Bezprym

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Bezprym – syn Bolesława I Chrobrego. Pierwszy, niechciany, taka nieudolna wpadka. Z łaską Niemców i Rosjan z Bożej łaski książę Polski aż przez 1 rok! Zasłynął głównie idiotycznym imieniem, chyba nikt inny poza nim takiego nie nosił.

Dzieciństwo[edytuj]

Bezprym, na jakimś obrazie

Pewnego dnia Chrobrego naszło na świntuszenie z Węgierką, więc po rozpisaniu sobie plusów dodatnich i plusów ujemnych wybrał się na węgierskie panny. Aby nie popełnić żadnego błędu, założył obuwie ochronne i poszedł się bawić. Niestety, nie na darmo Bolesław w różnych kręgach znany był jako Armata i guma pękła jak balon z gumy. Zaniepokojona Węgierka poszła do ginekologa na zabieg aborcyjny, lecz w efekcie Bezprym jeszcze nie będąc Bezprymem połamał ginekologowi obie ręce, palce u nóg, oraz prawe kolano, połknął jego narzędzia, i wysrał je przed jego kliniką by dać mu nauczkę. Przerażony Bolesław próbował wszystkich metod aborcyjnych, a później poronieniowych, aż do narodzin Bezpryma.

Walka o Tron[edytuj]

W 1001 Bolesław wysłał go do Włoch, skąd miał nie wrócić, jednak kiedy po śmierci tron otrzymał Mieszko II z racji tego, że nie był niechciany, Bezprym wrócił do Polski kłócić się o tron. Nic nie zdziałał, więc zaczął spiskować, Konrad II wraz z Jarosławem Mądrym i Mścisławem pojechali Polskę, osadzając go na tronie.

Panowanie[edytuj]

Bezprym panował bardzo długo, albowiem około 8760 godzin, po czym ktoś go zmartwił.


P vip.svg To jest tylko zalążek artykułu biograficznego. Jeśli widziałeś tę osobę na ulicy – rozbuduj go.