Dyskusja użytkowniczki:Alvgjerd/Archiwum3

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Archiwalne dyskusje
1, 2, 3, 4

Re: Twój podpis

Powiedziałaś, żebym ustawił podpis na {{mój podpis}}. Kiedy to zrobiłem i dałem podgląd, okazało się, że te klamry są widoczne. Mogłabyś coś mi poradzić? (wybacz za ten długi kod tutaj). BiszkoptCraft (dyskusja) 18:12, wrz 17, 2015 (UTC)

Nigdzie nie mam nowiki, ale i tak wyskakują. BiszkoptCraft (dyskusja) 18:19, wrz 17, 2015 (UTC)

Licencja

Jeżeli chcę przesłać plik i na stronie jego pochodzenia nie jest napisane, czy jest objęty licencją, to jaką mam wybrać licencję w przesyłaniu? BiszkoptCraft (dyskusja) 17:32, wrz 20, 2015 (UTC)

Przerwa

Jeszcze na chwilkę znikam. Nie tykać moich praw. Wrócę na pewno i jak wrócę, to będę. Póki co, Ty tu rządzisz. Radziłaś sobie dobrze, więc pewnie poradzisz sobie dalej ;) Pozdr. = °ZelDelet ° = 18:58, wrz 24, 2015 (UTC)

Mediawiki

Czy w opisie zmian działa mediawiki (np. link do innej strony)?BiszkoptCraft (dyskusja) 14:05, paź 2, 2015 (UTC)

Szablony wieży

Mam takie pytanko. Jak zrobić własny szablon do wieży? Tibor333 14:18, paź 3, 2015 (UTC)

Skasowanie mojej strony użytkownika

Witam.

Czy mogę prosić o skasowanie mojej strony wikipedysty (z różnych powodów)?

Nie powinny być chyba z tym problemu :).


Pozdrawiam.

Zabszk (dyskusja) 16:42, paź 9, 2015 (UTC)

Dziękuję za wycięcie strony, ale czy nie można jej całkowicie skasować?

Przecież, gdybym jej kiedyś nie tworzył, to by jej nie było. Na wikipedii nie ma problemu z czymś takim, więc tu też nie powinno być.

Czy jeśli pozmieniam wszystkie linkowania to będę mógł liczyć na jej skasowanie?


Pozdrawiam Zabszk (dyskusja) 19:36, paź 9, 2015 (UTC)

Ok, dziękuję. Więc mam co robić przez następne dni :). Zabszk (dyskusja) 22:28, paź 9, 2015 (UTC)

UWAGA! Jesteś oskarżona za ataki osobiste

Sama mnie blokujesz za to, że niby organizuję jakieś tam ataki osobiste, a sama to robisz. Za gadanie tego że sam jestem marny, albo to z tą kartkówką z przyry, należy ci się to.


Podpisuję się jako: Rpiegus

Powód wycofania edycji

Hej, chciałbym tylko zapytać o powód wycofania mojej edycji o tutaj. Jak wyjaśniłem w opisie edycji w systemie szesnastkowym liczba 10 jest przedstawiana jako "A". (10 w systemie szesnastkowym oznacza 16), a owe zdanie dość jednoznacznie sugerowało, że tamta liczba właśnie w systemie szesnastkowym miała być zapisana. Vengir (dyskusja) 15:35, paź 20, 2015 (UTC)

?

Dlaczego wycofano moją edycję? Poprawiłem błędy ortograficzne i nie tylko, jeżeli przejrzysz obie wersję z podglądem, to zobaczysz, że wielokropki były źle kodowane. Zatem? — Ta niepodpisana wypowiedź jest autorstwa użytkownika 45.63.107.248 (dyskusjawkład). Pamiętaj o podpisywaniu się przy użyciu ~~~~!

W wolnym czasie – prośba

Hej :) Gdy po weekendzie dopadnie Cię nuda, mam na to lekarstwo. Maleńka prośba dotycząca formatowania tego cosika, a konkretnie długaśnego loga, który został tam wklejony wraz z godzinami. Zrób z tym to, co uznasz za stosowne - sformatuj, skasuj, wstaw linka do pornola, usuń stronę... byleby było logicznie, śmiesznie i zgodnie z wzorcem pozostałych archiwów Maryśkii. A przy okazji posprawdzaj też resztę elementów na tej stronie, żeby wszystko było wzorcowo sformatowane wedle pozostałych. Pozdr. = °ZelDelet ° = 07:06, paź 24, 2015 (UTC)

Brudnopis

Dlaczego usunęłaś artykuł z mojego brudnopisu? Pracowałem nad nim.

