Blok Ekipa

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Główni bohaterowie serialu
Widzowie Blok Ekipy

Blok Ekipa – serial animowany o typowych dresach, którzy piją piwo i kibicują Legii. Serial ten jest kpiną z dresów, co nie przeszkadza mniej inteligentnym widzom śmiania się z tej subkultury. Kreskówka powstała, ponieważ Walaszkowi ukradli prawa do legendarnego Kapitana Bomby.

Postacie[edytuj]

 • Walo (Waldemar Walasik) – przywódca i mózg całej ekipy, specjalista od skreczów z Niemena, pracuje w warsztacie samochodowym. Przy niskim IQ pozostałych kumpli robi w blokowej ferajnie za mentora. Jak legendarny Egon Olsen zawsze ma na wszystko genialny plan, który dzięki dwóm idiotom nigdy nie ma szans na pełne powodzenie.
 • Wojtas (Wojciech Puczyk) – posiadacz legalnego Prawa Jazdy, zagorzały fan szerszenia, a później bawary, „grubas” o nieprzeciętnym rozmiarze przyrodzenia. Wygrał w Jednym z dziesięciu 10 tysięcy złotych, zdobywając 0 punktów. Wygrał również w programie „Wojtas szuka żony” po ciężkich zmaganiach z przeciwnikami o potencjalną narzeczoną i późniejszą małżonkę, pannę Sławojkę. W ostatniej chwili uratowany przez Wala, który odkrył, że cały program jest szytą grubymi nićmi lipą mającą na celu wrobienie "wygranego" w ojcostwo bękarta panny Sławojki.
 • Spejson (Adrian Puchacki) – kulturysta, zwolennik regularnych cykli sterydowych, vloger i zagorzały fan Legii. Również filozof i guru w zakresie objaśniania zasad etyki wg kanonów zawartych w „Wielkiej Księdze Ulicy”. Gdy musi komuś spuścić wpierdol, to śpiewa: Legia Warszawa to najlepszy klub, kto nie wierzy, to chCenzura2.svgj mu w dziób. Jako drugi z ekipy stał się posiadaczem legalnego Prawa Jazdy, a sam egzamin zdał celująco w dość spektakularny oraz powszechnie znany i sprawdzony sposób. Jednakże sam też czasami zaliczał niezły wpierdol, w tym od samego Diablo Włodarczyka, z czego bardzo był dumny, bo otrzymał jego autograf na (spoiler).
 • Matka Spejsona (Grażyna Puchacka) – nie toleruje papierosów, rzygania przez okno, Wala, Wojtasa i antypolicyjnych piosenek, które jej syn puszcza zbyt głośno. Do końca ukrywała przed nim prawdziwą przyczynę i fakt rozwodu ze swoim mężem - jakoby miał on zginąć w wypadku drogowym pod wozem asenizacyjnym (wg Spejsona: szambiarką). Prawdziwy fakt i tak w końcu wyszedł na jaw jak szydło z worka: Alkoholik znęcający się nad rodziną. Lubi często odwiedzać swoją matkę (babcię Spejsona) i od czasu do czasu spóźnia się na pociąg… No i po imprezie. Chciała ponownie wyjść za mąż za Zygmunta, który był kierownikiem działu mięsnego, gdy jednak wyszła prawda że wywalili go z roboty i chciał ślubu tylko dla mieszkania, popedziła go sprzed ołtarza. Ostatecznie znów wyszła za Pana Wesia.
 • Rudy – tak prawdziwie zwie się Bastian. Rudy przypomina Tuska – obaj są rudzi, obu nikt nie lubi oraz obaj nie potrafią wymawiać „er”. No może z jednym wyjątkiem - Rudy poprawnie wymiawia jeden powszechnie stosowany jako przecinek bądź przerywnik wyraz zaczynający się na „ka”. Denuncjuje absolutnie wszystko i wszystkich - zwłaszcza blok ekipę z również jednym wyjątkiem, no może dwa - jak się sam nachlał... Od ojca dowiedział się, że kablowanie to jest genetyczna przypadłość rodzinna (stary od ślubu denuncjował nawet własną małżonkę - czyli matkę Rudego).
