Wikipedia: Różnice pomiędzy wersjami

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
M (Przywrócono przedostatnią wersję, jej autor to Trojanin. Ofiarą rewertu jest 195.116.35.54.)
Linia 92: Linia 92:
 
* [[Hipokryzja]]
 
* [[Hipokryzja]]
 
* [[Idealne hasło polskiej Wikipedii]]
 
* [[Idealne hasło polskiej Wikipedii]]
 +
* [http://pl.wikipedia.org/wiki/Strona_g%C5%82%C3%B3wna Prawdziwa strona główna Wikipedii]
  
 
== Galeria ==
 
== Galeria ==

Wersja z 08:45, 21 kwi 2011

Logo Wikipedii wg niej samej
Prawdziwe logo Wikipedii
Plik:Beer can-1-.jpg
Ulubiony napój wikipedystów
Ujednoznacznienia to podstawa nawigacji Wikipedii
Edytuj tę książkęJimbo Wales, prawdziwa historia założyciela Wikipedii
Strona Główna Wikipedii
Co jeszcze?
Na Wikipedii bardzo chętnie umieszcza się zdjęcia tabliczek zrobione w miejscach do tego dozwolonych
Ogółem zaplanowano 10 misji, z których 7 już wykonano, 1 trwa, a 3 będą w przyszłości.
Matematyka na Wikipedii[1]
To, że grałem w tę grę to nie dowód na to, że istnieje.
Metafizyka na Wikipedii
Kłamiecie.
Wikipedysta wyraża swoje racje
Prosimy o uwagę przy korzystaniu z wyszukiwarki Google, ponieważ łatwo poprzez nią trafiać na strony pełne błędów, będące złośliwymi podróbkami Wikipedii.
Wikipedia szkaluje Nonsensopedię

Wikipedia (Wielkie Imperium Kretynów, Idiotów, Pedałów, Emo, Debili I Analfabetów) – pełna nonsensów, oparta na idei wiki kłamliwa księga, żydokomunistyczna, stalinistyczna, syjonistyczna, filosemicka, antypolska, kujońska, masońska, propagandowa, pornograficzna, gejowska, wegetariańska, faszystowska, ksenofobiczna, polonocentryczna[potrzebne źródło] i zawierająca same kłamstwa. Potwierdzeniem tych zarzutów niech będzie to, iż po wpisaniu w niej słowa żelki zamiast słodkiego przysmaku wyskakuje nam jakaś wiocha. Jest środkiem manipulacji opinią społeczną w krajach niedorozwiniętych, które same siebie nazywają zachodem... Księga ta została zapoczątkowana przez komunistów, lumpenliberałów i chemików celem szerzenia zakłamania i zgody na wycinkę zielonych płuc Polski.

Wikipedia to satyryczne przedsięwzięcie „encyklopedyczne”, oparte na technice MediaWiki i parodiujące Nonsensopedię. Jest zbiorem absurdalnych haseł nie mających nic wspólnego z rzeczywistością, wymyślanych przez ich autorów; natomiast Nonsensopedia jest w niej żartobliwie określana mianem parodii (sic! – już przedszkolaki wiedzą, że jest odwrotnie) Wikipedii.

Czytając ją można się dowiedzieć, iż demokracja jest jedynym słusznym ustrojem, nasz kraj nazywa się Korea Północna, mieszkańcy naszego kraju mają skośne oczy, a nasza flaga jest różowo-buraczkowa. Wikipedia mówi również różne ciekawe rzeczy [2]. Interesujący wydaje się atak wikipedystów, którzy twierdzą, iż to nonsensopedyści znajdują się w błędzie...

Wikipedia idzie z duchem czasu i wychodzi naprzeciw polskim elitom intelektualnym: zamierza uruchomić swoją wersję dla ludków z Fotki, którą ma cechować OdPoWiEdNiA fOrMa ZaPiSu oraz uproszczenie w zakresie użytych struktur leksykalnych i gramatycznych.

Dodatkowo warto wspomnieć, że Wikipedia jest jak PGNiG. Każdy wie, że istnieje, ale nikt nie potrafi wypowiedzieć prawidłowo jej nazwy. Oczywiście jednak jej brat Wikisłownik wie już wszystko na ten temat: skrót ten wymawia się jako pe-gie-ni-gie[3]. Ponadto z dyskusji kontrowersyjnego artykułu często można się dowiedzieć więcej niż z samego artykułu.

Prawdziwa natura Wikipedii

Wikipedia to sieciowa gra RPG. W oryginalnej, angielskiej wersji językowej istotną częścią gry jest oddawanie czci legendarnemu bohaterowi kreskówek, słonikowi Jimbo. Skutkiem ubocznym gry w Wikipedię jest stopniowe gromadzenie masy informacji o różnym stopniu niewiarygodności, przez niektórych mylonych z sieciową encyklopedią.

Niewątpliwie ciekawostką jest iż jednym z artykułów, który został medalowym w największej ilości wersji językowych jest artykuł o ubikacjach w Japonii.

Polska też ma duży wpływ na inne wikipedie. Na czele artykułów, które znajdują się w największej ilości wersji językowych Wkipedii jest artykuł o Kurowie.

Podczas gry, część questow jakie zaczniesz wypełniać zostanie usunięta przez admina gdyż uzna iż liczba zdań poniżej 1000 to zbyt mało by zacząć temat.

Sposoby weryfikacji

Jednym z najpewniejszych sposobów weryfikacji jest zwrócenie się do wyroczni Google. Google w odpowiedzi wyrzuci nam kilka linków do Wikipedii, gdzie niezależnie zweryfikujemy informacje z Wikipedii.

