Bahrajn

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Bahrajn
Bahrain, astronaut photograph.jpg
Mapa toru Formuły 1
Stolica Manna
Król Hamad ibn Isa al-Chalifa
Premier Chalifa ete ibn delete Salman Al-Chalifa
Ludność 688345 mieszkańców
Powierzchnia równe 600 km²
Język urzędowy Język siły
Ustrój Terror
Waluta Ropa
 

Wszechmocne Królestwo Państwa Bahrajnu Kochanego (Al-Bahrajn, El-Bahrajn, Mamlakat al-Bahrajn, مملكة البحرين) – niewielkie państwo położone gdzieś na prawo od Arabów pośrodku morza. Jest czymś w stylu Atlantydy, tylko wynurza się nad powierzchnię wody. Podobno, bo geografowie ciągle szukają dowodów istnienia wyspy na zlecenie kichaczy, by przejąć od nich ropę, którą mają.

Turystyka

Podróże do tego kraju często kończą się śmiercią, więc tylko miejscowi wiedzą o istnieniu kraju, ale sami czasami lubią się zapomnieć. Ostatnio nie odbył się wyścig Formuły 1 z powodu zamieszek, więc ruch turystyczny w Bahrajnie spadł o 2/3, a w samej Manamie niejeden hotel miał problemy z wypłacalnością.

Mieszkańcy Bahrajnu

Ludzie otwarci słynący z zamiłowania do zwierząt. Każdy Bahrajnczyk posiada przyjemniej jednego czworonoga i jednego głowonoga, a nawet udaje im się upolować lachona.

Arabowie (i inna hołota) mieszkająca w Bahrajnie jest nader gościnna. W Bahrajnie spokojnie możesz nosić krzyżyk na szyi bez ryzyka, że dostaniesz od razu ołowianą premię od jakiegoś fanatyka. Jakkolwiek, fanatyków też tu od groma (w końcu bliskość Arabii Saudyjskiej) i nie gwarantujemy turystom nietykalności.

Sport

Obok Formuły 1, rozgrywanej na beznadziejnie przebudowanym torze, ulubioną dyscypliną Bahrajnczyków są: lekkoatletyka za pomocą przygraniętych Kenijczyków oraz przegrywanie meczów barażowych do finałów MŚ w piłce nożnej. I to seryjne – najpierw z Trynidadem i Tobago, a potem z Nową Zelandią. Bahrajnczycy się odgrażają, że tym razem uda się zostać najmniej ludnym krajem, którego reprezentacja zagrała na Mundialu.