W.I.T.C.H.

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Witch, a w zasadzie W.I.T.C.Hkomiks, który kiedyś usiłował zrobić wrażenie, że jest mangą. Witch to obecnie kultura dorosłych już dziewczynek (6-10 lat), które mówią rodzicom, że są dorosłe i oglądają takie walki czarodziejek. Każda Witch-fanka przynajmniej raz na tydzień rysuje jak jej idolka, rysowniczka Witcha.

Temat dziewczynek wzniecających wojnę, trzęsących światem bez chłopaków, został podchwycony przez feministyczne wydawnictwa, które prześcigają się w wydawaniu kolorowych magazynów na temat lekko rąbniętych wróżek. Dziewczynki kupują te czasopisma ze względu na dołączane do nich gadżety, a nie komiks, powalający intelektem nawet takie klasyki, jak Sailor Moon i Wedding Peach.

Postacie

Will - Dziewczyna, która ma taką kulkę, która się błyszczy na różowo.

Irma - Potrafi odkęcić kurek i za to jest nazywana czarodziejką wody.

Taraane - bała się ognia i insektów, ale przemogła się gdy odkryła jak łatwo można się pozbyć insektów z pokoju podpalając dom. Po tym odkryciu rodzice oddali ją do adopcji. Jest czarodziejką ognia (ciekawe dlaczego).

Cornelia - Potrafi jeździć na łyżwach, modnie się ubierać i chodować kołtuny na włosach. Za to, że jest blondynką jest czarodziejką ziemi i za owe blond włosy ma najwięcej fanek.

Hay Lin - często buja w obłokach, więc jest czarodziejką powietrza. Potrafi rysować, przez co Eggmont może zatrudnić na miejsce rysowników 8-latki, które ją naśladują.

Fabuła

Komiks zaczyna się od tego że Will przeprowadza się do małego miasteczka i poznaje resztę dziewczyn. Wszystkie idą do Hay Lin na herbatkę gdzie od Babci Lin otrzymują serce kondrakaru i misję chronienia świata.Przy pomocy serca Babcia Lin rozbudza w nich magiczne moce dzięki którym mogą wszystkich uratować. Rozpoczynają sie ich magiczne przygody i kilkudziesto- tomowy komiks w długości z czasem przypominający modę na sukces. Ze wszystkich misji co dziwne na szczęście udaje im się wyjść cało. W czasie pomiędzy misjami dziewczęta się zakochują/znajdują sobie chłopaków/chodzą na szkolne dykoteki/kłócą się z rodzicami.

Nie tylko komiks

Obecnie o przygodach czarodziejek opowiada nie tylko komiks ale też komiks w magazynie Witch, krótki komiks w magazynie Styl Witch (taki na 99% gazety)no i oczywiście serial. Oprócz tego dla fanek i fanów(jest ich mało ale są i fanowie!) jast ZLOT FANÓW WITCH gdzie można kupić wszystkie magazyny i komiksy łicz, na rynku dostępne są plecaki, wkłady do długopisów, podpaski, majtki z czarodziejkami no i oczywiście stroje strażniczek!

Czasopismo

W obu czasopismach można przeczytać :

  • jak byc łicz,
  • co jest na witchowym topie,
  • przepis na witch (lub jakąś potrawę do wykonania z dorosłym),
  • listy czytelniczek żalących się że ich koleżanki się z nich śmieją,
  • listy czytelniczek pytających się czy magazyn mógłbybyć wydawany częściej.

Inne

Wszystkie strażniczki maja kupy pcheł to znaczy zwierzaki:

Will ma jakiegoś przerośnietego szczura, Irma ma zielona kulke, nazwana póżniej żółwiem, Taraane ma pająka za szafą ,o którym nikt nie wie aż do czasu gdy nie podpali domu, Cornelia ma zapchlonego kota ,który je psie żarcie Hay Lin ma szczury pod babci kawiarnią i zgreda który przybywa z Dalekostądijeszczedalej.

Szablon:Stubkin