Łęczna

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Łęcznamałe miasto lub duża wieś w woj. lubelskim, w powiecie łęczyńskim, siedziba gminy Łęczna. Położone nad rzekami o świńskich nazwach. Małe miasto dlatego, że liczy około 25 tysięcy mieszkańców, a duża wieś dlatego, że nie ma tu niczego oprócz dużego stadionu, skate parku, paru sklepów oraz azbestowych bloków, będących stale w fazie zaawansowanego remontu.

Mieszkańcy[edytuj]

Nieodłącznym elementem tej dużej wsi jest to, że spotkać tu można wiele pokemonów i innych subkultur. Pora letnia jest dla mieszkańców czasem, kiedy grupami wyjeżdżają nad pobliskie jeziora, po wyjściu z których dostają wysypki. Potrafią przesiadywać całymi dniami na ławkach przed blokami, gdy przestanie działać Neostrada.

Jednym z groźnych mieszkańców wsi Łęczna jest Bartłomiej Z. , który kradnie nakrętki od wentyli oraz dolewa gliceryny do majeranku żeby było więcej na wadze.

Urząd w Łęcznej sprawuje Szaman, którego zadaniem jest dostarczanie mieszkańcom potionów na zdrowie, dające +100 do HP, ale także +40 do bólu głowy następnego dnia.

Dzielnice[edytuj]

  • Bobry – często lecą szyby w drzwiach wejściowych, można tu spotkać wiele "kobiecych" kobiet. Można spotkać tam wychudzonych, sztucznie pobudzonych tynkiem z klatek sprzedawców tanich oryginalnych ciuchów i sprzętu elektronicznego nielegalnego pochodzenia. O 19:00 brama na to "ekskluzywne" osiedle zostaje zamknięta.
  • Starówka – zewsząd słychać muzykę klasyczną oraz piosenki biesiadne śpiewane przez wesołków idących ulicą z Perłą lub Jabłuszkiem Sandomierskim. Na skwerku możesz też dostać szybki wpierdol i spotkać tam po meczu Górnika Łęczna napierdalających się kibiców.
  • Wampy – dostaniesz tam wpierdol. Dostaniesz też wpierdol wtedy, kiedy ktoś się dowie, że zadajesz się z kimś z Bobrów.
  • Brooklyn –osiedle z parafią, w której plebania jest bardziej wylansowana niż kościół. Czasami można spotkać meneli żebrzących pod HIPERMARKETEM Tesco i dzieci grających w króla na anfiteatrze. Na deptaku 20 lumpeksów a poza tym same piwialnie. Gdyby nie tzw. DWORZEC na trawie pod WAMEXEM dalej pasłaby się krowa.

Ciekawostki[edytuj]

  • Atrakcją jest nowo powstała ścieżka rowerowa w dolinie rzeki Świnki, lecz jazdę utrudnia rozchodzący się latem smród z owej zanieczyszczonej rzeki.
  • Można tu zobaczyć most zbudowany na zakręcie.
  • Dnia 8 kwietnia 2008 roku, o godzinie 00:01 sieć Plus jako pierwsza uruchomiła usługi UMTS/HSDPA (3,5G) w Łęcznej.
  • Bardzo ciekawe jest to, że w wakacje ludzie kąpią się w Wieprzu (ciekawe dlaczego?).
  • Kibice klubu Górnik Łęczna pałają przyjaźnią do klubu Avia Świdnik czego owocami są wszechobecne napisy na murach nawołujące do szacunku i przyjaźni.