PixelGGamer
07:14, paź 28, 2015 (UTC)

Ranking

Hej Runouw, w Twoim przed chwilą utworzonym rankingu jest tylko 9 nonsensopedystów, a powinno być 10. Proponuję to naprawić. Pozdrawiam, Expert 3222 16:39, paź 30, 2015 (UTC)

Nowy typ gry

Towarzyszu Współnonsensopedysto! – Mam taki pomysł: Gra wtłoczona w ramy urzędów (do wyboru będzie kilka). Prototypowa strona jest tu. Pytam się, bo dobrze znać zdanie paru adminów. Co ty na to? (to nie spam)

Pozdrawiam SuchareqNazwa.png SuchareqNazwa.png 21:25, lis 1, 2015 (UTC)

Zbytnia troska

Edytowałem sekundę temu stronę o trollu, jednak nie wyszła ona jak planowałem. Chciałem ją poprawić,jednak w tym czasie została ona już usunięta. Nie zamierzam protestować, jednak proszę o parę sekundek na przyszłość. Użytkownik:Rycerz Ostrza Satyry

Żegnam

Może kiedyś jeszcze wrócę, ale jest to wątpliwe, przez jedną taką co chciała ukraść księżyc. Ale na razie mówię bye bye, arrivederci roma, adios, au revior, i pa pa. Na pewno kiedyś jeszcze odwiedzę magiczną krainę czystego nonsensu, prywat, IP–ków, sysopów i bałwanków. A propos bałwanków, będę dalej patrolował ozety raz na jakiś czas, w końcu po to jestem bałwankiem. Nie będę za to tworzyć, odpisywać na tematy w dyskusji, ani brał udział w żadnych dyskusjach na IRC. Może i mam mocne nerwy, według niektórych nawet „jak stal”, ale to co zrobiła pewna pani zagotowało na zawsze wodę w moim garze. Do widzenia, i możliwe że też do zobaczenia, ale to tylko teoria, tak więc zbytnio się mną nie interesuj. Szprot 20:12, lis 29, 2015 (UTC)

Stare brudnopisy

Ruszamy z tym? Jeśli tak, to trzeba ogłosić wprowadzenie, zrobić spis wszystkich wytypowanych brudnopisów i dodać pierwszy. Ten spis to wolałbym nie na Nonsie, tylko na e-mailu, żeby nie zaśmiecać portalu kolejnymi redlinkami. = °ZelDelet ° = 10:10, gru 1, 2015 (UTC)

A ponadto proszę o pilną konsultację w sprawie korekty stylu narzędzia kasującego oraz w kwestii ircowego bota. = °ZelDelet ° = 11:26, gru 1, 2015 (UTC)

Kategorie

Zostaw na razie te kategorie w spokoju, myślimy z Zelem nad tym, jak to można poprawić. Expert 3222 14:31, gru 15, 2015 (UTC)

Świąteczne tępienie wandali

W związku z gorącym okresem okołoświątecznym będę wdzięczny, jeśli częściej i dokładniej będziesz kontrolowała ostatnie zmiany. Gdybyś któregoś dnia była niedostępna, to poinformuj mnie o tym wcześniej. Pozdr. = °ZelDelet ° = 12:48, gru 23, 2015 (UTC)

Kanał #Kancelaria alert!

Znasz może kanał #Kancelaria? Ipek który Cię tak strasznie krytykuje wymieniał nazwę tego kanału w mojej dyskusji (pewnie zrobił literówkę od #Karuzela albo coś w tym stylu). Wszedłem tam. To nowy kanał naszego ukochanego Arcika na którym siedzi też Poc i Argh, więc wiadomo czym to pachnie. Coś mi się wydaje że to Arcik Cię atakuje. = °ZelDelet ° = 14:44, gru 23, 2015 (UTC)

Nagana i kara

Witaj Runouw. Niestety, tak jak to już wielokrotnie zapowiadałem, nadszedł czas na restrykcje. Robię to z ciężkim sercem aczkolwiek dla dobra portalu. Na mocy wszelkich skarg przedłożonych mi przez społeczność w ostatnim miesiącu, złożonych m.in. za:

