale wygląda to nieprofesjonalnie. = °ZelDelet ° = 09:23, paź 21, 2016 (UTC)

Zmiana tytułu newsa

Czy zmiana tytułu tego newsa nie spowoduje zerwania linka w poście na Fanpage lub na Twitterze? = °ZelDelet ° = 15:13, paź 21, 2016 (UTC)

Oki, dziękuję że nad tym czuwasz :) = °ZelDelet ° = 15:17, paź 21, 2016 (UTC)

Re:Pewna grupa artykułów

Rzuciłem okiem na kilka losowych. Źle nie jest, ale szału nie ma. Jutro dokładniej rzucę okiem, może coś wyleci, może coś przeniosę do inkubatora, może coś ocaleje. Bądź co bądź dużo tego tam widzę. Magik Windows logo - 2012.svg Dyskusja 20:38, paź 21, 2016 (UTC)

Rzuciłem okiem – trzy artykuły usunięte, jedno w SDU. I to same Mundiale i Euro. Albumów muzycznych nie sprawdzałem dokładnie. Magik Windows logo - 2012.svg Dyskusja 15:03, paź 22, 2016 (UTC)

Wykop a lista AMA

No dałbyś spokój, ci co odwiedziliby wykop to i tak by to zrobili. W wielu artykułach masz linki zewnętrzne prowadzące do innych stron. Nie ma co usuwać tej listy. Taki zbiór linków masz także w artykule Google czy mem. Tam tez usuniesz? Magik Windows logo - 2012.svg Dyskusja 21:45, paź 24, 2016 (UTC)

No ja bym listę zostawił. Jutro zapytam się na kanale co myślą o przywróceniu. Jak podzielą twoje zdanie to nie będę przywracać. Magik Windows logo - 2012.svg Dyskusja 21:53, paź 24, 2016 (UTC)
No i wykop usunął część „amów”. Nie będę nawet rozpoczynać dyskusji. Temat zamknięty. Magik Windows logo - 2012.svg Dyskusja 17:16, paź 25, 2016 (UTC)

Formalizacja vs zdrowy rozsądek

Hm... Tak się zastanawiam. Z jednej strony, za Zenkiem powtarzasz frazę "zdajmy się na zdrowy rozsądek" przy realizacji niektórych punktów naszych zasad, przy przyznawaniu odznaczeń, przy TRE, z drugiej zaś ciągle poczyniasz dopiski (oto najnowszy przykład). I ja się zastanawiam, jak to właściwie jest ze zdrowym rozsądkiem a formalizacją zasad na Nonsie i dlaczego jedne niedomówienia uważane są za niezdroworozsądkowe, zaś inne za wręcz potrzebne? = °ZelDelet ° = 06:57, paź 25, 2016 (UTC)

A, i żeby nie było - to nie są żadne zarzuty, które rozbijesz mi na poszczególne słówka i każesz mi się z nich tłmaczyć. Po prostu pytam ogólnie o granice i współdziałanie tych dwóch postaw. = °ZelDelet ° = 07:08, paź 25, 2016 (UTC)

Re: Gwiazdeczki

Dzięki wielkie, wpisałem się już tam gdzie trzeba :) — Michał56 (dyskusja) 13:37, paź 30, 2016 (CET)

Re:Odznaczenia

Dziękuję za odznaczenia :). Magik Windows logo - 2012.svg Dyskusja 15:17, paź 30, 2016 (UTC)

Re

Hej, dzięki za odznaczenie. Szablon do wieży dodam sobie wkrótce. Sir Polskacafe 16:03, paź 30, 2016 (UTC)

SDU

Chciałbym dać pewien artykuł do SDU, lecz mam problem z jego wstawieniem. Ten artykuł to John Lennon. Jak go wstawić tam. Za pomoc będę wdzięczny IKolo137 (dyskusja) 21:27, paź 30, 2016 (UTC)

Re: Tygodnie tematyczne

Najpewniej pod koniec pierwszego/na początku drugiego tygodnia listopada. A, no i oczywiście jak zwykle taka akcja będzie trwała aż 10 dni. Alvgjerd (dyskusja) 14:48, paź 31, 2016 (CET)

Dziwny rewert

Tamten rewert w Nonsensopedia:Moderatorzy treści nie był celowy, chciałem zrewertować ipeka. Sir Polskacafe 16:30, paź 31, 2016 (UTC)

Re:Ćwierkacz

Powiem tak, od dłuższego czasu mam więcej obowiązków i nie jestem w stanie nadążyć z Nonsą. Postaram się to nadrobić, acz jestem człowiekiem nie AI. 禅.氮. 18:42, paź 31, 2016 (UTC)

