Command & Conquer: Tiberian Sun – Firestorm

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Command & Conquer: Tiberian Sun – Firestorm – kilka nowych jednostek, ścieżek dźwiękowych oraz misji upchanych na jedno CD i podpisanych jako Expansion Pack.

Fabuła

Jakaś powinna być, nie? Tym razem na przekór historii dodatków od Westwoodu – jest, owszem. GDI wygrywa II wojnę o Tiberium, a pewien łysol nie żyje. Jednak Anton Slavick nie chce dać za wygraną i pragnie znowu zjednoczyć Bractwo Nod. W tym celu wysyła swojego najlepszego człowieka w celu odzyskania CABAL-a Online. Jest to sztuczna inteligencja, która może przewodzić siłom Nodu. Jednak coś idzie nie tak – CABAL-owi wyskakuje BSoD i zaczyna produkować armię cyborgów, którymi chce podbić świat. Zachwiało to trochę równowagę sił, więc GDI i Nod robią mały sojusz. Po zaspamowaniu bota czołgami wszystko wraca do normy – GDI i Nod mogą się dalej spokojnie napieprzać. Jest to pierwsza część serii, w której obie kampanie są kanoniczne, czyli tak samo poCenzura2.svglone.

Nowe jednostki

Wspólne

  • Limpet Drone – latające coś przypominające odwrócone wiadro. Jak go rozstawisz, to staje się niewidzialny i może przyczepić się do pojazdu. A teraz fundamentalne pytanie – do czego to, kurwa, służy? Cóż, wedle legendy, jak poznasz odpowiedź na tę zagadkę, będziesz człowiekiem umiejącym wygrać wszystkie rozdania we Freecellu[1] i przejdziesz Sapera z zamkniętymi oczami.
  • Mobile War Factory/Fist Of Nod – oba pojazdy służą do tego samego – możesz z nich zbudować fabrykę wojenną w dowolnym miejscu na mapie. Teraz możesz spamować tuż pod bazą wroga. Niestety, da się zbudować tylko jedną taką na raz.

GDI

  • Mobile EMP – ciekawa jednostka, ale tylko we wprawnych rękach. Umożliwia wysłanie impulsu elektromagnetycznego, który unieszkodliwia jednostki stojące wokół tego pojazdu. Także Twoje. Często się niestety zdarza, że przede wszystkim twoje. Tak w ogóle to może się zdarzyć, że unieszkodliwi jedną jednostkę wroga i resztę Twoich, co wcale nie zatrzyma kolumny czołgów jadących zaspamować Ci bazę. Po wystrzeleniu impulsu musi się jakiś czas ładować, co czyni z niego doskonały cel.
  • Juggernaut – nareszcie GDI ma artylerię! Lepiej późno niż wcale. Jest to wieża okrętowa przyśrubowana do nóg tytana, zajebisty wygląd, w praktyce szajs przeciwko wszystkiemu co się rusza, bo pociski są za wolne aby trafić.

Nod

  • Cyborg Reaperpająk potrafiący schwytać w swą sieć piechotę (przydatne) i ostrzeliwać ich rakietami (idiotyczne). Niszczy go pierwszy lepszy pojazd, gdyż Cyborg zazwyczaj jest zbyt zajęty męczeniem się z piechotą, by stawić opór zmechanizowanym.
  • Mobile Stealth Generator – pozostaje niewidzialny tak długo, jak się nie rusza. Cały dowcip polega na tym, że aby podrzucić wrogu pod bazę czołgi, trzeba się poruszać. Więc bezużyteczne.

Mutanty

  • Tiberian floater – latająca góra mięśni, atakująca prądem i wyziewami podobnymi do tych z Veinhole'a. Parę czołgów/tytanów zazwyczaj załatwia sprawę.

CABAL

Jest to nowa frakcja w grze. Niestety, a może na szczęście, nie możemy kierować jego poczynaniami. Zajmuje się pokojową produkcją cyborgów do pokojowego podboju świata. Pokojowo w tym celu wykorzystuje bezbronnych cywili, mordując ich oczywiście. Korzysta w większości z infrastruktury i jednostek Nodu. Jednak z powodu wspomnianego już niebieskiego ekranu śmierci, który pojawił się, bo Kane nie chciał instalować oryginalnego Windowsa, jego jednostki też są niebieskie. Jedyną różnicą między Nodem jest...

  • Core Defender – prawdziwy terminator, CABAL posiada go w ostatniej misji. Nawet w pojedynkę mógłby pokonać parę trójnogów z Wojny Światów, a potem jeszcze trochę czołgów. Jest to dwunożny cyborg, baaardzo duży.

The Forgotten

Mają w tej części niewielki występ. Oprócz tego, że ich przywódca zostaje zamordowany przez Nod, to wciąż są tylko zielonymi zlepkami pikseli, które będą się nam kręcić pod nogami.

Przypisy

  1. Oprócz dwóch, których według Wikipedii nie da się wygrać