C Sharp

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania


Ten artykuł jest częścią cyklu naukowego języki komputerowe.

Języki programowania:


Inne języki komputerowe:


edytuj ten szablon

C Sharp (C#) – przez niektórych uważany za język programowania, którym mogą posługiwać się ludzie [potrzebne źródło]. Przez niektórych programistów zwany „ce płotek”. Pochodzi z rodziny języków C, a płotek ma go odgradzać od starych i niedołężnych języków C i C++. Słynie z niezwykłej przenośności – działa na wszystkich wersjach Visty.

Opis języka[edytuj]

C# to język, który według Microsoftu jest najlepszy (pomimo tego, żadne oficjalne aplikacje Microsoftu w nim nie powstają). Ukradł wszystko co można z języka Delphi (wsparcie dla programowania zorientowanego komponentowo) oraz języka Java (platforma .NET jako alternatywa dla platformy JAVA, składnia C++ bez wskaźników). Oczywiście M$ nie mówi, że czerpał inspiracje dla rozwiązań C# z języka Delphi, tylko z archaicznego języka Smalltalk (którego nikt normalny nigdy nie widział). Powodem tego jest fakt, że główny architekt Delphi został przekupiony przez Microsoft i zabrany z teamu tworzącego kompilator Delphi do firmy, która stworzyła najlepszy na świecie wirus – Windows.

C# słynie z tego, że co jakiś czas powstają jego nowe odsłony, by wydawał się językiem nowoczesnym. Tak naprawdę firma dbająca o rozwój C# wstawia do tegoż języka zupełnie niepotrzebne rzeczy, ale nikt tego nie potrafi do końca sprawdzić i potwierdzić. Ciągle powstają nowe rozszerzenia i nie jest się w stanie tego wszystkiego ogarnąć (chyba że jest się totalnym M$hitowym nerdem) i zarzucić M$, że tworzy nic nie warte, komercyjne ścierwo, by utrzymać się na rynku.

W tym momencie C# jest dostępny w wersji wspierającej Framework 1.0, 1.1 , 2.0, 3.0, 3.5, 4.0. Wersje 1.0 i 1.1 są ze sobą niekompatybilne, a wersja 2.0 jest niekompatybilna z 1.0 i 1.1 Poza tym w wersji C# pod .NET 3.0 skończono ze wsparciem dla WinForms na rzecz WPF po to, by firmy inwestujące w technologię WinForms zbankrutowały. Stąd też się wziął wielki kryzys ekonomiczny na świecie.

Najlepszą cechą tego języka programowania jest to, że aby uruchomić program w nim stworzony, potrzebne są gigabajtowe biblioteki NET Framework, nikt jednak nie potrafi powiedzieć po co. Typowy użytkownik po uruchomieniu programu stworzonego w C# i ujrzeniu komunikatu o konieczności zainstalowania ww. ścierwa, od razu usunie program. Microsoft zaleca więc, aby w programach w C# nie zawierać żadnego kodu, ew. poniższe hello world, bo nikt i tak się nie zorientuje, że program nie spełnia określonego zadania, gdyż wszyscy go od razu usuną. Potwierdził to jeden ze studentów PŁ, podczas swojej krótkiej pracy w pewnym zakładzie. Pracował 2 tygodnie, a w firmie nie skapnęli się, że nic jeszcze nie napisał. Mogło to wynikać z faktu, że był rudy.

Hello World[edytuj]

using System; 
 //informujemy system, że mamy zamiar z niego korzystać
using System.Text; 
 //informujemy system, że mamy zamiar korzystać z tekstu
using System.Security;  
 //nikt nie wie do czego to służy, ale
 //dzięki słówku security program sprawia wrażenie bezpiecznego
using System.IO;    
 //fajnie brzmi

public class Program  
 //public oznacza, że to nie jest nasz prywatny program,
 //tylko do użytku publicznego
{
  public static void Main()
   //public - jak wyżej, static - statyczny 
   //tzn. program nigdzie nie ucieknie, 
   //void - znaczy niemy innymi słowy program
   //nie potrafi nic przekazać dalej, 
   //Main() - główny nikt nie wie po co to jest, ale
   //wszyscy wierzą microsoftowi że "tak ma być"
  {
    Console.WriteLine("HELLO WORLD!");    
     //nareszcie nasz program coś robi
    Console.Read();         
      //zanim program spowoduje błąd skutkujący jego
      //zamknięciem czeka na przyzwolenie użytkownika
  }
}

Popularne komendy[edytuj]

 • StringFrog – załóż stringi żabie;
 • IntToString – zamień liczbę w stringi;
 • StringToFrog – zamień stringi w żabę.

Zalety[edytuj]

 • Tylko w tym języku istnieje instrukcja StringFrog.
 • Pisząc program podlizujesz się Majkrosoftowi, za co możesz otrzymać oszałamiającą promocję na najnowszego WinShita. Oszałamiającą znaczy pięć groszy upustu.

Wady[edytuj]

 • Programy w C Sharp zajmują co najwyżej 3GB, ale wymagają bibliotek ważących 5TB.
 • Pisząc program w C# podlizujesz się Majkrosoftowi, za co możesz dostać soczystego kopa w dupę od linuksiarzy.