Australia (kontynent)

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Ukształtowanie geograficzne Australii

Australia – niewielki kontynent na półkuli południowej. Odkrył go niejaki James Cook. Właściwie był on trzeci na tej ziemi, ale to on zdecydował, że tam można budować chaty.

Warunki naturalne

Australia jest jak obwarzanek – tylko przy linii brzegowej da się żyć, środek jest surowy i gorący. Jedyne organizmy zdolne do przetrwania w takich warunkach to kangury i Aborygeni. Wszystko jest tam wyschnięte na pieprz i bardzo trudno znaleźć jakąkolwiek wodę. Jest to więc idealne miejsce dla wszelakich programów typu „Przetrwaj jak najdłużej” itp.

Geografia

W Australii łącznie w prawie 100% występują 3 rodzaje terenu: pustynia kamienista, pustynia żwirowa i pustynia piaskowa. Resztę zajmują miasta (o dziwo jest ich tam kilka) i przez przypadek powstałe lasy. Ciekawe jest to że co roku na aborygeńskie święto smażenia kiełbasek te lasy płoną hektarami i mimo tego jest ich coraz więcej. Jeśli nie straszny ci miesięczny marsz przez pustynię możesz odwiedzić 2 najbardziej znane miejsca: Górę Kościuszki (nazwa podobno pochodzi naszego Kościuszki ale niektórzy wietrzą w tym teorię spiskową Onych) oraz wielki klocek Lego znany pod nazwą Ayers Rock. Atrakcją turystyczną są także znaki „Uwaga kangur!”. Nacieszenie się tym cudem jednak nie jest możliwe- zanim mu się przyjrzysz po masce twojego Mecra przebiegnie tabun kangurów.

Zobacz też


Crystal Clear app internet.png To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny geografii. Jeżeli kiedykolwiek widziałeś to miejsce – rozbuduj go.