Zbigniew Ziobro

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Disambug.svg Ten artykuł dotyczy polskiego polityka. Zobacz też hasła o innych osobach o tym imieniu.
Panie pośle, Pan jest zerem, panie pośle Ziobro.
Leszek Miller o Zbigniewie
Drogi kondonie Zbigniewie Ziobro – żeby nie urażać kondoma
Zbigniew Stonoga witający się z Znigniewem Ziobro
Miller powiedział ci kiedyś ty podła sCenzura2.svg że jesteś zerem – był łaskawy – ty chCenzura2.svg jesteś notowany w wartościach ujemnych.
Stonoga o pośle Ziobro
Wystarczą cztery Ziobra i Polska będzie dobra
Andrzej Rosiewicz o Zbigniewie

Zbigniew Ziobro (alias Zero, ur. 18 sierpnia 1970 w Krakowie) – prawnik, szef ABW, prokurator generalny, minister sprawiedliwości, największa liczba całkowita, która zarazem nie jest liczbą naturalną, autor nowej polskiej deklinacji. Wynaleziony został przez Leszka Millera w czasie castingu do komisji śledczej. Wynajdując Ziobro, udowodnił, że Ziobro zdał tzw. Test Millera, którego celem jest wyszukanie liczby pierwszej i zaakceptowania zdającego jako kandydata do SLD. Wiadomo również, że jedynym dowodem, który posiada, jest jego dowód osobisty.

Ziobro posiada następujące właściwości:

  • Iloczyn dowolnej rzeczy z Ziobrem daje Ziobro:
  • (istnieje jeden wyjątek, wymieniony punkt niżej);
  • .

Powiedzenia:

Pamiętaj cholero, nie dziel przez Ziobro.

Z ostatnich doniesień wynika, że Ziobro będzie zamieniał sklepy wielkopowierzchniowe na więzienia. Podstawowym warunkiem do spełnienia jest tylko to, aby groziły one szybkim i kompletnym zawaleniem. Jest to słuszna i błyskawicznie procentująca metoda na walkę z przestępczością.

Czołowy polityk matematycznej części parlamentu – bardzo konfliktowy, nie znoszący (jak kogut jaj) sprzeciwów, gdyż, jak mówi: Przez Zero się nie dzieli.

Ponieważ można dzielić Zero przez inne liczby (zwłaszcza bliźniacze), a zawsze dadzą one ten sam wynik – uważa się, że minister Ziobro to najdoskonalsza figura nowoczesnej polityki polskiej.

Nieoficjalnie mówi się, że granica pierwszego parlamentu IV RP dąży do zera, ale my wiemy, że to tylko spekulacje najniższej medialnej warstwy społecznej, czyli dziennikarzy lewoprawicowych!

Od niego wzięło się to, że zamiast mówić „Dzień Dobry” i „Do widzenia”, używa się zastępczo „Dzień Ziobry” i „Do więzienia”.

Ciekawostki

  • Na cześć Ziobry zespół Lady Pank napisał piosenkę pt. Mniej niż zero.