Edytujesz „Wolne Miasto Gdańsk”

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Uwaga! Baza danych została zablokowana w celach konserwacyjnych i w tej chwili nie można zapisać nowej wersji strony. Jeśli chcesz, możesz skopiować ją do pliku, aby móc zapisać ją później.

Administrator systemu, który zablokował bazę, podał następujący powód: Miraheze is conducting emergency maintenance.

Ta edycja może zostać anulowana. Porównaj ukazane poniżej różnice między wersjami, a następnie zapisz zmiany.

Aktualna wersja Twój tekst
Linia 15: Linia 15:
  
 
== Stosunki z II Rzecząpospolitą ==
 
== Stosunki z II Rzecząpospolitą ==
Stosunki między Wolnym Gdańskiem, a [[II Rzeczpospolita|przedwojenną Polską]] należały do najgorszych w Europie, w połowie lat trzydziestych [[Józef Piłsudski]] i [[Józef Beck]] potrafili się dogadać nawet z [[Adolf Hitler|Adolfem]], podczas gdy władze Wolnego Gdańska ani myślały o planach wspólnego ataku na [[ZSRR]]. Mimo wszystkiego, wielcy polscy przedwojenni patrioci zadeklarowali [[Liga Narodów|Lidze Narodów]] obronę Gdańska w razie <s>udawanej wojenki</s> napaści [[Trzecia Rzesza|Trzeciej Rzeszy]].
+
Stosunki między Gdańskiem a [[II Rzeczpospolita|przedwojenną Polską]] należały do najgorszych w Europie, w połowie lat trzydziestych [[Józef Piłsudski]] i [[Józef Beck]] potrafili się dogadać nawet z [[Adolf Hitler|Adolfem]], podczas gdy władze Wolnego Gdańska ani myślały o planach wspólnego ataku na [[ZSRR]]. Mimo wszystkiego, wielcy polscy przedwojenni patrioci zadeklarowali [[Liga Narodów|Lidze Narodów]] obronę Gdańska w razie <s>udawanej wojenki</s> napaści [[Trzecia Rzesza|Trzeciej Rzeszy]].
  
 
== Znani Wolnogdańszczanie ==
 
== Znani Wolnogdańszczanie ==


Cc.logo.white.svg Wszystko, co napiszesz na Nonsensopedii, zgadzasz się udostępnić na licencji cc-by-sa-4.0 i poddać moderacji.
PAMIĘTAJ, ABY NIE PISAĆ HASEŁ O OSOBACH PRYWATNYCH. TAKIE HASŁA SĄ NATYCHMIAST USUWANE.
NIE UŻYWAJ BEZ POZWOLENIA MATERIAŁÓW OBJĘTYCH PRAWEM AUTORSKIM!
Anuluj Pomoc w edycji (otwiera się w nowym oknie)