Wuefista: Różnice pomiędzy wersjami

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
(Anulowano wersję użytkownika 79.191.2.176)
M (Usuwanie interwiki)
 
(Nie pokazano 34 wersji utworzonych przez 24 użytkowników)
Linia 1: Linia 1:
[[Grafika:Wf01.jpg|right|thumb|200px|Z życia wuefisty, rozdział ''Problemy z ego'']]
+
{{cytat|Jakbyśmy byli w wojsku, to bym was w kafelki wcisnął!|Znany tekst '''wuefisty'''}}
'''Wuefista''' ([[kobieta|żeński]] odpowiednik – '''wuefistka''') – nauczyciel(ka) od [[wychowanie fizyczne|wychowania fizycznego]], zwykle jedna z najbardziej szanowanych postaci w [[szkoła|szkole]]. Chętnie uczy innych przedmiotów jak geografia, informatyka czy religia. Niezaprzeczalny mistrz każdej dyscypliny sportowej. Jest jednak zbyt dobry aby brać udział w jakichkolwiek igrzyskach, dlatego wybrał dużo więcej wymagające zadanie, jakim jest nauczanie rozwydrzonej młodzieży.
+
{{cytat|Idźcie do domu.|Uczniowie marzą o usłyszeniu tego od '''wuefisty'''}}
 +
{{cytat|No ruszać się! Ruszać!|Typowa zachęta '''wuefisty''' do rozgrzewki}}
 +
{{cytat|Na smar do [[czołg]]u się nadajesz|Częsta pochwała '''wuefisty''' za dostanie niemieckiej [[Ocena dostateczna|piątki]] lub [[Ocena niedostateczna|szóstki]]}}
 +
 
 +
[[Plik:Wf01.jpg|thumb|200px|Z życia wuefisty, rozdział ''Problemy z ego'']]
 +
'''Wuefista''' ([[kobieta|żeński]] odpowiednik – '''wuefistka''') – nauczyciel(ka) od [[wychowanie fizyczne|wychowania fizycznego]], zwykle jedna z najbardziej szanowanych postaci w [[szkoła|szkole]]. Chętnie uczy innych przedmiotów jak geografia, informatyka czy religia. Niezaprzeczalny mistrz każdej dyscypliny sportowej. Jest jednak zbyt dobry aby brać udział w jakichkolwiek igrzyskach, dlatego wybrał dużo bardziej wymagające zadanie, jakim jest nauczanie rozwydrzonej młodzieży. Wuefista nazywany jest często przez uczniów Wuefdziad (żeński odpowiednik to Wuefbaba)
  
 
== Wygląd ==
 
== Wygląd ==
Zwykle jest to stary dziadyga, który ledwo chodzi, cicho mówi i nie ma już siły nawet porządnie zagwizdać. Pochodzi jeszcze ze szkoły [[PRL|PRL–owskiej]], kładącej nacisk na wiedzę wychowawcy, przez co jeszcze się ratuje przed wywaleniem z roboty na trzy lata przed emeryturką. Popularni są także wuefiści–koksy, kozaczący dookoła do wszystkich i budzący strach samym krokiem. Kompromituje się za to w sytuacjach kryzysowych, np. przeniesienie nowego [[komputer]]a do sali obok.  
+
Zwykle jest to stary dziadyga, który ledwo chodzi, cicho mówi i nie ma już siły nawet porządnie zagwizdać. Pochodzi jeszcze ze szkoły [[Polska Rzeczpospolita Ludowa|PRL–owskiej]], kładącej nacisk na wiedzę wychowawcy, przez co jeszcze się ratuje przed wywaleniem z roboty na trzy lata przed emeryturką. Popularni są także wuefiści–koksy, kozaczący dookoła do wszystkich i budzący strach samym krokiem. Kompromituje się za to w sytuacjach kryzysowych, np. przeniesienie nowego [[komputer osobisty|komputera]] do sali obok.  
  
 
Wuefistki są zazwyczaj szczupłe i sympatyczne, jednak u wielu z nich umiejętności sportowe zanikły. Mimo tego faktu lepiej niż reszta nauczycielek biegają po schodach z dziennikiem, jakoś też tak korzystniej wyglądają. Z przyrostem wieku coraz bardziej upodabniają się do klasycznej, zrzędliwej pani profesor.  
 
Wuefistki są zazwyczaj szczupłe i sympatyczne, jednak u wielu z nich umiejętności sportowe zanikły. Mimo tego faktu lepiej niż reszta nauczycielek biegają po schodach z dziennikiem, jakoś też tak korzystniej wyglądają. Z przyrostem wieku coraz bardziej upodabniają się do klasycznej, zrzędliwej pani profesor.  
Linia 12: Linia 17:
 
Masz takiego wuefistę? No właśnie. Nie.  
 
