Dyskusja:Deizm

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Rozumiem, że to jest nonsensopedia, więc artykuły zazwyczaj nie są pisane poważnie, ale ten fragment: "Deizm – nurt religijno-filozoficzny, którego wyznawcy wierzą w Boga, ale sądzą że ma nas wszystkich w dupie." to już przegięcie i obraża uczucia religijne wyznawców tego nurtu, w tym moje, dlatego proszę o jego usunięcie. Wcale nie chodzi o to, że według nas Bóg stworzył świat i na tym koniec. Tak samo jak chrześcijanie wierzymy w życie wieczne, przynajmniej część z nas, a ponieważ na świecie dzieje się tyle zła, oznacza, że Bóg najwidoczniej nie ingeruje w świat, pozostawił go wyłącznie ludziom, którym dał wolną wolę. Dlatego wielu z nich żyje i postępuje tak jak im się podoba, kierując się wyłącznie własnym szczęściem, często kosztem cierpienia innych. Jednak po śmierci każdy człowiek dozna sprawiedliwości, dobrzy ludzie pójdą do nieba, a źli do piekła, bez względu na to, jaką wiarę wyznawali. To tyle w temacie. Dlatego proszę o usunięcie tych nieprawdziwych informacji.

KOLEJNY katolicki moralista. Zajrzyj tutaj. Paradichlorobenzen (dyskusja) 11:47, lut 1, 2014 (UTC)
No właśnie nie katolicki, reszta się zgadza Cwaniak.gif. Szklarz (dyskusja | edycje | kontakt ) 12:58, lut 1, 2014 (CET)
Oj tam, połowa polskich katolików to deiści czy też właściwie kryptodeiści Mordka.png Józef Piłsudski Signature.svgNu? 11:59, lut 1, 2014 (UTC)