Drenaż mózgów

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Drenaż mózgów – termin określający odprowadzanie zawartości głowy osoby wykształconej w danym kraju, do krajów wysoko rozwiniętych, oferujących w zamian tym bezmózgim w efekcie szczęśliwcom więcej ciężkiej pracy i hajsu na tanie wino.

Mózg przygotowany do drenażu

Najprostszym, a zarazem najpopularniejszym, przykładem drenowania mózgu jest tzw. sączkowanie, do którego potrzebny jest jedynie odsłonięty mózg i sączek sklecony z papieru toaletowego. W trudniejszych przypadkach konieczny może być drenaż grawitacyjny, który wymaga jednak kłopotliwego nawiercania czaszki wiertarką wolnoobrotową, montowania petenta nogami przy suficie i innych pierdół jak przelewanie uzyskanej zawartości do butelek, korkowanie, banderolowanie etc. etc. więc ten sposób nie jest powszechnie stosowany, a właściwie to nikt tego nie robi, a już na pewno oficjalnie się do tego nie przyzna. Osoba, która zgodzi się na drenaż (własnego) mózgu, uzyskuje za to zwykle godziwe wynagrodzenie, co może być powodem do dumy, a także zazdrości osób niewydrenowanych.

Kobieta po całkowitym drenażu mózgu

Czynnością poprzedzającą i ułatwiającą drenaż mózgu jest pranie mózgu, które przeprowadza się również ze względów higieny (umysłowej).