Jeden z zasłużonych internautów wynalazł auto(r)źródła, które polegają na tym że podczas pierwszej publikacji danej informacji, autor cytuje sam siebie aby uźródłowić swoją wypowiedź, dzięki temu gdy tej informacji nie ma jeszcze w Google, problem braku źródła jest niwelowany. Obecnie na całym świecie trwają prace nad wprowadzeniem tego epokowego wynalazku do Wikipedii.

Kłamstwa Wikipedii

 1. Gagarin pierwszym człowiekiem w kosmosie, zginął w wypadku.
  • Bzdura – Gagarin nigdy nie był w kosmosie, a zginął na zlecenie Kremla, bo zaczął sypać.
 2. Lot na księżyc był wyczynem USA w drugiej połowie XX wieku.
  • Bzdura – Twardowski zrobił to kilkaset lat wcześniej.
 3. Wikipedia obficie rozpisuje się o Albanii.
  • Ale przecież Albania nie istnieje – to jedna wielka abstrakcja.
 4. Wikipedia uważa, że wie wszystko.
  • Kłamstwo! My wiemy więcej!
 5. Wikipedia kłamie że Al Kaida istnieje. W dodatku oskarża Al Kaidę o współpracę z Al Kaidą !
  • Kłamstwo! BBC pokazało że to ściema dla ogłupiania ludków.
 6. Brainiac to program pseudonaukowy
  • Łżą, przecież dzięki Brainiacowi Maria Curie-Skłodowska zainteresowała się fizyką i chemią!
 7. Jednak największym kłamstwem jest to, co pisali oni o Nonsensopedii:
  Nonsensopedia (...) jest zbiorem absurdalnych haseł, nie mających nic wspólnego z rzeczywistością, wymyślanych przez ich autorów, a Wikipedia jest w niej żartobliwie określana mianem parodii Nonsensopedii.
  • Jest odwrotnie. Wszyscy to wiedzą.


Czym jest Wikipedia (wg niej samej)

Wikipedia jest encyklopedią, dlatego też jest:

 1. Forum dyskusyjnym na każdy temat.
 2. Słownikiem ortograficznym języka polskiego lub wyrazów obcych.
 3. Tubą propagandową lub medium do propagowania swoich przekonań.
 4. Miejscem do krytykowania czyichś zachowań lub poglądów.
 5. Miejscem do umieszczania twórczości własnej.
 6. Miejscem na publikację własnych prac naukowych czy wyników badań.
 7. Kolekcją odnośników (linków) – zarówno zewnętrznych, jak i wewnętrznych.
 8. Miejscem do tworzenia swojej osobistej strony internetowej.
 9. Miejscem do reklamowania wszystkiego.
 10. Miejscem do wpisywania rzeczy uznawanych przez autora za zabawne (choć nie są takie, bo Wikipedyści nie mają poczucia humoru).
 11. Wikipedia jest serwisem typu „Ściąga”.
 12. Demokracją – wszystkie decyzje podejmowane na Wikipedii powinny być oparte na niezdrowym rozsądku i decyzjach Sz.P. Prezydenta.

Pokolenie Wikipedii

Pokolenie Wikipedii to grupa ciągle edukujących się osób, której jedynym źródłem wiedzy jest Wikipedia. Odkąd Wikipedia zaczęła wykazywać względną kompletność w kwestiach interesujących szczególnie uczniów liceów, ci przestali czytać nawet podręczniki. Młodzież w podstawówkach zaczyna podzielać opinię, że jej podręczniki pisane są na podstawie Wikipedii, w związku z czym odrzuca konieczność posiadania ich oddzielnie. W konfrontacji z tym typem dezinformacji ludzie starsi, którzy kiedyś czytali encyklopedie PWN-u, teraz powoli przekonują się do tego, że Wikipedia istniała zawsze, a PWN właśnie z niej czerpało. PWN to zbiór pojęć i haseł kontrolowanych i uznanych przez klikę stetryczałych ramoli.Proponują oni te rozwiązanie jako jedynie czytelne. To dogmatyczne kompedium ma zamazać rzeczywiste wartości i treści propagowane tylko przez Wikipedię.

Opiniotwórczość

We współczesnym świecie coraz powszechniejszy jest pogląd, iż to co nie posiada hasła w Wikipedii, nie istnieje lub nie ma prawa istnieć. I tak w 2008 roku „państwo uznawane na arenie międzynarodowej” definiowano jako:

Państwo, którego suwerenność została uznana przez większość państw ościennych.

Natomiast w 2015 definicja będzie wyglądać tak:

Państwo, które zostało opisane na większości wersji językowych Wikipedii.

I tak, jeśli Wikipedyści z całego świata zgodnie napiszą, że Polska jest prowincją Kazachstanu, polskie władze niezwłocznie uznają nieomylność Wikipedii i poddadzą się Kazachom.

Wikisłownik

Stworzony by ludziom wytłumaczyć czym jest kurwa i dlaczego Jaś pierdoli Małgosię. Pozwala też posłuchać jak wymawiamy fuck gdyby ktoś nie wiedział.

Zobacz też

Noncytaty

Galeria

Przypisy

 1. [1]
 2. http://pl.wikipedia.org/wiki/Bia%C5%82y_ko%C5%84_nie_jest_koniem
 3. W latach 2007-2008 poprawna była forma pe-ge-ni-ge, jednak w listopadzie 2008 mocą zbiorowej inteligencji Wikipedystów (Wikisłownikowców?) zmieniono wymowę na pe-gie-ni-gie.

id:Wikipedia