 1. naganne zachowanie na oficjalnym kanale Nonsensopedii
 2. naganne zachowanie na innych kanałach w których uczestniczy społeczność Nonsensopedii
 3. naganny sposób prowadzenia rozmów prywatnych z użyciem nacisków i ataków
 4. niesłuszne wojny edycyjne (głównie z jednym z userów np. przy pracy nad projektem inkubatora)
 5. dopuszczanie się licznych nacisków na administrację
 6. nadużywanie uprawnień opa na kanale i dawanie złego przykładu
 7. recydywę złego zachowania po uprzedniej poprawie
stwierdzam, co następuje:
administracja w osobie biurokraty udziela oficjalnej, publicznej nagany i ostrzeżenia, na mocy którego:
 1. tracisz wszelkie uprawnienia na kanale
 2. tracisz prawa do wszelkich głosowań administracyjnych
 3. tracisz prawa decyzyjne w administracji
 4. następuje czasowe zawieszenie uprawnień na minimum 3 miesiące i nakaz wykluczenia ze społeczności na ten okres pod groźbą całkowitego odebrania uprawnień i bana na kanale oraz Nonsensopedii
 5. o ile nie wydarzą się żadne niespodziewane okoliczności, powrót po karze nastąpi tylko i wyłącznie za zgodą administratorów, wyrażoną poprzez głosowanie na specjalnym zebraniu
Uzasadnienie:
 1. Kara byłaby wyższa, ale w jej wymierzaniu znaczenie mają ostatnie ataki na portal i szkody które niesie
 2. Celem kary jest skłonienie do oderwania się od spraw Nonsensopedii na tyle, aby nabrać do nich niezbędnego dystansu
 3. Administratorka wykazuje chęć poprawy, rozumie swoje błędy i żałuje za nie
Pouczenie:

Możesz pisać artykuły i usuwać wandalizmy, a gdyby działy się jakieś bardzo nieprzewidziane okoliczności, zostaniesz automatycznie przywrócona do pełni swoich praw. Jednakże nic takiego nie będzie miało raczej miejsca, więc nie licz na żadne umorzenie kary przed upływem jej terminu. Wszelkie próby niezastosowania się do w/w postanowień lub nacisku o skrócenie kary zaowocują całkowitą, bezterminową utratą wszelkich uprawnień a nawet banem na kanał i na portal. Po prostu odpocznij od Nonsy i społeczności dla dobra nas wszystkich. Jesteś wartościową osobą, ale sprawy społeczne wyraźnie cię przytłaczają. Ochłoń, odpocznij, oderwij się od tego. = °ZelDelet ° = 22:49, gru 31, 2015 (UTC)

Mała reaktywacja

Cześć. Nie wiem co ten Expert odwala, ale widzę że ostatnio nie wypełnia swoich obowiązków i później zostaną niezrobione :/ Ja nie mam czasu na niczyje fochy. Czy w tych wyjątkowych okolicznościach mogłabyś zająć się tym wszystkim, o co prosiłem Experta w trzech ostatnich wpisach w jego dyskusji (+ tamte dwie drobnostki o które prosiłem na priv)? Pozdr. = °ZelDelet ° = 18:44, sty 18, 2016 (UTC)

Kolory

Nie prościej byłoby na nowej stronie (bez tworzenia, w trybie podglądu) zrobić link do Twojej strony usera, zastosować style z pliku css i testy przeprowadzać na tym linku, używając podglądu, zamiast spamować milionem edycji? Expert 3222 11:51, sty 25, 2016 (UTC)

Chodzi mi o coś takiego: [[user:Runouw|{{c|red|Runouw}}]], czyli wklejasz link i modyfikujesz go bezpośrednio przez {{c}} lub span, a potem podgląd. Expert 3222 12:39, sty 25, 2016 (UTC)

Re: Re:Okno wpisywania

http://imgur.com/vX5umlH

Chodzi mi tę twarz Rochamite (Ask) 12:21, sty 25, 2016 (UTC)

Tak, a na kiedy planujecie go znowu uruchomić?

Rochamite (Ask) 20:33, sty 25, 2016 (UTC)

Re: Blokowanie

No ok, z dynamicznymi ip masz rację, wcześniej byłem z telefonu i nie wiedziałem gdzie sprawdzić, ale teraz już wiem. Co do długości banów – dla mnie ban na tydzień jest słuszny (nie wiem, po co się cackać z wandalami), dla Ciebie może nie, ale nie musisz ciągle poprawiać. Natomiast jeśli chodzi o tamten konkretny ban, to spojrzałaś w ogóle w historię tej strony? Wyraźnie widać, że użytkownik z dwóch nicków uporczywie usuwa tekst i wycofuje edycje admina, nie podając żadnego wyjaśnienia ani nie wykazując poprawy po wpisie w dyskusji. Do tego dochodzi jeszcze fakt, że nie zrobił żadnej edycji poza tamtymi, co może oznaczać, że jest to po prostu konto do wandalizmów. Expert 3222 13:43, sty 26, 2016 (UTC)