Zaległość

W ubiegłym tygodniu prosiłem o zajęcie się tym żeby nie straszyło archaicznością a stało się przydatne. Ponawiam prośbę. Dziękuję i pozdrawiam = °ZelDelet ° = 22:12, paź 31, 2016 (UTC)

Re:News miesiąca

Przez tyle czasu była to zasada martwa, więc ignorowałem ją i dawałem po prostu wszystkie newsy. Jak już mamy przestrzegać zasad to ok, dostosuje się, ale forma ta mi nie odpowiada. Magik Windows logo - 2012.svg Dyskusja 17:36, lis 1, 2016 (UTC)

re

Możesz zmienić. = °ZelDelet ° = 16:19, lis 2, 2016 (UTC)

Ten raz akceptuję, następnym sie zobaczy = °ZelDelet ° = 16:23, lis 2, 2016 (UTC)

Re

Chciałem tylko sprawdzić, czy da się zmienić kolor, bo przy niskiej jasności ekranu nie widać różnicy między „rewertuj” a „edycja”… Ale coż, sprawdziłem, w każdym razie dziękuję :) Sir Polskacafe 22:28, lis 2, 2016 (UTC)

Wielkie dzięki za pomoc, teraz działa. Sir Polskacafe 14:17, lis 3, 2016 (UTC)

Odznaki

Hej, skoro już zajmujesz się odznaczeniami, to przy okazji przypomnę o istnieniu takiego czegoś: Nonsensopedia:Odznaczenia/Regulamin, gdzie są spisane jeszcze stare zasady, które może warto by zaktualizować. Pozdrawiam, Sir Polskacafe 20:29, lis 3, 2016 (UTC)

RE:CK

Można sobie darować, gdyż niemal wszystkie propozycje się odnoszą do wydarzeń z roku 2014. Na głównej będzie to wyglądać wiejsko. Serscull 21:54, lis 3, 2016 (UTC)

To było rozdanie nieukończone, nie ma po co go eksponować. Serscull 22:16, lis 3, 2016 (UTC)

Odtwarzanie i usuwanie dyskusji

Nawet nie chcę słuchać paplaniny o tym, dlaczego pewne dyskusje usuwasz a inne kijowe odtwarzasz. Pozdr. = °ZelDelet ° = 17:26, lis 21, 2016 (UTC)

Przywrócenie bota

Hej, co się stało z Twoim botem? Nie mógłbyś go przywrócić? Szkoda, że go nie ma. Pozdrawiam, Sir Polskacafe 23:28, lis 24, 2016 (CET)

Reguły bota

Hej, wiem, że jesteś już byłym użytkownikiem, ale mam nadzieję, iż w jakikolwiek sposób dostaniesz powiadomienie o tym wpisie w dyskusji, ponieważ mam prośbę dotyczącą bota. Oczywiście nie chodzi mi o jego przywrócenie, jedynie o danie choćby screena z regułami bota, dokładniej tymi odpowiadającymi za poprawianie {{t}}. Mi udało się jedynie stworzyć coś co "jako tako działa", ale nie jest to w pełni samodzielne i czasem coś muszę po nim poprawiać (choć zwykle tego nie widać), a Twój bot – z tego, co wiem – robił to bez większych problemów. Pozdrawiam, Sir Polskacafe 18:15, sty 28, 2017 (CET)

(Re: Opcik i usuwanie rightów) i nie tylko

Nie wiem, czy ty wiesz, ale Zelowi to jakoś nie przeszkadza.

[00:01:50] <Szewek> Ale i tak Opcik nie będzie im zabierał roboty.
[00:01:54] <Zel> Ciekawe czy Ex wróci
[00:02:13] <Szewek> On (Opcik – przyp. red.) głównie mi będzie pomagał przy wykonywaniu czynności administracyjnych
[00:03:13] <Zel> automatyczne wygenerowywanie stron RFC dla Zela :p
[00:04:38] <Zel> Nie no, żartuję. Dla mnie spoko. Flagi bota są nałożone, więc możnabocić

Te niby 4000 edycji (a było ich ledwo 2300), polegające tylko na usuwaniu right z miniaturek we wszystkich przestrzeniach kreatywnych, nie było przesadą. Chodziło o pozbycie się dziwnej zasady, iż należy wstawiać right obok thumb, co faktycznie nie ma sensu, bo domyślnie miniaturki zawsze znajdą się po prawej (w językach arabskich i hebrajskich będzie po lewej). Opcik miał jedno zadanie, a po kilku poprawach mógł śmigać i wykonać to zadanie pomyślnie. Właśnie takie specyficzne zadania wykonywane przez bota znacznie ułatwiają weryfikację edycji. Co innego można powiecieć o waszych botach (chociaż obecnie działa tylko DasBott, ale jest przecież oparty również na twoim bocie).

