Czesi

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Czeski samochód z oryginalną rejestracją
Józef Szwejk / Josef Švejk
101% piwo czeskie
Czesi mają humor

Czesi (Pepíky, Knedlíky, Havránky) – naród żyjący pod Polską, który mówi wyjątkowo śmiesznym językiem i nie ma Boga w sercu.

Wygląd

Przeciętny Czech nosi charakterystyczną fryzurę cechującą się krótkim strzyżeniem przednim i długim tylnym. Czeskie dziewczyny (holky lub dívky) są niedostępne dla obcokrajowców, ponieważ wyżej wspomniana fryzura jest wpajanym im od małego fetyszem. Standardowym elementem ubioru Czechów są sandały.

Sport

Czesi grają w hokeja, ale ostatnio coraz gorzej im to wychodzi. Innymi ulubionymi narodowymi rozrywkami Czechów są: gromadne oglądanie Krecika, poddawanie się najeźdźcom i wyrzucanie różnych rzeczy i ludzi przez okna (tzw. defenestracje) – na ulicy koczują wtedy Cyganie, zbierając wyrzucone dobra.

Kuchnia

Czeska kuchnia jest bardzo urozmaicona, a mianowicie składa się z knedlików (knedlíčky, czyli miękkie, śmierdzące spaloną mąką parzaki) w różnych sosach, które dla zabicia smaku popijane są z reguły niedobrym piwem.

Piwo

Przeciętny Czech pije piwo, którym chełpi się na całym świecie, a które tak naprawdę jest niedobre, bo ma 2% alkoholu. Piwo czeskie jest tak słabe dlatego, że Czesi boją się, że się upiją. A boją się, bo boją się wszystkiego i wszystkich – w szczególności Niemców.

Smażony Ser

Roztopiony kawał sera, w panierce do złudzenia przypominający smacznego kotleta. Rozpływa się w ustach, trudno go przełknąć, więc jest idealny do uduszenia się. Trzeba śpieszyć się z konsumpcją, ponieważ bardzo szybko twardnieje z zimna do twardości stali. Nikt nie wie czemu obcokrajowcy tak się nim zajadają, może dlatego że smażony ser robiony w domu nigdy nie wychodzi.

Zobacz też