Nie napisałem, że tylko wg Ciebie jest źle. Poza tym wybacz, ale nie rozumiem o co chodzi z „nie jesteś pierwszą osobą, która blokuje z takich powodów, można to poprzeć wieloma przykładami z rejestru. Nie pierwszy raz zdarzały się i zdarzają się takie sytuacje.”. Sugerujesz, że jestem pacynką czy co? Expert 3222 13:51, sty 26, 2016 (UTC)
A to coś złego? Tak wynika z Twojej wypowiedzi. Expert 3222 13:57, sty 26, 2016 (UTC)
„Pomińmy też fakt, że nie jesteś pierwszą osobą, która blokuje z takich powodów, można to poprzeć wieloma przykładami z rejestru. Nie pierwszy raz zdarzały się i zdarzają się takie sytuacje.” – pomińmy wskazuje na to, że to będzie korzystne dla mnie, a skoro korzystne, to oznacza pominięcie czegoś złego. Poza tym nie doszukuję się ukrytych znaczeń, po prostu chcę doprecyzować to, co wygląda na źle sformułowane. A złą wolę akurat u Ciebie mam prawo zakładać, zważywszy na poprzednie sytuacje. Inna sprawa, że w tym wypadku nie podejrzewam niczyjej złej woli. Expert 3222 14:08, sty 26, 2016 (UTC)
Dokładnie, jak się straciło zaufanie w taki sposób, to bardzo ciężko je odzyskać. Czego nadużywam? Z korzyścią chodziło mi o logikę konstrukcji wypowiedzi, a nie sam fakt zbanowania, nie nadinterpretuj faktów. Expert 3222 14:18, sty 26, 2016 (UTC)
Aha, czyli teraz banowanie wandali to nadużywanie uprawnień? Expert 3222 14:25, sty 26, 2016 (UTC)
Już napisałem, jakie mam zdanie na ten temat. A długość bana to kwestia dyskusyjna. Expert 3222 14:30, sty 26, 2016 (UTC)

TL

Dokonałem pewnego istotnego wpisu w TL. Trzeba go trochę skorygować i np. dodać jakiegoś screena albo linka żeby było ładniej. Po woli poznaję wszystkie kulisy całej tej afery i uzupełniam ważne informacje w historii Nonsensopedii ku przestrodze przyszłych użytkowników, ale brak mi weny. Liczę na pomoc. Pozdr. = °ZelDelet ° = 10:16, sty 31, 2016 (UTC)

Timeline

Mogę znać faktyczne powody wycofania wpisu? Te podane w opisie zmian nic nie wnoszą. Expert 3222 11:50, lut 3, 2016 (UTC)

Skasowanie mojej strony użytkownika cd.

Kiedyś już pisałem w sprawie usunięcia mojej strony użytkownika. Zająłem się już wszystkimi linkującymi, zostały tylko 3: jedno to w historii obrazka (na co nic nie poradzę), drugie jest gdzieś na mojej stronie dyskusji (nie mogę go znaleźć), ale go nie widzę, a 3 jest na tej stronie dyskusji (zaraz spróbuję je skasować). Tak więc, proszę o skasowanie mojej strony użytkownika.

Pozdrawiam

ZABSZK, 17:16, lut 3, 2016 (UTC)


A gdzie Ranking Nonsensopedystów?

Czy ten Ranking został usunięty, czy nadal jest? Jak tak to poproszę linka. Mr.Xenon (dyskusja) 14:50, lut 4, 2016 (UTC)

Uprawnienia bota

Byłoby fajnie jakby uprawnienia bota zostały in sæcula sæculorum, bo pracy jest za dużo, a ja czasu nie mam, by robić to regularnie, więc wpadam tylko znienacka i nie będę się zgłaszał za każdym razem po flagę. Chociaż mi to w sumie różnicy nie robi, to tylko kwestia estetyki OZ dla patrolujących... Amoniak (dyskusja) 20:53, lut 7, 2016 (UTC)

Flaga bota

Przenieś, proszę, flagę na bocie konto, bo inaczej ludzie nie widzą, że im się w dyskusji wpisuję. AmoniakBOT (dyskusja) 19:43, lut 15, 2016 (UTC)

Nowy tryb Gry

Zapraszam do wyrażenia swojego zdania. Pozdr. Expert 3222 19:41, lut 18, 2016 (UTC)

Też nad tym myślałem, aczkolwiek ani jeden, ani drugi tryb nie umożliwiają wyboru postaci, więc trzeba będzie coś wykombinować. Być może dobrym rozwiązaniem byłoby dodanie punktu na stronie głównej trybu klasycznego/RPG odnośnie wyboru postaci, wsadzenie tej strony w odpowiednie miejsce, dodania linku do niej, a następne strony już tak jak zwykle (trzeba tylko pilnować, żeby się nazwy nie powtarzały). Expert 3222 19:58, lut 18, 2016 (UTC)
Przypominam o zintegrowaniu tych stron z którymś trybem. Expert 3222 03:30, lut 28, 2016 (UTC)
Ponownie przypominam. Expert 3222 15:16, lut 29, 2016 (UTC)

