Bryan Mantia

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Bryan Mantia (ur. 4 lutego 1963 w Cupertino) – amerykański perkusista współpracujący z takimi potęgami jak Guns N' Roses czy Buckethead.

Na perkusji zaczął się uczyć dość późno, przez co nigdy do końca tej sztuki nie opanował. Nie ukończył szkoły średniej (aż cud, że się tam dostał), co dało mu łatwiejszy dostęp do świata szatańskiej muzyki. Grywał w piwnicy, aż w końcu założył z kolegami jakiś malutki zespół, który jeszcze szybciej się rozpadł, niźli powstał.

Dziwnym zbiegiem okoliczności trafił raz do GN'R, gdzie grał przez całe 6 lat od roku 2000. Jego wkład w tworzenie muzyki i tekstów był zerowy, w granie koncertów zresztą też niezbyt wielki. Jego wygląd przeszkadzał mu w graniu szatańsko ostrych riffów perkusyjnych.

Jego upodobania obejmowały raczej mniej szatański od hard rocka heavy metal, jednak miał małe poparcie szatana (załatwił mu je Josh Freese).

Osobowość[edytuj]

Mało aktywny, mijający się z powołaniem, nie utożsamiający się z wykonywaną muzyką, nie lubiący szatańskich zachowań.

Ciekawostki[edytuj]

  • Potrafił słuchać nawet takiego gówna jak rock alternatywny i funk metal;
  • Nigdy nie zjadł żadnego kota;
  • W GN'R nauczył się w końcu, po co perkusiście dwie pałeczki;
  • Jeden z najmniej szatańskich członków GN'R.


Crystal Clear app knotify.png To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny muzyki. Jeśli wytrzymasz 10 minut w słuchawkach – rozbuduj go.