Daniel Wieleba

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Disambug.svg Ten artykuł dotyczy polskiego aktora. Zobacz też hasła o innych osobach o tym imieniu.
Daniel Wieleba, czyli ja
Nawet przy takiej kumulacji, jeśli będzie zapowiedziana przez Daniela, przed teleodbiornikami zgromadzi się pół Polski
A ja zapraszam państwa na jutrzejsze losowanie, które poprowadzi dla państwa Daniel Wieleba, czyli ja.
Błyskotliwy żart prowadzącego
A ja mówię państwu dobrej nocy i dobranoc.
Tautologia prowadzącego.

Daniel Wieleba (ur. 29 stycznia 1979) – polski aktor i prezenter Lotto. Jego postawa jest definicją słowa „nonsensopedyjność”. Pupilek Komisji Kontroli Gier i Zakładów. Na stanowisku prezentera Lotto pojawił się, by ludzie nie przełączali bloku reklamowego na Polsacie TVP Info. Wszyscy go kochają, a zwłaszcza ci, którzy mówią, że go nie kochają. Prowadził także eliminacje wojewódzkie podczas DialNet Masters, gdzie rozwalał uczestników śmiechem.

Lotto

Daniela wprowadzono, by po starym Rembiszewskim powiało młodością. Ten wykorzystał szansę i sprawdził się nie tylko jako prowadzący, ale i iluzjonista (A teraz czaruję maszyny, by przyniosły wam jak największą wygraną!), a także tancerz i spory kawał satyryka (Daniel Wieleba, czyli ja). Nie stwierdzono jeszcze, co dzieje się za kulisami, by Wieleba przez cały program był wesoły, rozśpiewany i roztańczony. Anna Rusiecka i Katarzyna Łoska-Ostrowska w tej sprawie milczą.

Kariera aktorska

Do jego najbardziej wartościowych ról serialowych należą: przechodzień w M jak miłość, gwałciciel i morderca[1] w Biurze kryminalnym, właściciel psa w Agentkach oraz świadek w sądzie u Anki Marii Wesołowskiej. Jako aktor teatralny zagrał m.in. lisa w Pinokio, kota w butach w Kocie w Butach i Pana Tadeusza w Panu Tadeuszu. Zagrał również jakże inteligentną rolę patrzenia się w kobiecy biust w reklamie Ery. Raz miał też rolę Gonza w Kiepskich, gdzie nawet Mariolka stwierdziła, że to debil.

Linki zewnętrzne

Przypisy

  1. Niekoniecznie w tej kolejności.