Cenzura

Hej, do cenzury nadal się będzie używać szablonu, nie wiem o jakich gwiazdkach mówisz, i nie wiem o co chodzi z „czarnymi cenzurami”, to taka sama wersja jak wcześniej, tyle że „płynniejsza” (tekst wyświetla się po najechaniu myszką, nie trzeba zaznaczać). Expert 3222 20:48, lut 18, 2016 (UTC)

A, i pewnie widziałaś starą wersję, bo zapomniałem spurgować szablonu, więc sprawdź jeszcze raz, jak to wygląda. Expert 3222 20:49, lut 18, 2016 (UTC)
Przeczytałem teraz logi z IRCa i jeszcze raz powtarzam, że jest dokładnie tak jak piszesz, sprawdź: Szablon:Cz. Expert 3222 20:54, lut 18, 2016 (UTC)

Usuwanie grafik

Hej. Uważajcie trochę przy usuwaniu grafik, bo:

 1. Jeśli linkujące do usuwanej grafiki nie są sprawdzone, może zdarzyć się tak, że nazwa usuwanej na Nonsensopedii grafiki pokrywa się identycznie z nazwą grafiki znajdującej się na Commons, wtedy automatycznie zostanie ona przelinkowana i dzieją się dziwne rzeczy w artykułach (np. po skasowanej grafice samochodu, w artykule pojawia się grafika czyjejś twarzy);
 2. Nie patrzycie na linkujące i oto efekty. Mam nadzieję że poprawicie te redlinki natychmiast lub nawet szybciej.

Pozdr. = °ZelDelet ° = 12:45, lut 20, 2016 (UTC)

Uporządkowałem te linkujące do usuniętych plików. Reszta to bugi z kalendarza świąt nietypowych. Na przyszłość proszę bardziej pilnować! = °ZelDelet ° = 18:28, lut 20, 2016 (UTC)

Hihihi

A chcesz Ty nooba za takie zabawy uprawnieniami?

23:16, lut 26, 2016 Runouw (dyskusja • edycje • zablokuj) zmienił uprawnienia użytkownika Użytkownik:MediaWiki default z „poweruser” na „poweruser oraz Bot”
20:44, lut 20, 2016 Runouw (dyskusja • edycje • zablokuj) zmienił uprawnienia użytkownika Użytkownik:Michał56 z „Bałwanek, Administrator oraz poweruser” na „Bałwanek, Administrator, poweruser oraz Bot”

W obydwu przypadkach ciężko powiedzieć, że nie były to zabawy, a wiesz jaki jestem wrażliwy na zaśmiecanie rejestrów. = °ZelDelet ° = 07:37, lut 27, 2016 (UTC)

Pssst! Ten bot od MW nigdy nie robił u nas edycji, a po wakacjach 2015, gdy 90% komunikatów MW jest zablokowana przed edycjami, tylko staffowie mogą edytować MW. A Michał otrzymał flagę bota dopiero gdy skończył wszystkie swoje edycje. Mając flagę nic już nie robił. = °ZelDelet ° = 09:26, lut 28, 2016 (UTC)
No dobrze, dobrze Mordka.png = °ZelDelet ° = 12:29, lut 28, 2016 (UTC)

N:NO

Wasza wysokość! Opcja zakłada neutralność. A nie bezwzględny rasizm! SuchareqNazwa.png SuchareqNazwa.png SuchareqNazwa.png 18:00, mar 3, 2016 (UTC)

Poradnik:Jak pozbyć się natrętnego sprzedawcy telefonicznego

Wnoszę o przywrócenie poradnika i wstawienie go na SDU, aby społeczność zadecydowała o jego usunięciu lub pozostawieniu. Amoniak (dyskusja) 19:46, mar 3, 2016 (UTC)

Re: Re: Usunięcie pliku

Dziękuję wielce! :) Nnvist Miejsce pogawędek 13:41, mar 5, 2016 (UTC)

IRC

Zainwajtuj mnie proszę. SuchareqNazwa.png SuchareqNazwa.png SuchareqNazwa.png 14:25, mar 5, 2016 (UTC)

Plik:Przed_domem_noc_dami.jpg

Wnoszę o odblokowanie grafiki. Amoniak (dyskusja) 17:24, mar 5, 2016 (UTC)

Zgłaszam to do prokuratury

Użyszkodnik Dolchus ładuje nieswoje grafiki, przypisując im swoje autorstwo i fałszując licencje. Wnoszę o najwyższy wymiar kary. Grafiki spalić. Swoją drogą, mogłabyś odblokować Nonsensopedia:Administratorzy albo przynajmniej półzabezpieczyć? Tam też z grafikami jest nieciekawie troszku. Amoniak (dyskusja) 12:01, mar 7, 2016 (UTC)

Why???

