Damien Perquis

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Disambug.svg Ten artykuł dotyczy piłkarza. Zobacz też hasła o innych osobach o tym imieniu.
Żę sui Polonia.

Damien Perquis (urodzony gdzieś koło 10 kwietnia 1984) – pochodzący z Fhhrancji obrońca reprezentacji Polski.

Pochodzenie[edytuj]

Damien jako dumny obywatel dwóch państw, został poczęty we Francji – tam też się wychował. Z Polski pochodzili natomiast jego dziadkowie, którzy byli zmuszeni do ucieczki. Damien z tęsknoty za ziemią ojczystą wyprowadził się i został piłkarzem. Obecnie uczy się języka polskiego, ale polska mowa, trudna mowa.

Wygląd[edytuj]

Perquis jest blondynem, mierzy 183 cm wzrostu i waży 174 kg. Swoim wyglądem przypomina murzyna jednak brakuje mu czarnej skóry i pewnego szczegółu. Jego lewe oko jest zielone, a prawe piwne. Jest to spowodowane tym, że Polacy piją dużo trunku, a Francuzi obżerają się żabami.

Kariera[edytuj]

Kariera klubowa[edytuj]

Młody Damien wychował się w klubie Troyes AC, gdzie przez większość czasu podawał napoje i ręczniki. Zainteresowany jego talentem, klub AS Saint-Étienne wypożyczył go na rok. Późniejszymi czasy dyrekcja tegoż klubu, utwierdzona w przekonaniu, iż nie ma nikogo lepszego na świecie do podawania ręczników, zakupiła go za 1 milion euro.

Niestety, praca ta była nad jego siły ciężka. W marcu 2012 doznał poważnej kontuzji przedramienia, a jego występy legły w gruzach.

Kariera w reprezentacji[edytuj]

Franciszek Smuda rozpaczający po kolejnym przegranym meczu chciał znaleźć jakiegoś zagranicznego zawodnika. Postanowił powołać Damiena do reprezentacji, aby ten, jako dumny obywatel, pomógł ojczyźnie i doprowadził ją do wysokich miejsc.

Zadebiutował podczas meczu z Niemcami, jak można się domyśleć – przegranego. Pierwszą bramkę zdobył natomiast w meczu ze Słowacją.

Ciekawostki[edytuj]

  • Swojego pierwszego gola zadedykował babci.
  • Ulubioną potrawą Damiena są ślimaki.