Żubr

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Disambug.svg Ten artykuł dotyczy zwierzęcia. Zobacz też piwo o tej nazwie i wino o tej nazwie.
Żubrowe ucho nikdy ułaskawionym nie stało, by depilacyją cielska niekiedy uskutecznić. Kromie niekontentacyjej człowieczemu oku, niejednym nozdrzom w sposób ciężki bowiem cierpieć trzeba.

Żubr – monstrum ogromne o głowie jednej i kopytach śterech. Szczecina bujna a szlachetna żubra porasta, przeto każden jeden myśliwy na żubra łasy. Uważać przeto trza, co by żubra nie rozsierdzić, bowiem rogi ma straszliwe i bodzie niémi przeokrutnie. Wiadomém jest, iż żubr odpowiada każdemu, zali uważać trzeba, bo często mylon jest z sowami i innym ptactwem powietrznym. Żubrowe waćpanny samcom jeno to poróżnienie czynią, iże postury mniejszej bywają, przeto lice niejakiej żubrowej białogłowy osobnik w onych sprawach niedoświadczon ględając, w skonfundować się łacno może. Bowiem jako juże drzewiej wiadomym było, na jich obliczach włosiska przeróżne się kupią[1], co żubrzyce, wszelako urodę zwierza doceniając, daleko od białogłow człeczych mniej atrakcyjnémi czyni.

Żubr oko ludzkie występowaniem często swym zaszczyca na niebiesiech, około Gwiazdy Północnej, czym się rozumie gwiazdozbiorze Królika.


Przypisom różnorakim miejsce poświęcone[edytuj]

  1. A takoże na całem cielsku


Crystal Clear app bug.svg To jest tylko zalążek artykułu o zwierzętach. Jeśli należysz do świata zwierząt – rozbuduj go.