Witam. Dlaczego wycofałaś moją edycję na stronie Biedronka, skoro była prawidłowa i już wandalem nie jestem? (patrz: Użytkownik:Kurczak123). Poza tym, myślałem, że zrobię coś dobrego dla Nonsensopedii "wpisując ją do listy rzeczy, które miały przetrwać koniec świata 21.12.2012". Czy mogę prosić o wyjaśnienie?

Z poważaniem

Kurczak123 (dyskusja) 16:39, mar 19, 2016 (UTC)

Prośba. Bardzo pilna prośba. RATUJ!!!

Runouw! Runouw! Runouw!!! Błagam pomóż. Zaraz, teraz, natychmiast zredaguj przynajmniej trochę ten artykuł żeby był cudowny, wspaniały i na miarę pochwalenia się nim. I z góry dziękuję :) = °ZelDelet ° = 19:40, mar 21, 2016 (UTC)

Pytanie

Chciałam się zapytać, dlaczego usunąłeś stronę o Exo? Napisałam coś złego? Czy może czegoś nie uwzględniłam. Nie rozumiem twojej decyzji Blue sky 02 (dyskusja) 15:08, mar 26, 2016 (UTC)blue_sky_02

Runouw usunęła Plik:9495784 et221002.jpg na Nonsensopedia

Skoro kasujesz grafiki, to powiedz przynajmniej jak zrobić tak żebyś ich nie skasowała. Z poważaniem dla szefa wszystkich szefów :) Degus (dyskusja) 16:31, mar 31, 2016 (UTC)

Re:Re

Wszystko jasne, tylko skąd wziąć licencje lub jak je zdobyć, gdyż takie rarytasy, które wstawiałem na stronach z wolnymi grafikami lub na commonsie jest ciężko zdobyć jeśli to jest w ogóle możliwe. Pozdro Degus (dyskusja) 17:16, mar 31, 2016 (UTC)

Dzięks

Dzięki za poświęcony mi czas. Pozdrawiam Degus (dyskusja) 17:27, mar 31, 2016 (UTC)

Wpis w TL

Przypominam że nadal nie uzupełniono wpisu w TL na temat spisku ze stycznia i globalnych banów które poleciały z Wikii na byłych adminów i biurokratów Nonsy. = °ZelDelet ° = 21:29, kwi 2, 2016 (UTC)

Usuwanie

Mogłabyś się trochę powstrzymać od usuwania rzeczy, które mają potencjał i które zostały zaakceptowane przez innego admina? To, że Tobie coś się nie podoba, nie znaczy, że masz od razu to usuwać. Tym bardziej, że usunęłaś brudnopis, który user zaczął edytować i o którym jest już napisane w jego dyskusji... Expert 3222 18:38, kwi 5, 2016 (UTC)

Hasło dnia

Pomyślałem sobie, że warto byłoby jeszcze zmienić hasło dnia na jakieś związane z subkulturami, ale nie wiem, które wybrać. Masz jakiś pomysł? Expert 3222 20:21, kwi 7, 2016 (UTC)

Zwykły foch i fanaberia biurokraty – kasowanie for

Hej Runouw! Nie wiem co to za zabawy w kasowanie forum, ale takich rzeczy się nie robi. Pozdr. = °ZelDelet ° = 19:10, kwi 9, 2016 (UTC)

Jakie argumenty? Jeszcze niczego nie przedstawiałem. Ja tylko pytam i oznajmuję ogólne prawidłowości. = °ZelDelet ° = 20:20, kwi 9, 2016 (UTC)
Matko... To jest tylko pytanie a nie żadne głosowanie, spisek, referendum, deklaracja odejścia. Spokojnie :) = °ZelDelet ° = 20:28, kwi 9, 2016 (UTC)
Dodam od siebie, że powinnaś się trochę opanować ze swoim słownictwem. To nie jest podwórko, żeby gadać takim tonem. Piszesz do swojego współbiurokraty i osoby, która dała Ci uprawnienia, a nie do wandala. Przemyśl to. Pozdr. Expert 3222 21:45, kwi 9, 2016 (UTC)

Tydzień tematyczny

Zróbmy kiedyś Tydzień Zagłady lub Tydzień Destrukcji gdzie promowalibyśmy artykuły o wojnach, katastrofach, zamachach i innych strasznych tragediach. A do tego jakieś fajne wybuchnięte logo, albo zgniecione, z którego wydobywa się wielka chmura dymu, niczym po erupcji wulkanu. = °ZelDelet ° = 06:33, kwi 13, 2016 (UTC)

