Białe myszki

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Definicja frazy zło wcielone
Durne białasy!
Czarna myszka o białych myszkach
Piiiiiiii!
Biała myszka o tym artykule
No, Luke. I am your white mouse!
Lord Vader o białych myszkach
Dam wam białe myszki!
Profesor do Tytusa, Romka i A'tomka o białych myszkach

Białe myszki – zwierzęta występujący nienaturalnie w laboratoriach i rękach nauczycieli od biologii, ale w drugim przypadku oznacza to że prawdopodobnie wypadałoby zapalić jej jakiś znicz. Największy wróg szczura laboratoryjnego, jak okazało się po udanych próbach przetłumaczenia mowy tych małych kuzynów każdego gryzonia.

Historia[edytuj]

Przed karierą naukową[edytuj]

Myszki te były tępione udomowione już w czasach starożytnych za sprawą Chińczyków i Japończyków. W Europie po raz pierwszy pojawiła się w Anglii. W wieku XIX zaczęto ją hodować w celach badawczych, odtąd mysz biała dostała pecha i jest wykorzystywana używana w laboratoriach na całym świecie. W wyniku krzyżówek myszy białej z domową powstało wiele odmian myszy laboratoryjnej, różnice są często związane z umaszczeniem. Mamy zatem teraz, oprócz myszy białej – albinoskiej – myszy brązowe, beżowe, czarne, szare, a nawet z wąsem Hitlera.

Wykorzystanie w nauce[edytuj]

Biała myszka, tak jak i wiele innych gatunków zwierząt które miały wycinane płuca i wyrywane zęby bez znieczulenia, przyczyniła się do ważnych przełomów w medycynie i nauce. Dzięki nim wynaleziono szczepionki przeciw groźnym chorobom takim jak wścieklizna, polio, odra, świnka, różyczka i niedociążenie mózgowe. Często inne metody nie są wystarczające, aby można było skutecznie zaprojektować lek czy szczepionkę. Operacje przeprowadzane na zwierzętach pomogły rozwinąć taka dziedzinę medycyny jak transplantację czy sztukę operacji na otwartym sercu, ciągnąc za sobą śmierć gryzonia, czyli główna rozrywka wielu naukowców pracujących w laboratoriach. Najpopularniejsza z nich, nasza dzielna biała myszka, dzięki temu, że pochodzi od tak wielu różnych gatunków, jest jedyna w swoim rodzaju, co tylko zyskuje podczas wycinania przepony i innych oślizgłych organów wewnętrznych.

Przeznaczenie[edytuj]

Chodź do nas, nie bój się, tylko zrobimy ci dysekcję

Białe myszki są kluczowym elementem testowania whisky, i po testach stwierdzono że dało ono dobrego kopa myszkom i można już je dać na sklepowe półki; kolejna zaleta tych bez przerwy żujących, uszami ruszających gryzoni. Myszki te były protoplastą narkotyków takich jak metaamfetamina, marihuana, kokaina, ecstasy czy heroina. Potem myszki się skarżą o tym że są na zwolnieniu warunkowym, albo że im ślina z ust cieknie. To właśnie o białe myszki które są testowane w laboratoriach drą się aktywiści i inni podcierające zwierzętom tyłki zboczeńcy, którzy myślą że mrówka wie, kiedy na nią nadepniesz, i opowiadają inne dziwaczne herezje aby zwrócić na siebie uwagę. Białe myszki były pierwszymi gryzoniami w kosmosie, zaraz po myszce Jerry, który nie zalicza się do białych myszek, bo jest brązowy.

Zanim stały się elementem eksperymentów naukowych, myszki te były wykorzystywane przez afrykańskie plemiona do podcierania tyłków po spełnieniu potrzeb, przez co większość stało się znanymi nam dzisiaj brązowymi myszkami, lecz niektóre uciekły z niewoli i znalazły schronienie, po czym przetrwały chwilę na wolności, ale nie na długo, bo zaraz przyszli naukowcy i znów uprzykrzyli tym zwierzętom ich żywot poprzez najgorszy możliwy sposób – przeprowadzanymi na nich eksperymentami.

Ciekawostki[edytuj]

  • Białe myszki miały w żołądku wszystko co jest w układzie okresowym pierwiastków.
  • Białe myszki testowały pierwszą porcję coli, po której zdechły, ale i tak weszła na rynek.
  • Białe myszki były powodem dla którego papież Benedykt XVI abdykował.
  • Białe myszki testowały gaz przeznaczony dla żydów jako hitlerowską kontrolę jakości.
  • Białe myszki mogą być używane jako anteny do radia jak stara odpadnie.
  • Białe myszki opanują kiedyś świat i my będziemy ich zwierzętami laboratoryjnymi.

Zobacz też[edytuj]