AC/DC

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Logo zespołu
Ten mały skurwysyn ukradł mi duck walka!
Chuck Berry o Angusie Youngu, gitarzyście AC/DC
– Czy to prawda, że Bon Scott zmarł z przepicia?
– Nie, pił tyle co inni.
AC/DC o byłym wokaliście
- Przepraszam, czy zespół AC/DC jest zakazany przez Kościół?
- Jaki zespół?
Pani z Katolickiego Telefonu Zaufania o zespole

AC/DC (pol. PP/PS, czyt. prąd przemienny/prąd stały) – zespół rockowy z Australii. Reprezentuje podgatunek kultowy-jak-chuj. Charakteryzuje się słabym basem, skrzeczącym wokalem Briana Johnsona (wcześniej Bona Scotta) i wiecznie młodymi gitarzystami – braćmi Angusem i Malcolmem. Według księży nazwa tego zespołu jest skrótem od „Anti Christ/Devil Children”, więc AC/DC widnieje na liście zespołów zakazanych przez Kościół. Pewnie również dlatego, że zespół ma układ z Szatanem. Ostatnio układ szlag trafił, bo Rock or Bust nie okazało się wystarczająco zajebiste i Szatan wywalił na zbity ryj aż 4 członków zespołu, a na placu boju pozostał nieśmiertelny Angus.

Warto też dodać, że dzięki takim utworom jak Ride On, Gone Shooting czy Night Prowler zespół jest uznawany nieoficjalnie za prekursora trasz metalu.

Skład

  • Brian Johnson – doszedł do AC/DC w 1980 i od razu nagrał album Back in Black, choć znikąd nie wrócił. Charakteryzuje go piekielny kaszkiet, którego nie zdejmuje nawet w temperaturze 100 stopni Celsjusza. Aktualnie choruje na „problem ze słuchem” z powodu nieostrożnej jazdy i nikt nie wie, kiedy wróci. Do tego czasu zastępuje go wyjec z Pistoletów i Róż.
  • Angus Young – ten od grania riffów na początku utworów i solówek. Zna 6(66) akordów, ale do szczęścia (i napisania utworu) potrzebuje tylko trzech. Podczas każdego koncertu zdejmuje szkolny mundurek (być może chce udowodnić, że jego nazwisko coś faktycznie znaczy), by pokazać zebranym na koncertach ludziom swoją „klatę”. Może 30 lat temu nie wyglądało to jak wynik nieudanej operacji plastycznej…
  • Malcolm Young – brat Angusa, grał na gitarze rytmicznej. Teraz nie ma go w zespole, bo Szatan uznał ostatni album za niezbyt zajebisty i ukarał zespół, doprowadzając do demencji Malcolma. Zastępuje go inny krewny Youngów, Steve. Ostatnio widocznie nie spodobały się złemu decyzje Angusa na temat zespołu i 18 listopada 2017 Malcolm dołączył do Bona Scotta.
  • Phil Rudd – perkusista. Jemu również oberwało się od Szatana, bo został skazany na areszt domowy za posiadanie dropsów.
  • Cliff Williams – basista. Głównie to go nie słychać, chyba że grają War Machine. Dopiero wtedy publiczność dowiaduje się, że w AC/DC jest ktoś taki jak basista. W 2016 uznał, że nie chce mu się już grać i od tego czasu nie ma następcy, bo po co, skoro nigdy nie słychać basisty.
  • Bon Scott – były wokalista, zmarł w 1980 roku, bo nawet Szatan uznał, że przesadził z napojami procentowymi.

Reszta członków zespołu byli głównie muzykami sesyjnymi.

Dyskografia


Znane utwory

  • Back in Black – utwór opowiada o powrocie wokalisty do swojego rodzinnego domu i placków ziemniaczanych. Użyty w filmie Iron Man i kilku innych, ale nie są godne tego, by o nich wspominać. Jeden z dwóch utworów znanych przez 90% fanów. 9% fanów chociaż posłucha jeszcze Shoot To Thrill, zaś tylko 1% ma więcej piosenek niż 10.
  • Highway To Hell – drugi utwór znany przez wszystkich fanów, oprócz Back in Black, ale tylko 10% fanów zna też inne utwory. Jakiś czas później Bon Scott, wykonawca AC/DC zmarł, mając przykry wypadek z alkoholizmem.
  • Hells Bells – przez 20 sekund biją tylko kościelne dzwony. Potem gitara, a potem to już…