IRC

Dzięki, ale łatwiej będzie, jak mi dasz zaproszenie. Prędkość internetu w mojej wsi, trochę mnie dobija. SuchareqNazwa.png SuchareqNazwa.png SuchareqNazwa.png 17:11, kwi 17, 2016 (UTC)

Oscillococcilion

Witam, czy mógłbyś wytłumaczyć powód usuniecia artykułu o Oscillococcilionie? --Kacperski97 (dyskusja) 16:29, kwi 25, 2016 (UTC)

Sortowanie i interpunkcja

Dlaczego wywaliłaś sortowanie po nazwisku i niepoprawnie zamieniłaś kropki na średniki? Amoniak (dyskusja) 00:01, kwi 27, 2016 (UTC)

Podbijam interpunkcję. Literatura: [1], [2], [3], [4], [5]. Abstrahując już od tego, że nie każde wypunktowanie jest wyliczeniem. Amoniak (dyskusja) 23:54, kwi 27, 2016 (UTC)
PS W MediaWiki:Uploadtext powinien być przecinek po „którą wgrywasz”, bo jest to zdanie wtrącone, a następstwo spójnika równorzędnego odnosi się do poprzedniego, a nie sąsiadującego orzeczenia. W MediaWiki:Licenses w podpunkcie 3.1., numerując od góry, brakuje w nazwie licencji dopisku „-Na tych samych warunkach”. Amoniak (dyskusja) 23:54, kwi 27, 2016 (UTC)
Aktualnie w czasie wolnym, jaki zamierzam poświęcić na Nonsensopedię, mam zamiar zredagować artykuł o Skopaniu i napisać artykuł o wiekach p.n.e., chyba że załatwicie do końca redukcję grafik z Commons, żebym mógł przebudować wolne zasoby graficzne. Jeżeli chcesz, abym sprawdził Twoje edycje, to poproś w dyskusji, wrzucę to na kolejkę to do. Poza tym moim celem nie była poprawa konkretnego artykułu, tylko zapobieżenie popełnianiu takich błędów w przyszłości przez Ciebie. (Wyszukanie odpowiednich linków zajęło jakieś 30-45 sekund, bo tyle trwa wpisanie kwerendy do wyszukiwarki poradni językowej PWN. Mniemam, że popełniałaś takie błędy też w przeszłości, więc szybciej znajdziesz artykuły, w których pseudopoprawy należy cofnąć. Czasowo więc wychodzimy na plus.) Amoniak (dyskusja) 23:02, kwi 29, 2016 (UTC)
Jeden rabin powie tak... Zamiana średników na kropki w przypadku artykułu Steven Seagal była zasadna, analogiczne działanie w przypadku artykułu o p. Mateuszu Żmigrodzkim byłoby głupotą oraz pseudopoprawą. Zawsze patrz na układ artykułu – punktor jest często traktowany jako równoważnik kropki. Proszę także o sprawdzenie artykułu o Skopaniu po jego redakcji pod kątem poprawnej odmiany rzeczowników przez przypadki. Nawiasem mówiąc, widzę, że propozycja hasła nt. AXN chyba nie została doceniona. Rzucę więc luźno własną propozycję: celownik. 37.47.36.87 (dyskusja) 20:45, kwi 30, 2016 (UTC)
Na wstępie chciałbym przeprosić właścicielkę dyskusji, że nie zwracam się bezpośrednio do niej, jednak nie można pozostawić pewnych rzeczy bez sprostowania.
Cytując ww. źródło: „W tekście ciągłym (...) poszczególne punkty wyliczenia zamyka się jakimś znakiem interpunkcyjnym. Może to być (...) średnik (gdy są dłuższe i same zawierają przecinki) albo kropka (gdy punkty mają charakter pełnych zdań)”. Pogrubienia moje. Dalej: „W tym ostatnim przypadku, a więc gdy punkty są zdaniami, powinno się je otwierać wielką literą”. Owszem, punktor niekiedy zastępuje kropkę, wtedy nie stawia się żadnego znaku końcowego. Ponownie przytoczone źródło: „Poszczególnych punktów wyliczenia zwykle nie zamyka się tutaj żadnym znakiem interpunkcyjnym, gdyż sam koniec wiersza jest jego ekwiwalentem. Poprzedza się je zaś (...) tzw. punktorem”. (Swoją drogą nie rozumiem użycia powyżej frazy Jeden rabin powie tak..., wszakże wszystkie przytoczone w tym wątku źródła są ze sobą w całości zgodne.) Zobacz formatowanie w: wikipedia:pl:Warszawa#Warszawa w kulturze masowej. Chętnie zobaczę wypunktowanie wykonane przez wiarygodnego edytora w stylu proponowanym przez anonimowego oponenta. Co do hasła celownik, proponowałbym zrobić przekierowania z nazw przypadków na hasło Deklinacja i zbiorczo je tam opisywać (jedynie istniejący Ablatyw spokojnie można pociąć i scalić z głównym artykułem). Z poprawianiem czyiś wypowiedzi w dyskusjach czy na Porum się nigdy na Nonsensopedii się nie spotkałem, widywałem takie zjawisko jedynie na forach, gdzie moderator miał nieprzeciętnie negatywny charakter. Dołączam się do apelu o sprawdzenie art. o Skopaniu po mojej edycji. Amoniak (dyskusja) 01:16, maj 1, 2016 (UTC) PS Normalnie uznałbym to za stylizację, ale w związku z oznakami problemów czytania ze zrozumieniem zarzucę jeszcze jednym linkiem.

