Apple

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Prototyp Apple'a
A to fajnal verszyn
Najnowszy produkt
Wozniak się cieszy, że jest legendą

Apple Inc. (z wiejskiego apull, pot. jabcok) – firma będąca producentem wielu komputerów znanych całemu światu. Założycielem jest legendarny Isaac Newton. Znana także z finansowych cudów i patriotyzmu w stosunku do waluty amerykańskiej – wielokrotnie udowadniała, że 1$ to tyle samo co 1€. Firma zajmuje się przekonywaniem wszystkich do ekologicznego stylu życia. Już od początku istnienia Apple zawarło tajną umowę z producentami jabłek, dzięki czemu jej idealnie ładnie obgryzione jabłuszko w logu wywiera wpływ na naszą podświadomość i przyczyni się do zwiększenia sprzedaży jabłek w najbliższy piątek o piętnastej, zgodnie z przewidywaniami zarządu Apple.

Firma słynie z białych słuchawek oraz szefa – Steve'a, który umie umiał stosować przekaz podprogowy w mowie. Aktualnym CEO firmy jest Tim Cook, który potrafi jedynie przeczyć opiniom Jobsa.

Historia powstania

Pewnego dnia, w USA spotkało się dwóch kumpli Steve'ów – S. Wozniak (miał dziadka Polaka) i S. Jobs (miał dziadka pracującego). Uwielbiali kręcić się na fotelach biurowych. Także w dniu powstania ich firmy doszło do rytualnego kręcenia się na fotelu, co doprowadziło do stanu zamyślenia Jobsa. Jedną z wad tego stanu jest to że można przywrócić swój poprzedni posiłek. Steve Jobs kręcony na fotelu w stanie zamyślenia zaczął rozmawiać z jabłkiem które zwrócił, na temat sensu istnienia litery i. Dlatego każdy produkt jego firmy ma w nazwie pierwsze i. Nazwa firmy także nie była przypadkowa, firma została nazwana na cześć jabłek, które uwielbiał: Apple Computers Inc. Po latach Steve Jobs stwierdził, że w dobie minimalizacji trzeba by też skrócić nazwę. Tak powstało Apple Inc.

Polityka firmy

Firma Apple mimo marnej jakości produktów produkowanych w supernowoczesnych fabrykach w Chinach ma rzesze kupujących. Co ciekawe, ci kupujący nie zauważają tego, że co model przykładowego iPhone'a to nowy dodatek do ich ukochanego sprzętu. Ponadto Apple znane jest z legendarnego działu R&D (Research & Development – Archeologia Technologiczna), zajmującego się wynajdowaniem technologii dawno odkrytych i zapomnianych, ich patentowaniem (patrz niżej), oraz ewentualnym stosowaniu ich w swoich produktach. Przykładem może być wynalezienie videorozmów FaceTime – odkryte w 2011r. około 5 lat po innych producentach i ogłoszone jako przełomowe (do tej pory działają tylko pomiędzy iPhone'ami). Na odkrycie czekają między innymi radio FM i przesył plików po Bluetooth.

Wojny Patentowe

Apple zalicza się do tych firm jak Microsoft, które od razu patentują wszystko co wymyślą. Tu schody, tam Pinta próbowali opatentować oddychanie, opatentowali ułożenie mebli w sklepach Apple, literkę „i”, jak również prostokąt z zaokrąglonymi rogami. I na tym by się skończyło gdyby nie Google. Firmy wielce za sobą współpracowały, aż do powstania iOS. Steve nie zdążył go opatentować i stało się to (dosłowny cytat)

Google, zerżnęliście, kCenzura1.svga, z iPhone'a, orżnęliście nas na całego […] wydam ostatniego centa z 40 mld $ Apple w banku i będę walczył do ostatniego tchu żeby ta krzywda została naprawiona[…] Nie licząc wyszukiwarki produkty Google – Android, Google Documents – to gówno
Steve Jobs

I rozpoczęła się wojna termojądrowa. Apple wytoczyło pozwy m.in o ekran na środku urządzenia, dotykową technologię, przewijanie ekranu, zaokrąglone rogi urządzeń i tak dalej… Google broni się równo (podobno prosili o błogosławieństwo Radio Moher), odpierając ataki Apple.

Ciekawostki

  • Apple jest jedyną firmą, której to ludzie muszą płacić za testowanie systemów w wersji BETA. (potrzebne płatne konto DEVELOPERSkie, nie! Nie! Nie myl ze Stevem Ballmerem!)
  • Apple jako jedyna firma nie ma klientów. Ma wyznawców.
  • Każdy klient wyznawca Apple zawsze zaczyna jeść jabłko z prawej strony. Zawsze.
  • Podobno dziadem Jobsa był Niuton…
  • Apple wydała jedną z najpopularniejszych gier na urządzenia mobilne o nazwie „Slide to unlock”, niestety w iOS 10 została ona usunięta.