Angry Joe

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Angry Joe już po Ciebie idzie!
Angry Jooooooooeeee! Angry Joe is there!
Nostalgia Critic o Józiu
You fucked it up!
Józek trafił na kiepską grę

Angry Joe (pol. Wściekły Józio, ur. 1984) – rodowity Teksańczyk, krytyk internetowy, miłośnik gier komputerowych i dobrych filmów a także fanboy Microsoftu, prawdopodobnie najpopularniejszy[1] członek ekipy TGWTG[2]. Mimo iż jego ksywa sugeruje że jest wiecznie wkurwiony, to taki stan utrzymuje przez góra 60% filmów. Przez resztę czasu znęca się poza planem na swoim ziomku, Drugim Joe.

Trochę o Józefie[edytuj]

Angry Joe w swoich filmach najczęściej przeklina występuje w koszulce z logotypem Supermana i w skórzanej kurtce. Często wcześniej zrzuca wyuzdany kostium, noszony w intrach swoich Wściekłych recenzji, oraz Szybkostrzelnych recenzji, jakie również zasiliły repertuar artysty. Swoje filmy w większości wypadków nagrywa w swojej szacownej nieruchomości, w pokoju z zieloną szmatą na ścianie, którą nazywa fortecą. A którą staje się dopiero w postprodukcji. Nieco rzadziej, ale jednak, w sąsiednim, do swojej Twierdzy, pomieszczeniu, zasiada za upierdolonym stołem, by kręcić hejty, zwane, Angry rant'ami, na aktualnie kręcący jego spiralę nienawiści temat. Innym przejawem aktywności Nieusatysfakcjonowanego Józefa w internecie są recenzje filmów, kręconych w stanie totalnego nahype'owania obejrzanym materiałem, wraz z Drugim Joe i rosnącą liczbą jakichś losowych kolesi.

Jest dumnym posiadaczem pistolecików maszynowych MP5. Nie wiadomo czy prawdziwych, gdyż wszystkie wystrzały zostały nałożone komputerowo.

Najważniejsze osoby pojawiające się w filmach AJ[edytuj]

Sojusznicy[edytuj]

 • Drugi Joe – najlepszy kumpel Józia, a także pomocnik przy graniu oraz nagrywaniu scenek. Najczęściej gra rolę chłopca do bicia.
 • Nostalgia Critic – stworzył piosenkę do czołówki programu. Obaj panowie stoczyli również 2 pojedynki w jedną z bijatyk, zaś Józio pomagał Crticowi w recenzji Człowieka ze stali.

Przeciwnicy[edytuj]

 • Korporacyjny Komandor – Wielki Zły. Najzacieklejszy wróg Wściekłego Józia. To On jest odpowiedzialny za produkcję i wysyłanie w świat gównianych gier, które mają za zadanie tylko nabijanie kabzy.
 • Demoniczny Joe – szatański pomiot. Początkowo próbował opanowywać ciało Józia, żeby odciągać widzów od dobrych tytułów, ale zawsze dostawał wpierdol. W 2013 próbował zniszczyć psychicznie swojego przeciwnika gównianą grą o motocyklistach, zamiast tego uległ dezintegracji po wysłuchaniu miażdżącej tę grę recenzji.
 • Recenzenci gier – nie wszyscy co prawda, ale jednak paru zalazło Józiowi za skórę przez ocenianie gównianych gier wysoko, oraz inne nieuczciwe praktyki.

Oznaki uzależnienia[edytuj]

 • Poszukujesz przeróżnych gier na różne urządzenia.
 • Jesteś fanem postaci z komiksów DC, szczególnie Supermana.
 • Nosisz skórzaną kurtkę.
 • W niemal każde zdanie wplatasz słówko chędożyć.
 • Nienawidzisz 3D.
 • Próbujesz swoich sił w efektach specjalnych.

Przypisy

 1. w Polsce, głównie po przetłumaczonej recenzji Wiedźmina 2
 2. pl. Ten Grzdyl W Terapeutycznych Goglach. Tej samej w której rządzi Nostalgia Critic