Masz takiego wuefistę? No właśnie. Nie.  
  
Większość<ref>Większość, czyli nie wszyscy, bo naprawdę bywają wuefiści typu dobrego.</ref> nauczycieli WF-u czuje się, jakby była w wojsku. Dają uczniom olbrzymi wycisk – zdobywają się nawet na tak drakońskie ćwiczenia, jak tenis stołowy. Lubują się w motywacji uczniów [[ocena niedostateczna|pałami]] i dopingują do dalszych ćwiczeń, skandując ''Jak grasz, cieniasie?!'' lub ''Szybciej, kurna, szybciej!'' Starają się pełnić rolę „dobrego sierżanta”, dlatego swoich wychowanków pieszczotliwie nazywają osłami i debilami. Ci odpłacają im się masowym zgłaszaniem niećwiczeń i ucieczkami z lekcji. Jeśli taki wuefista pełni rolę wychowawcy klasy, pokłady jego frustracji napełniają się w tempie błyskawicznym, co skutkuje regularnym mszczeniem się w stylu „Ndst, choćby za pobicie rekordu świata”. Wuefiści często plują podczas mówienia, co sprawia, że rozmowa z nimi et face nie należy do przyjemności.
+
Większość<ref>Większość, czyli nie wszyscy, bo naprawdę bywają wuefiści typu dobrego.</ref> nauczycieli WF-u czuje się, jakby była w wojsku. Dają uczniom olbrzymi wycisk – zdobywają się nawet na tak drakońskie ćwiczenia, jak tenis stołowy. Lubują się w motywacji uczniów [[ocena niedostateczna|pałami]] i dopingują do dalszych ćwiczeń, skandując ''Jak grasz, cieniasie?!'' lub ''Szybciej, kurna, szybciej!'' Starają się pełnić rolę „dobrego sierżanta”, dlatego swoich wychowanków pieszczotliwie nazywają osłami, debilami, czubami, ślamazarami, patałachami, ciapciakami, ciołkami i czasami ćwierćinteligentami. Ci odpłacają im się masowym zgłaszaniem niećwiczeń i ucieczkami z lekcji. Wuefiści widząc takie zachowania uczniów organizują propagandowe plakaty np. "Sport jest odzwierciedleniem sztuki" lub akcje "Stop zwolnieniom z WF-u" i niezależnie od tego czy uczeń jest po chorobie, czy złamał nogę, czy po prostu mu się nie chce w każdym wypadku musi ćwiczyć. Jeśli taki wuefista pełni rolę wychowawcy klasy, pokłady jego frustracji napełniają się w tempie błyskawicznym, co skutkuje regularnym mszczeniem się w stylu „Ndst, choćby za pobicie rekordu świata”. Większość<ref>czyli nie wszyscy, bo niektórzy nauczyciele potrafią być ok i nawet grać krótkie partyjki szachów z uczniami na przerwie</ref> nauczycieli Wf-u nie uznaje szachów jako sportu, bo ich iloraz inteligencji jest za mały, żeby pojąć zasady. Wuefiści często plują podczas mówienia, co sprawia, że rozmowa z nimi et face nie należy do przyjemności.
  
 
== Stosunki z młodzieżą ==
 
== Stosunki z młodzieżą ==
Ogólnie jednak młodzi ludzie lubią WF, gdyż mogą sobie pograć i poszpanować umiejętnością gry. Tego ducha nie zabije żaden wuefista. Uczniowie dodatkowo darzą ich sympatią, ponieważ język wuefistów ma sporo zapożyczeń z [[język polski|łaciny podwórkowej]]. Wymyślają także fajniejsze kary – biegi, przysiady, pełnienie roli piłki palantowej. Ponadto uczniowie mają radochę, gdy nielubiany kolega dostanie takąż karę. Młodzi ludzie lubią też zapamiętywać demotywujące wypowiedzi nauczyciela i powtarzać je rodzicom, którzy nie chcą ich puścić na balangę. Z kolei pochwała i podanie ręki traktowane są jak najcenniejszy [[order]].
+
Ogólnie jednak młodzi ludzie lubią WF, gdyż mogą sobie pograć i poszpanować umiejętnością gry. Tego ducha nie zabije żaden wuefista. Uczniowie dodatkowo darzą ich sympatią, ponieważ język wuefistów ma sporo zapożyczeń z [[język polski|łaciny podwórkowej]]. Wymyślają także fajniejsze kary – biegi, przysiady, jumpingi, pełnienie roli piłki palantowej. Ponadto uczniowie mają radochę, gdy nielubiany kolega dostanie takąż karę. Młodzi ludzie lubią też zapamiętywać demotywujące wypowiedzi nauczyciela i powtarzać je rodzicom, którzy nie chcą ich puścić na balangę. Z kolei pochwała i podanie ręki traktowane są jak najcenniejszy [[order]].
  
