Control Denied

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Logo
ONI

Control Deniedamerykański zespół metalowy, założony przez Charlesa Michaela Schuldinera w 1995 roku. Nikt, oprócz zagorzałych fanów Chucka i jego projektów o nim nie słyszał. Nie zrobił on też wielkiej kariery, wydał jeden album i nie zagrali żadnego koncertu.

Muzyka[edytuj]

Wikipedia podaje iż grupa wykonuje progresywny power metal. Ale power metalu jest tam tyle, co mięsa w parówkach. Ich muzykę kategoryzuje się jako progresywny heavy metal z naleciałościami Death metalu.

Skład[edytuj]

Był to projekt Schuldinera, który kochał zmieniać skład. Więc Control Denied nie mógł być gorszy od swojego starszego brata. Niestety, przy trzech demach, z czego jedno nagrał sam, i jednym LP nie miał zbyt wielkiego pola do popisu.

Wydania pośmiertne[edytuj]

Control Denied to Chuck. Wiedzą o tym wszyscy fani, i wiedzą, że po śmierci Chucka Death i Control Denied się skończyło. Ale chyba ex-Control Denied o tym nie wiedzą, i planują dokończyć When a Man and Machine Collides, tłumacząc, że chcą dopełnić spuściznę Chucka, ale wszyscy wiedzą, że chodzi o kasę. Prawdziwi fani Death widzą to w szarych barwach [1], i podobnie jak wyjście Win 95 zepsuło renomę Windowsa 3.11 demo, tak i to pośmiertne LP nie przyniesie nic dobrego. Ale nic jeszcze nie wyszło, to na razie Empty Words, a nawet jak Relapse[2] to wyda, wierni fani zostaną przy monofonicznych nagraniach gitary, basu i bębnów zmasterowanych na magnetofonie.

Rozwiązanie grupy[edytuj]

W 2001 Chuck, nagrawszy ścieżki gitary na nowy album Denied'a, nie mógł znaleźć nowego składu, a że w Death i Control Denied nikt nie gra dwa razy, Chuck postanowił zakończyć swoje projekty. Jako powód podał śmierć z przyczyny raka mózgu, i dodatkowo wyciągnął kilkaset tysięcy dolarów na nowe życie. Reporterzy Nonsensopedii® odkryli, iż Chuck, wraz z Michałem i Elvisem prowadzi spokojne życie w hodowli owiec w Argentynie.

Dyskografia[edytuj]

  • Consumed – Chuck zarzucił Kim, że przez nią zszedł na raka;
  • Breaking the Broken – Chuck przypomniał sobie, jak za starych dobrych czasów podziwiał połamane kręgosłupy, postanowił zafundować powtórkę z rozrywki na Scream Bloody Gore;
  • Expect The Unexpected – Nie spodziewał się, że spróbują wydać drugą płytę jak umrze, i to jeszcze w tym samym składzie;
  • What If – Przemyślenia Chucka, co by było gdyby nie wywalał całego składu co płytę;
  • When The Links Becomes Missing – Demoniczna rzeczywistość;
  • Belive – Chuck wierzył, że zatrzyma jedną osobę na następny album;
  • Cut Down – Rama na okładce jest z drzew;
  • The Fragile Art Of Existence – Opowieść o tym, jak Death przetrwało 7 albumów;

Zobacz też[edytuj]

Przypisy

  1. Oni wszystko widzą w szarych barwach
  2. Na pewno oni, robią ciągle reedycje starych longplay'ów Death, to i za to się wezmą