Dyskusja:Marcin Niewalda

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Ha ha[edytuj]

Niemal padłem ze śmiechu xD --62.141.220.178 15:43, 1 paź 2007 (UTC)

Co to za "Marcin Niewalda", który buduje sobie swój pomnik na nonsensopedii? Czy to nie jest tak, że pospieszył się o jakieś 40 lat? Osiągnięć i znaczenia coś przymało...

zastrzeżenie[edytuj]

Chciałem powiedzieć tylko jedno. To co jest tutaj napisane to wyssane z palca kłamstwa. Tylko dlatego sprawa nie kończy się w sądzie gdyż działalność nonsensopedii nie zasługuje nawet na splunięcie. Tekst jest zwykłym opluwaniem, szkoda tylko że autorzy nie mają tyle umiejętności żeby posługiwać się prawdą

Marcin Niewalda

ps. Podobno Nonsenopedia nie umieszcza artykułów o osobach - tak jest w regulaminie.

Proszę poprawić lub usunąć / Please improve or delete[edytuj]

Przepraszamy za tłumaczenie do komputera za pomocą komunikacji.

Wikia Staff otrzymał skargę na temat tego artykułu. Przedmiotem mówi, że jest osobą fizyczną i Nonsensopedia polityka nie powinna być przedmiotem publicznych drwiących. Czy należy zbadać artykuł i upewnij się, że spełnia ona swoje polityki? Jeśli nie dodać wiele do humoru z wiki można proszę omówić usunięcie?

Dziękujemy za pomoc — Catherine<staff/> (talk) 23:42, 1 cze 2009 (UTC)


I apologize for using computer translation to communicate.

Wikia Staff has received a complaint about this article. The subject says that he is a private individual and by Nonsensopedia policy should not be subject to public mocking. Can you please examine the article and be sure that it meets your policies? If it does not add much to the humor of the wiki, can you please discuss deleting it?

Thank you for your helpCatherine<staff/> (talk) 23:42, 1 cze 2009 (UTC)

Well, yes, the article meets our policies, it won't be deleted. Wasilij Hrabia Ƶygutek 14:43, 2 cze 2009 (UTC)

Nadużywanie wynalazku "prześmiewczego leksykonu"[edytuj]

Uważam, że drwienie na łamach Nonsensopedii z przekonań innych osób, przy okazji ośmieszające szereg pojęć etyczno-religijnych, jest niegodne. Jestem zdecydowanie przeciwny takim artykułom, które pod pretekstem "niewinnej satyry" (bo tylko takie założenie Nonsensopedii wydaje się być słuszne) przemycają własne, subiektywne elementy światopoglądowe. W tym konkretnym przypadku padają zdania drwiące z chrześcijańskiego punktu widzenia, jak choćby z chrześcijańskiej krytyki nienaturalnych metod regulacji poczęć (zob. Wikipedia - "Katolicka etyka seksualna") czy wielkiego światowego sporu dotyczącego kwestii zabijania życia poczętego (zob. Wikipedia - "Aborcja"). Moich uwag do artykułu jest więcej, poprzestanę na ww. przykładach.

Uważam, że Nonsensopedia powinna być bardzo ostrożna w tematach światopoglądowych, gdyż z jednej strony autorzy Nonsensopedii również podlegają krytyce, której nie sposób wyrazić na Nonsensopedii ("nieuczciwa gra"), a z drugiej - ośmieszanie przekonań światopoglądowych innych osób jest po prostu niegodne - w wielu przypadkach również NIELEGALNE (zob. np. zapisy prawa o publicznym znieważeniu przekonań religijnych).

Zgłaszam wniosek o wykasowanie artykułu w całości, gdyż praktycznie w całości podlega ww. zarzutom.

Mam katolickie poglądy, ale interpretowanie tego artykułu na poważnie i bez dystansu do siebie jest... Trochę żenujące. Przede wszystkim polecam przeczytać nasze stanowisko w tej sprawie. Jeśli chcesz, zgłoś na Listę stron do usunięcia. Ale i tak głosowanie nie przejdzie. Zwłaszcza że to Artykuł na medal. 禅.氮. 05:06, maj 7, 2012 (UTC)