 
== Szczególne zastosowania ==
 
== Szczególne zastosowania ==
Linia 22: Linia 27:
 
* Uciszanie uczniów gwizdkiem na apelach.
 
* Uciszanie uczniów gwizdkiem na apelach.
 
* Otwieranie i zamykanie okien.  
 
* Otwieranie i zamykanie okien.  
 +
* Wpisywanie uwagi za głośne rozmawianie, zamiast za znęcanie się nad [[Kujon|słabszymi kolegami]].
 
* Nadzór nad szkolnym kiblem.  
 
* Nadzór nad szkolnym kiblem.  
 
* Rozpędzanie demonstracji i bójek na korytarzach.  
 
* Rozpędzanie demonstracji i bójek na korytarzach.  
* Przemyt [[alkohol|oranżady]] na zbiórki pedagogiczne.  
+
* Przemyt [[Napój alkoholowy|oranżady]] na rady pedagogiczne.  
 
* Ochrona bramki na dyskotekach szkolnych.  
 
* Ochrona bramki na dyskotekach szkolnych.  
 
* Wyjazdy na zawody sportowe, nudzenie się na nich i wspólne rozpatrywanie porażki podopiecznego.  
 
* Wyjazdy na zawody sportowe, nudzenie się na nich i wspólne rozpatrywanie porażki podopiecznego.  
* Wyważanie drzwi.  
+
* Wyważanie [[drzwi]].  
 
* Pilnowanie ciszy nocnej na wycieczce.  
 
* Pilnowanie ciszy nocnej na wycieczce.  
 
* Organizowanie ćwiczeń na tychże.  
 
* Organizowanie ćwiczeń na tychże.  
 +
* Robienia z zastępstwa Auschwitz-Birkenau
 
* Siedzenie na ławce podczas lekcji.  
 
* Siedzenie na ławce podczas lekcji.  
  
 
{{przypisy}}
 
{{przypisy}}
 +
{{zawody}}
 +
{{Szkoła}}
  
[[Kategoria:Szkoła]]
+
[[Kategoria:Oświata]]
 
[[Kategoria:Zawody]]
 
[[Kategoria:Zawody]]
 
[[en:PE Teacher]]
 

Aktualna wersja na dzień 01:10, 13 lip 2018

Jakbyśmy byli w wojsku, to bym was w kafelki wcisnął!
Znany tekst wuefisty
Idźcie do domu.
Uczniowie marzą o usłyszeniu tego od wuefisty
No ruszać się! Ruszać!
Typowa zachęta wuefisty do rozgrzewki
Na smar do czołgu się nadajesz
Częsta pochwała wuefisty za dostanie niemieckiej piątki lub szóstki
Z życia wuefisty, rozdział Problemy z ego

Wuefista (żeński odpowiednik – wuefistka) – nauczyciel(ka) od wychowania fizycznego, zwykle jedna z najbardziej szanowanych postaci w szkole. Chętnie uczy innych przedmiotów jak geografia, informatyka czy religia. Niezaprzeczalny mistrz każdej dyscypliny sportowej. Jest jednak zbyt dobry aby brać udział w jakichkolwiek igrzyskach, dlatego wybrał dużo bardziej wymagające zadanie, jakim jest nauczanie rozwydrzonej młodzieży. Wuefista nazywany jest często przez uczniów Wuefdziad (żeński odpowiednik to Wuefbaba)

Wygląd[edytuj]

Zwykle jest to stary dziadyga, który ledwo chodzi, cicho mówi i nie ma już siły nawet porządnie zagwizdać. Pochodzi jeszcze ze szkoły PRL–owskiej, kładącej nacisk na wiedzę wychowawcy, przez co jeszcze się ratuje przed wywaleniem z roboty na trzy lata przed emeryturką. Popularni są także wuefiści–koksy, kozaczący dookoła do wszystkich i budzący strach samym krokiem. Kompromituje się za to w sytuacjach kryzysowych, np. przeniesienie nowego komputera do sali obok.