Wiem, że ty i Polskacafe korzystacie z AWB, bo to jest świetne narzędzie do edytowania poza przeglądarką, z możliwością dodawania pluginów, zmianą ustawień itp… W skrócie, korzystacie z gotowca. Póki co jedyną faktyczną i słuszną zmianą wykonywaną przez DasBotta jest usuwanie {{T}} i zastępowanie go zwykłym formatowaniem. Cała reszta to dodawanie lub usuwanie spacji i zamiana <s> na <del>, rzadko jakieś kosmetyczne zmiany. To wszystko jest zgrupowane i przy każdej, nawet najmniejszej zmianie, program ją prześle, nawet gdy zawierać ma same spacje do poprawki. Takie edycje ze spacjami nie mają sensu i to raczej one zaśmiecają historię stron.

Nie chcę was usuwać, czy coś! Nic z tych rzeczy! Nie musimy mieć jednego bota do wykonywania wszystkiego. Można mieć kilka, a to, jakie zadania będą wykonywać, decydować będą ich właściciele. Twoja wypowiedź wyglądała, jakbyś martwił się, że koło ciebie rośnie jakaś nowa konkurencja. Opcik powstał wcześniej, jako złagodzenie sytuacji związanej ze mną i Szklarzem (bo się skarżył, że bocę). Dopiero niedawno znalazłem dla niego kilka zadań do wykonania.

Teraz Opcik będzie wykonywał poprawki związane z szablonami nawigacyjnymi. Wreszcie uda nam się usunąć {{Uniwersalny szablon nawigacyjny}} i przekierowanie Navtable do Navboxa. W przyszłości będzie też poprawiał nazwy stron Gry, bo od jakiegoś czasu robią się zbyt abstrakcyjne. Mówię ci to dlatego, żebyś wiedział, iż Opcik nie służy wyłącznie do poprawy miniaturek.

Cała sprawa z botami ostatnio zaczęła wrzeć. Nonsa nie prowadzi żadnych raportów ani zasad ograniczających użycie botów. Omówię to przy najbliższym zebraniu, a wynik będzie zależał od decyzji większości. Póki co, my wszyscy wykonujemy dobrą robotę i tego się trzymamy. DWSZEWEK 22:07, lut 2, 2017 (CET)

Bałwanek

Skoro już wróciłeś i rewertujesz Bubelsteina, to łap automatyczny rewert. Pewnie Ci się przyda. Tylko nie wkurzaj... Pozdr. = °ZelDelet ° = 12:41, lut 4, 2017 (UTC)

Zabezpieczenia

Jutro ruszam z kolejną rozmową na temat strony głównej – w tym będzie rozmowa na temat zabezpieczeń. Obecnie jest sajgon z tym wszystkim i trzeba wypracować jednolity system zabezpieczeń na stronie głównej i inne… Magik Windows logo - 2012.svg Dyskusja 19:32, lut 4, 2017 (UTC)

Podmiana grafik ikonek

Widzę, że podmieniasz grafiki ikonki. Szkoda tylko, że zamiast do .png nie linkujesz do .svg :( = °ZelDelet ° = 16:08, lut 5, 2017 (UTC)

Oto przykład = °ZelDelet ° = 16:14, lut 5, 2017 (UTC)
Drugi przykład = °ZelDelet ° = 16:28, lut 5, 2017 (UTC)
O, trzeci przykład = °ZelDelet ° = 16:30, lut 5, 2017 (UTC)
Meh... mam po Tobie sprawdzać? :/ Ps. ja też nie mogę zmienić komunikatu interfejsu. = °ZelDelet ° = 16:34, lut 5, 2017 (UTC)
Sądzę, że tak = °ZelDelet ° = 16:39, lut 5, 2017 (UTC)
Jeszcze to gdzieś trzeba podmienić... = °ZelDelet ° = 16:45, lut 5, 2017 (UTC)

Wektory

Znowu to samo... [1], [2], [3], a w ogóle zaglądaj czasami tutaj i oczywiście tutaj. Pozdr. = °ZelDelet ° = 11:47, lut 6, 2017 (UTC)

Przecież one wszystkie są na commons, więc ta kategoria i tak się wyludni... = °ZelDelet ° = 12:20, lut 6, 2017 (UTC)

Geoff Nicholls

To tylko zwykłe dopiski IPka, nie żaden wandalizm ani nic. Tylko uzupełnienie informacji do artykułu. Magik Windows logo - 2012.svg Dyskusja 16:50, lut 14, 2017 (UTC)

Właściwie… ok, wycofaj. Tylko zaznacz w opisie, że nie jesteśmy Wikipedią (by nie przywrócono tego). Magik Windows logo - 2012.svg Dyskusja 16:58, lut 14, 2017 (UTC)

Mod

Przyznałem moderatora, gratuluję. Magik Windows logo - 2012.svg Dyskusja 17:22, lut 14, 2017 (UTC)