Łyżeczka

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Łyżeczka – prosty przyrząd o szerokim zastosowaniu. Najpopularniejszym jest używanie jej do spożywania pokarmów ciekłych i pół ciekłych, jednakże przydaje się również do np. drapania po plecach. Łyżeczka to doskonały prezent świąteczny i urodzinowy.

Łyżeczka (Cuillerus Petitus) składa się z dwóch części – małej komory zupnej i małego drążka prowadzącego. Przypomina bardzo Łyżkę (Cuillerus Typicus), jednakże łyżkę można odróżnić dzięki większej komorze zupnej i dłuższym drążku prowadzącym. Pokrewnym z łyżeczką przyrządem jest również Chochla (Cuillerus Gigantus), która posiada największą komorę zupną, jednakże jej kształt jest nieaerodynamiczny i nie dopasowuje się do ust.

W łyżeczce wyróżnia się dwie strony – wewnętrzną i zewnętrzną. Popularnością cieszy się strona wewnętrzna mniejszej komory zupnej, gdyż istnieje możliwość nabrania do niej różnych substancji. Niedoceniana strona zewnętrzna jest jednak najlepsza do rozplaskiwania i rozdrabniania pożywienia tudzież nokautowania uciążliwych osób.

Tylko wąska grupa ludzi wie, że łyżeczka może służyć do bardzo mrocznych celów. Prawie udowodnione zostały wywołania deszczu za pomocą łyżeczki w Teksasie. Podobno również grupie studentów z Londynu udało się za pomocą łyżeczki zahipnotyzować krowę i dwa kurczaki. Warto zwrócić uwagę na łyżeczki złote – przejawiają największe magiczne zdolności.

Uwaga: Pojęcie „Czubata Łyżeczka” jest nieoficjalnie zabronione, gdyż wyśmiewa wygląd łyżeczki i sprawia jej wielką przykrość. Takie zachowanie to przejaw nietolerancji!

Zobacz też[edytuj]