Wuefistki są zazwyczaj szczupłe i sympatyczne, jednak u wielu z nich umiejętności sportowe zanikły. Mimo tego faktu lepiej niż reszta nauczycielek biegają po schodach z dziennikiem, jakoś też tak korzystniej wyglądają. Z przyrostem wieku coraz bardziej upodabniają się do klasycznej, zrzędliwej pani profesor.

Zachowanie[edytuj]

Ogólnie wuefiści zachowują się jak każdy inny podtyp nauczyciela, bywają dobrzy i źli. Z tymi dobrymi można sobie pogadać na przerwie, pożartować na lekcji, pozwolić sobie na rozluźnienie mięśni. Nie obrazi się, gdy dostanie piłką lekarską w żołądek ani gdy wygrasz z nim w siłowaniu się na rękę. Udzieli czasem dobrych rad, pomoże wykonać ćwiczenie, posędziuje na korzyść twojej klasy.

Masz takiego wuefistę? No właśnie. Nie.

Większość[1] nauczycieli WF-u czuje się, jakby była w wojsku. Dają uczniom olbrzymi wycisk – zdobywają się nawet na tak drakońskie ćwiczenia, jak tenis stołowy. Lubują się w motywacji uczniów pałami i dopingują do dalszych ćwiczeń, skandując Jak grasz, cieniasie?! lub Szybciej, kurna, szybciej! Starają się pełnić rolę „dobrego sierżanta”, dlatego swoich wychowanków pieszczotliwie nazywają osłami, debilami, czubami, ślamazarami, patałachami, ciapciakami, ciołkami i czasami ćwierćinteligentami. Ci odpłacają im się masowym zgłaszaniem niećwiczeń i ucieczkami z lekcji. Wuefiści widząc takie zachowania uczniów organizują propagandowe plakaty np. "Sport jest odzwierciedleniem sztuki" lub akcje "Stop zwolnieniom z WF-u" i niezależnie od tego czy uczeń jest po chorobie, czy złamał nogę, czy po prostu mu się nie chce w każdym wypadku musi ćwiczyć. Jeśli taki wuefista pełni rolę wychowawcy klasy, pokłady jego frustracji napełniają się w tempie błyskawicznym, co skutkuje regularnym mszczeniem się w stylu „Ndst, choćby za pobicie rekordu świata”. Większość[2] nauczycieli Wf-u nie uznaje szachów jako sportu, bo ich iloraz inteligencji jest za mały, żeby pojąć zasady. Wuefiści często plują podczas mówienia, co sprawia, że rozmowa z nimi et face nie należy do przyjemności.

Stosunki z młodzieżą[edytuj]

Ogólnie jednak młodzi ludzie lubią WF, gdyż mogą sobie pograć i poszpanować umiejętnością gry. Tego ducha nie zabije żaden wuefista. Uczniowie dodatkowo darzą ich sympatią, ponieważ język wuefistów ma sporo zapożyczeń z łaciny podwórkowej. Wymyślają także fajniejsze kary – biegi, przysiady, jumpingi, pełnienie roli piłki palantowej. Ponadto uczniowie mają radochę, gdy nielubiany kolega dostanie takąż karę. Młodzi ludzie lubią też zapamiętywać demotywujące wypowiedzi nauczyciela i powtarzać je rodzicom, którzy nie chcą ich puścić na balangę. Z kolei pochwała i podanie ręki traktowane są jak najcenniejszy order.

Szczególne zastosowania[edytuj]

W społeczności szkolnej wuefiści mają wyznaczonych kilka ważnych ról, należą do nich:

 • Zbieranie wszystkich komórek i kluczy uczniów do pacowora.
 • Uciszanie uczniów gwizdkiem na apelach.
 • Otwieranie i zamykanie okien.
 • Wpisywanie uwagi za głośne rozmawianie, zamiast za znęcanie się nad słabszymi kolegami.
 • Nadzór nad szkolnym kiblem.
 • Rozpędzanie demonstracji i bójek na korytarzach.
 • Przemyt oranżady na rady pedagogiczne.
 • Ochrona bramki na dyskotekach szkolnych.
 • Wyjazdy na zawody sportowe, nudzenie się na nich i wspólne rozpatrywanie porażki podopiecznego.
 • Wyważanie drzwi.
 • Pilnowanie ciszy nocnej na wycieczce.
 • Organizowanie ćwiczeń na tychże.
 • Robienia z zastępstwa Auschwitz-Birkenau
 • Siedzenie na ławce podczas lekcji.

Przypisy

 1. Większość, czyli nie wszyscy, bo naprawdę bywają wuefiści typu dobrego.
 2. czyli nie wszyscy, bo niektórzy nauczyciele potrafią być ok i nawet grać krótkie partyjki szachów z uczniami na przerwie