Cross Purposes

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Cross Purposes
Cross Purposes.PNG
Mamo, mamo! Skrzydła mu się palą, temu aniołu!
Wykonawca Czarny Szałas
Wydany 31 stycznia 1994
Nagrywany 1993, Walia
Gatunek heavy metal
Długość w sam raz
Wytwórnia IRaSiad
Producent Murzyni z Czarnego Szałasu
Następny Album Żywe Nieporozumienie
Poprzedni Album Dehumanizer
 

Cross Purposes (1994) – siedemnasty album Black Sabbath. Chłopaki tłumaczą się tutaj dlaczego wyrzucili bez słowa Tony'ego Martina z zespołu.

Lista utworów

 1. I Witness – o chwili słabości Tony'ego Iommiego wobec Ronniego Jamesa Dio, gdy ten pierwszy wyrzucił Martina z zespołu.
 2. Cross of Thorns – Martin jako przykładny szatanista nie uważał na lekcji religii, więc nie wie, że korona cierniowa i krzyż to nie to samo.
 3. Psychophobia – o niemożności zaznania spokoju ducha z powodu niemożliwości dopełnienia zaleceń wypływających z religii katolickiej, co ma doprowadzić człowieka do szaleństwa. Wionie Geezerem i alkoholem na kilometr.
 4. Virtual Death – kolejna piosenka, której tekstu autorem jest zapewne Butler. Ma ciężką, jednostajną melodię doskonale pasujący do tekstu o śmierci duchowej.
 5. Immaculate Deception – o tym jaki Martin czuł się porzucony po opuszczeniu Black Sabbath...
 6. Dying for Love – ...który był jego jedyna miłością, za którą gotów był umrzeć.
 7. Back to Eden – tu z kolei jest krótki wywód, w którym Tony oświadcza, że wraz z powrotem do Black Sabbath dostał się do raju. Nawet Geezer uznał to za kretyńskie.
 8. The Hand That Rocks the Cradle – piosenka opowiada o tym, żeby nie dawać małym dzieciom do picia wody święconej, bo przyjdzie Szatan i je zje. Tekst jest tak głupi, że nie może mieć jednego autora, podejrzewamy więc, że siedział nad nim cały zespół.
 9. Cardinal Sin – o grzechu kardynała. Tyle, że nie chodzi wcale o gościa w czerwonej kiecce a gatunek ptaka. Ptaki jak wiadomo to, podobnie jak wszystko z czym mamy do czynienia, symbole Szatana
 10. Evil Eye – o spojrzeniu pewnej nastolatki, gdy czterdziestoletni już Tony Martin zaczął się do niej przystawiać. Chwilę potem zajęła się nim grupka jej kolegów. Jednym z autorów muzyki jest Eddie Van Halen, ale nie został wymieniony wśród jej twórców, bo trzeba oszczędzać na tuszu drukarskim.
 11. What's the Use – taki sobie bonusik na japońskiej wersji albumu. Czy ty też masz wrażenie, że oni zawsze dostają więcej?

Twórcy