Dyskusja:Koran

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Słyszałem że dziewic będzie 72... ALLAH ACKBAR! (źródło - Achmed, the dead terrorist "I'm going to get my seventy two virgins")

Bluźnierstwo[edytuj]

Bluźnierstwo 79.184.4.63 14:27, kwi 6, 2010 (UTC)

Kobiety, żony, dziewice etc[edytuj]

Z tego co pamiętam, Koran chyba nie nakłada limitów posiadania żon... W końcu sułtanowie mieli ich całe haremy. Jednak arab, żeby mieć te 4 żony, musi na nie zapracować, co wydaje sięproste jeśli ma się dostęp do pól naftowych, ale jeśli zajmuje się wytwarzaniem chust na mordy terrorystek mahometanek, to już nie pójdzie tak łatwo. Poza tym jestem niemal pewien, że tych dziewic nie jest ani siedem, ani 72, a te liczby wzięte są z sufitu i powtarzane tak długo aż nawet muzułmanie zaczynają wierzyć że tak jest napisane, mimo że nigdzie tego nie ma... Poza tym, może w oryginale było coś w stylu "A po wysadzeniu się w powietrze i zabiciu setek niewiernych, trafisz do piekła, a tam będziesz się czuł jak dziewica po spotkaniu 72 napalonych murzynów"... DJ Max 18:27, kwi 6, 2010 (UTC)

Nie wolno bić kobiet[edytuj]

Sura 4:34: Mężczyźni stoją nad kobietami ze względu na to, że Bóg dał wyższość jednym nad drugimi, i ze względu na to, że oni rozdają ze swojego majątku. Przeto cnotliwe kobiety są pokorne i zachowują w skrytości to, co zachował Bóg. I napominajcie te, których nieposłuszeństwa się boicie, pozostawiajcie je w łożach i bijcie je! A jeśli są wam posłuszne, to starajcie się nie stosować do nich przymusu. Zaprawdę, Bóg jest wzniosły, wielki!--79.184.196.158 (dyskusja) 12:11, paź 22, 2011 (UTC)