Austria

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Australia Austria
Znak B-2.svg
Flaga
Stolica Canberra Wiedeń
Król Elżebieta II premier z linii Habsburgów
Hymn Naprzód, Piękna Australio Deutschland uber ales
Ludność Parę milionów Australijczyków, Anglików Austriaków i Chorwaci na saksach.
Język urzędowy angielski taki, jak za Wujka Adolfa – od 1938 roku niemiecki na każdym poziomie
Ustrój Federacyjna Monarchia Konstytucyjna demokracja
Religia tolerancja katolicka, ale nie tak jak w Polsce
Waluta Dolar Australijski ojro
 
A na pytanie „z czym kojarzy Ci się Austria“, najczęściej udzielaną odpowiedzią było miejsce urodzin Adiego
Kabaret Moralnego Niepokoju o Austrii

Austriaczęść Imperium Brytyjskiego imperium na Oceanie Spokojnym wschodzie, państwo obejmujące pół Alp, z których to ma widok na resztę Europy. Sąsiaduje z niczym, w końcu jest wyspą! Liechtensteinem i Szwajcarią, czyli – podobnie jak sama Australia Austria – zagubionymi poza terenem państwa odłamami Wielkiej Brytanii Niemiec. Austria jest ojczyzną kangurów, pająków i strusi nart, narciarzy i skoczków narciarskich. Co czwarty skoczek narciarski to Australijczyk Austriak, co piąty Austriak to Brytyjczyk Niemiec. Niewdzięcznicy, my im uratowaliśmy Wiedeń, a oni uczestniczyli w rozbiorach.

Kraj znany jest głównie jako miejsce narodzin Adolfa Hitlera. Do dziś trwają debaty, czy jest to powód do chwały.

Ustrój polityczny

Głową państwa jest królowa Elżbietunia kanclerz Austrii, Werner Faymann, wybrany poprzez szereg głosowań. Z początku przygarnięta miała być Angela Merkel, ale ze względu na wysoki wskaźnik szowinizmu i faszyzmu została przyjęta po prostu źle. Podstawy ustroju Austrii opisano w dziele „Feynmanna wykłady z fizyki”

Demografia

Największymi miastami Austrii są Sydney i Canberra Wiedeń, Salzburg i Fucking. Ludność kraju liczy około 23 miliony 8 milionów. Ludność Austrii lubi jeździć na strusiach nartach. Prawda, że na to wcześniej nie wpadłeś?

Potrawa narodowa

Do najbardziej znanych potraw narodowych Austrii z całą pewnością zaliczyć można rachałtłukum. To wykwintne danie pojawia się nawet w Opowieściach z Narnii, gdzie słynny austriacki kucharz – Biała Czarownica serwuje to danie jednemu z głównych bohaterów (również Astriakowi)Edmundowi.

Znani Austriacy

 • Adolf Hitler – autor ciekawych akwarel, pokazujących piękno dolin alpejskich. Później militarysta obieżyświat, twórca manualnej teorii zamawiania piwa. Wegetarianin.
 • Josef Fritzl – bohater narodowy Austrii w oczach świata, zszedł z poziomu szafy na poziom piwnicy i tam chciał zrobić trupa. Austriacka wersja Trynkiewicza.
 • Natascha Kampusch – bohaterka, która żyła osiem lat uwięziona u wariata Wolfganga Prikopila, który popełnił samobójstwo, kiedy została uwolniona.
 • Ernst Kaltenbrunner – wice-Heinrich Himmler. Z wykształcenia prawnik po aplikacji adwokackiej. Jego nieszczęściem było to, że trafił na słabszego od siebie adwokata w procesie Norymberskim. Jego ostatnie słowa przed śmiercią brzmiały: „Do twarzy mi z tą pętlą na szyi?”
 • Arthur Seyss-Inquart – przyjaciel Kaltenbrunnera do piwa. W ramach solidarności z nim także dał się powiesić, umierając za piwo, za Niemcy.
 • Joerg Haider – wnuczek Hitlera, także nie lubił Słowian. Domagał się dostępu Karyntii do morza oraz spadku wartości szekla. W wolnej chwili rozbił samochód, prując 140/h, wskutek czego nie ma już wolnych chwil.
 • Niki Lauda – wyścigowy kierowca, który w 1976 roku poparzył się gorącą kawą.
 • Walter Hofer – facet od wiatru.
 • Johann Strauss – jakiś gość co przygrywa w Nowy Rok.
 • Wolfgang Amadeusz Mozart – pobił wynik Szopena o cztery lata, umierając w wieku lat 35.
 • Conchita Wurstbaba chłop istota człekokształtna z brodą.
 • Kurt Waldheim – kanclerz, hitlerofil, gensek ONZ.

Galeria