 • Pan Wiesio – ojciec Spejsona i Arka, majsterklepka, gość, który zrobiłby karierę w programie Usterka. Jego motto życiowe to: U siebie rób jak u siebie, a u obcego na odpCenzura2.svgdol. Zniszczył Kaszlaka, Szerszenia i swoją Nubirę. Nie wylewa za kołnierz, ba jakby mógł, to od rana wódeczką czyścił by zęby. Na prośbę Spejsona uratował klub Speluno przed niechybnym bankructwem (przepił największego kozaka - zakapiora w okolicy i nie tylko). Młodego Spejsona regularnie lał kablem od prodiża jako jedynie słuszną i skuteczną metodę wychowawczą. W 151 odcinku, znów ożenił się z matką spejsona.
 • Boguś – kolejna menda, tym razem stara. Gdy śpi, to pierdzi i chrapie. Gdy nie śpi, również pierdzi i daje sobie przyprawiać rogi.
 • Wiesław Paleta – pierdzący emeryt rzekomo truty mielonymi przez małżonkę.
 • Halinka – żona tego powyżej. Uważa, że piwsko jest przyczyną jego gazów.
 • Solaris – przeciętna prostytutka dająca rabat właścicielom ścigaczy i szerszeni. Po kilku latach dowiedziała się, że ma dziecko z Cieślakiem. W wyniku brawurowej akcji specjalnej całej ekipy, która zdobyła niepodważalny dowód rzeczowy zawierający DNA Cieślaka i przesłała do laboratorium do darmowej analizy.
 • Łysa – najlepsza przyjaciółka Solaris od dzieciństwa, typowa decha – chuda i płaska, a na dodatek ma bardzo soczystą wymowę (mocno sepleni).
 • Cieślak (Paweł Ciesielski) – dres, rywal Spejsona, kCenzura2.svga raz, dwa, trzy. Nabija licznik na bokserze na kCenzura2.svga raz, dwa, trzy. Co jest, kuCenzura2.svga? Raz, dwa, trzy. Zrobił dzieciaka Solaris i wziął z nią ślub. Szaleje po dzielni bordowym Golfem III raz, dwa, trzy. Spoko gość – pochwalił Spejsona, gdy po raz pierwszy zaliczył oraz kCenzura2.svga raz, dwa, trzy dał Solaris ukradziony pierścionek.
 • Cjalis – raper, piosenkarz disco, zna królową dzielni, dostał wpierdol od głównych bohaterów.
 • Królowa Dzielni – to tak naprawdę siorka Wojtasa. Jej sutenerem jest Cjalis.
 • Marcin Prokop – twórcy wpadli na pomysł, żeby przemycić postać realną do kreskówki. Wysoki jak dąb prezenter.
 • Maciora – gruby zawodnik MMA. Lubi podjadać z fast-foodów zamawianych przez kientów na dowóz. Niestety wpadł razem z Rudym jak Walo obliczył, że liczba trójkątów w pizzy zawsze powinna być parzysta. No i koniec kariery w branży kateringu.
 • Lodołamacz (Arek) – Brat Spejsona, nie widzieli się nigdy bo ich matki pokłóciły się o Pana Wiesia. Codziennie trzyma łapy w lodowatej wodzie, przez co ma pięści twarde jak stolec. Naklepał Spejsona i Cieślaka, obu podczas walki, przełamał gardy, łamiąc ręke i szczeke. Z odcinka dowiadujemy się że wyjeżdza na wyspy.

Widzowie[edytuj]

 • Gimbus – śmieje się z wulgaryzmów, picia piwa Dzik oraz piosenek Cjalisa.
 • Dresiarz – śmieje się z tego samego co gimbus, ale jest na tyle tępy, że nie wie, że serial kpi sobie przede wszystkim z niego.
 • Normalny widz – ogląda i śmieje się z aluzji do otaczającej go rzeczywistości, po czym klika łapkę w dół i zostawia komentarz typu: Ty jCenzura2.svgy gimbusie, okradasz Walaszka wstawiając jego filmy na swoje konto. I jeszcze cCenzura2.svgju domagasz się subów i łapek w górę!.
 • Fan mang i anime – uważa Blok Ekipę za słaby serial i przerzuca się na japońskie bajki o ośmiornicach gwałcących japońskie uczennice.
 • Fan Kapitana Bomby – obejrzy, pośmieje się, a potem jęczy w komentarzu KIedyyyyy noooowy BOMBAAAAA???????!!!!!1111oneone11.
 • „Inteligent” – uważa serial za dziadostwo oraz nie potrafi znaleźć ukrytej aluzji.