Dyskusja:Holandia

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Disklajmer do mojej dalszej wypowiedzi : Holandia to nazwa uznana przez Komisję Standaryzacji Nazw Geograficznych. Niderlandy to nazwa krainy Belgii i Holandii a Królestwo Niderlandów to nazwa dyplomatyczna.

A propozycja serio, odnosząc się do nazwy tego artu: Może zmienimy więc Polskę na powiedzy Kraj Przywiślański, Niemcy na Nadrenię, Francję na Imperium Francuskie, Hiszpanię na Arcyksięstwo Hiszpańskie, Włochy na Królestwo Italii, Grecję na Helladę, Serbię na Byłą Jugosławię, Rumunię na Roemenie, Białoruś na Ruś Halicko-Włodzimierską, Finlandię na Suomiland a Japonię na Honsiuido? W końcu totalnie nieprawidłowe nazwy krajów są tak zajebiście śmieszne?

Brak Użytkownika 21:53, sty 25, 2010 (UTC)

A Fyrom na Macedonię. ᒦᓂᐊ 22:10, sty 25, 2010 (UTC)

Tyle że fyrom ma uzasadnienie, FYROM (Former Yugoslovian Republic of Macedonia), a Niderlandy nie mają ot co ;p Brak Użytkownika 22:11, sty 25, 2010 (UTC)


"Białoruś na Ruś Halicko-Włodzimierską". Oczywiście. Pomijając fakt że Włodzimierz (a raczej Wołyń) i Halicz są na Ukrainie.

A tak, zapomniałem.

1."Niemcy na Nadrenię". Hę? Nadrenia jest niemieckim landem kolego (właść. Nadrenia-Westfalia). A Położenie geograficzne niemiec w żadnym wypadku nie wskazuje na to aby były państwem które w takim stopniu oplata Ren żeby uznać je za "nadrenię"


2."[...]Francję na Imperium Francuskie...Włochy na Królestwo Italii[...]" No oczywiście. Problem w tym że Włochy (a raczej Italia, bo "włochy" to durna, polska nazwa) i Francja mają ustrój republikański, nie żądzi nimi monarcha. Podawanie innej nazwy danego kraju (tak, Niderlandy to nazwa funkcjonująca w większości jązyków) to co innego niż zmienianie jego ustroju.

3."...Hiszpanię na Arcyksięstwo Hiszpańskie..." - Arcyksięstwo Hiszpani? Zmyślaj dalej. Hiszpania jeśli nie była królestwem, to była podzielona na wiele niezależnych księstw (Aragonia, Kastylia, Nawarra, Walencja, Katalonia itd.). Arcyksięstwo, kochany to było Austriackie.

4."...Polskę na powiedzy Kraj Przywiślański..." NADwiślański jak już. Mówisz "Nadrenia" a nie "Przyrenia"

Tadam
Pragnę wręczyć nagrodę Czarnego Szpadla, Czerwonej Strzałki i Czarnej Szpady (3 w 1!) za odkop sprzed dwóch i pół roku. Indżoj. GrzesiekPWNEDdasys ryśtyś. 21:08, lip 10, 2012 (UTC)

Czuję się zaszczycony. Naprawdę, zaszczytem dla mnie jest możliwość przyjęcia takiej wspaniałej nagrody.


Trochę sucha już jest ta wszechobecność Turków