Al Bundy

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Al Bundy.JPG UWAGA!

Al Bundy zatwierdza ten artykuł! Jeżeli chcesz go zbezcześcić, pamiętaj, że Al grał w szkole w futbol!
Al Bundy w naturalnej pozie
Al chwalący się osiągnięciami
Al na okładce gry

Alphonse ,,Al" „Hercules” „Inferno” Bundy – filozof, szczęśliwy posiadacz największej teściowej na świecie, sprzedawca butów, szczęśliwy mąż Peggy oraz ojciec dwojga dzieci. Jeden z Wielkich Przedwiecznych.

Biografia

Sławę zdobył już jako uczeń college'u, gdzie grał w football i zdobył aż cztery przyłożenia w jednym meczu. W przeciwieństwie do swojego syna rwał dziewczyny jak leci. Z jedną nich kochał się, używając do tego zużytej prezerwatywy. Gumka pękła podobnie jak brzuch Peggy po dziewięciu miesiącach. Al chcąc nie chcąc (ojciec Peggy przedstawił mu ofertę nie do odrzucenia w postaci naładowanej broni przyłożonej do głowy) ożenił się z Peggy i zaczął wychowywać Kelly. To doprowadziło Ala do głębokiej depresji, którą wykorzystała Peg kilka lat później, szykując się do syna.

Pech

Od urodzenia Ala prześladuje wielki pech. Na swojej drodze spotkał Peggy, która okłamała go mówiąc, że będzie dobrą opiekunką domową i jest przeciwniczkom słodyczy. Potem Alowi narodziła się córka (która aż do wypadku drogowego wiedziała, czym jest kapibara) oraz syn, który z ojcem nie miał niczego wspólnego oprócz nazwiska i pecha.

NO MA'AM

Założył organizację NO MA'AM (National Organisation of Men Against Amazonian Masterhood), której zebrania odbywają się w jego garażu. Poglądy członków organizacji nie są „szowinistyczne”, tylko „antybabskie”, a to różnica.

Al uznał za misję uświadamiać młodych, że małżeństwo to błąd. Jak sam powiedział: jeśli sprawię, że choć jeden chłopak się nie ożeni, robota wykonana. Przekonywał do tego faktu chłopców na balu maturalnym swojego współpracownika i wielu innych. Małżeństwo to według niego kontuzja która uniemożliwiła mu kontynuowanie kariery sportowej.

Życie codzienne

Do pracy jeździ Dodgem. Jeden kolekcjoner zabytkowych aut oferował za niego przewrotną kwotę w wysokości siedmiu dolarów. Wolne chwile spędza na: siedzeniu na kanapie i oglądaniu telewizji (z reguły są to Balony lub Tata Psychopata), wyśmiewaniu się z (braku) atutów Marcy lub na przeglądaniu „Wielkich Melonów”.

Nienawidzi Francuzów, Kanadyjczyków, sąsiadów, japońskich samochodów, swojej pracy i swojego życia.

Oprócz tego, Al spędza dnie na narzekaniu na swoje życie, proszeniu o śmierć oraz obrażaniu swojej żony, która – jak sam określił – była w zestawie z kanapą.

TV

Ulubionym programem Ala jest Tata psychopata oraz zapasy w kisielu, budyniu, błocie. Nienawidzi Oprah Winfrey Show i uważa że oglądanie jej programu jest pierwszym objawem martwicy mózgu. Ponadto, nie może znieść Steve'a Allena, Micheal Boltona, Cher i serialu Skrzydła. Al uwielbia również program „Cops”, w którym telewizja podąża za policjantami w ich obowiązkach. Oglądając TV, Al świętuje wszystko oraz topi w szklanym ekranie wszystkie swoje smutki.

Noncytaty