Beata Kempa

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Disambug.svg Ten artykuł dotyczy posłanki i ministrantki Ojca Rydzyka. Zobacz też hasła o innych osobach o tym imieniu.
Ja jestem Greta Garbo albo Marilyn Monroe
Beata Kempa podczas komisji śledczej ds. afery hazardowej
Panie premierze! Szczerze? Nigdy pana nie słucham.
Beata Kempa do Donalda Tuska

Beata Agnieszka Kempa z domu Płonka (ur. 11 lutego 1966 w Sycowie) – polska polityk, pierwsza toruńska ministrantka, przez Ojca Rydzyka nazywana słodkim toruńskim pierniczkiem; a także szefowa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów pełniąca funkcję linii telefonicznej pomiędzy toruńską ulicą Żwirki i Wigury, a warszawską ulicą Nowogrodzką. W zeznaniu podatkowym poinformowała, że ma dwa domy – jeden na Saskiej Kępie, a drugi na toruńskiej Kępie Bazarowej.

Jej wiara w kościół katolicki przynosi cuda – jako pierwsza Polka skontaktowała się z duszą Jana Pawła II, który zapewnił ją, że Światowe Dni Młodzieży w Krakowie będą w 100% bezpieczne.

Biografia[edytuj]

Aż do 2005 roku klepała kotlety i obradowała jako radna miasta i gminy Syców. Swoje pierwsze pięć minut otrzymała w 2005 roku, kiedy to dostała się do Sejmu z listy Prawa i Sprawiedliwości. Znalazła pracę jako sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości, gdzie głównie jadła tabletki na uspokojenie. Niczym Zbigniew Ziobro chciała odnieść sukces w polityce. Podobnie jak on znalazła się w komisji śledczej, ale komisja badająca nielegalne naciski na kształt ustawy o grach i zakładach nie była tak medialna jak afera Rywina sprzed siedmiu lat.

W 2011 roku porzuciła Syców i znalazła się w Kielcach. Przy okazji porzuciła jedną nogą PiS, współpracując z Solidarną Polską. Apetyt rósł w miarę jedzenia, czego skutkiem było kandydowanie na funkcję wicemarszałka Sejmu. Przegrała z kretesem z Wandą Nowicką. W ramach zemsty nasłała egzorcystę, który wypędził złe demony naniesione przez ludzi Palikota. Po przegranej ze znaną lewaczką Jarosław Kaczyński porzucił Kempę, wykreślając ją z PiSu. Wróciła do Prawa i Sprawiedliwości po czterech latach pokuty u redemptorystów. Największym jej dokonaniem po 2015 roku było zaproponowanie, by papież Franciszek odwiedził grób Pary Prezydenckiej na Wawelu i podróżował po zamku ruchomymi schodami.

Obecnie odbywa pokutę w nowej świątyni Ojca Rydzyka. Karę wymierzono jej za zaginionego syna, który obraża wszystkich podczas stand-upu.