CipSoft GmbH

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
128.gif
128.gif

„1000k gold plz”
„hunted huashuashuas”
CipSoft zatwierdził ten artykuł.
Jeżeli nie jesteś noobem, albo nie masz przy sobie „fri itemkuf”, to nie masz czego tu szukać.

Zastał Polskę murowaną a zostawił ztibiowaną.
Klasyczne hasło o CipSofcie
Tworzenie grafiki do Tibii

CipSoft – niemiecka firma (z niczego nie sugerującą nazwą) zajmująca się tworzeniem gier online z siedzibą w Regensburgu (Niemcy). Została założona przez Serafina w 1994 roku. Swoją pierwszą grę wydał 4 lata przed powstaniem firmy.

Tibia[edytuj]

Info.png Główny artykuł: Tibia

Gra wymyślona w 1996, jednak wydana dopiero w 1997 – twórcy przez rok zbierali się na odwagę, żeby ją pokazać światu. Przy tworzeniu CipSoft używał tylko produktów Microsoftu, a dokładniej Painta i Notatnika. Dla osób bez internetu powstała wersja na magnetofony i gramofony (monofoniczne).

Prototypy[edytuj]

Zanim gra została wysrana w roku 1997, CipSoft tworzył prototypy. Ostatni z nich zawstydzał cały ówczesny świat gier dźwiękiem kładroprzestrzennym i czterowymiarową grafiką AwesomeHD, wzbogaconą o 1-500-100-900-krotne wygładzanie krawędzi i filtr do grafiki w postaci kromki czerstwego chleba. Prototyp zaginął w przepastnych szafach korporacji, a publice wmawiane jest, że jako Tibia2 wydany zostanie w okolicach 2023.

Tibia ME[edytuj]

Tibia jutro – „Z kamerą w przyszłości”
Info.png Główny artykuł: Tibia Micro Edition

Tibia w wersji na telefony komórkowe. Jej tworzenie nie było zbyt trudne, bo okazało się, że Tibia doskonale działa na telefonach, nawet tych z czarno-białymi wyświetlaczami oraz też na telefonach bez wyświetlaczy.

FictionFighters[edytuj]

Tibia w trójwymiarze, CipSoft specjalnie zmienia nazwę by ludzie myśleli że to nie trzecia już gra dla dzieci neostrady.

Panzer League[edytuj]

Ku rozczarowaniu dzieci neo nie jest to czwarty klon Tibii, a World of Tanks w wersji MOBA i na komórki. Z drugiej strony to dobrze, bo CipSoft też musi odpocząć od swojej flagowej gry.

Plany[edytuj]

W najbliższym czasie CipSoft planuje wydanie jeszcze jednej gry – TibiaNE (Tibia Nano Edition). Będzie to Tibia w wersji na kalkulatory, z czego cieszą się setki tysięcy dzieci neo, wreszcie będą mogli zdobywać doświadczenie podczas sprawdzianu z matematyki.