Wywalanie skryptów globalnych banitów a debilizm staffów Wikii

Wnoszę o powywalanie wszystkich skryptów na prywatnych podstronach wikiowych banitów w trybie natychmiastowym! Im już się nie przydadzą z powodu globalnych banów, a ja nie będę widział śmieci tych śmieci. Gadałem kiedyś o tym z jednym ze staffów. Usunął kilka stron, a reszta nadal wisi. Jakoże widzę jakie debilstwo panuje na Wikii, a nie mam zamiaru gadać z debilami, zlecam Ci zajęcie się tą sprawą jak najszybciej. Wszelkie skrypty po Arciku, Pocu, Dominiolu i Zupo, oraz ich pacynach, mają zniknąć z Nonsy do końca przyszłego tygodnia. Wystosuj odpowiednią prośbę do staffów, może w języku debilskim skoro po angielsku nie rozumieją, i załatw to proszę. = °ZelDelet ° = 06:43, maj 1, 2016 (UTC)

No i mówiłem, że debilizm staffów. Minął tydzień i nic, a ty jeszcze ich bronisz. Ciekawe jak się obronisz, gdy arciki i inne śmieci z bluzgów uknują we wrześniu intrygę żeby cię uwalić, a jakiś debilny staff ich poprze tak, jak twój Wed uwierzyl Pocowi. Śmiechom nie będzie końca :D = °ZelDelet ° = 06:22, maj 8, 2016 (UTC)

Ban

Czemu skróciłaś tego bana? Expert 3222 18:24, maj 12, 2016 (UTC)

Tylko pogratulować postawy, 0 argumentów. Expert 3222 18:35, maj 12, 2016 (UTC)
Jakie punkty? W nic się nie bawię, chcę tylko załatwić sprawę. A na razie to wszyscy mają inne zdanie, ale nikt nie napisze dlaczego tak powinno być. :> Expert 3222 18:56, maj 12, 2016 (UTC)

Pytanie

Hej, mógłbym dowiedzieć się z jakiego powodu artykuł Erik Satie został usunięty? Raczej nie naruszyłem żadnej zasady pisania przez którą hasło mogłoby być skasowane. Aruu37 (dyskusja) 13:00, maj 15, 2016 (UTC)

Dziękuję za sprostowanie. Aruu37 (dyskusja) 16:44, maj 15, 2016 (UTC)

OZ

Widzę, że ozety są bardzo słabo ogarnięte. Zróbcie coś z tym. Pozdr. Expert 3222 09:12, maj 16, 2016 (UTC)

Re

Dzięki :). Nie powiedziałem, bo chciałem sprawdzić, czy ktoś zauważy :> Expert 3222 17:43, maj 25, 2016 (UTC)

Hey

Why did you cancel my forum? --151.54.102.187 (dyskusja) 09:20, cze 12, 2016 (UTC)

Wiadomo – cytrusy

Hej, sorry, że Ci tu truję, ale naprawdę nie mogę zrozumieć powodu usunięcia "Cytryny". Nie chodzi mi o fakt samego usunięcia – bo jestem w stanie zrozumieć, że napisałem po prostu kolosalnego suchara bez prawa dalszej egzystencji. Ogółem mi sam artykuł(oczywiście) nie wydawał się zły. Wiadomo, że to wszystko o cytrynie to nie jest prawda i bajdurzenie, ale przy takim codziennym i mało aktywnym obiekcie jak cytryna można tylko pójść w całkowitą abstrakcję. Przynajmniej tak mi się wydaje. Ale ad rem. Chodzi o to, że sam artykuł był wysoko oceniany. Specjalnie nie głosowałem na swój artykuł(przyznaję, popełniłem ten grzech w wielu poprzednich), bo chciałem zobaczyć co z niego wyniknie. Tymczasem Twoje usunięcie mnie bardzo zaskoczyło, gdyż z tego co zaobserwowałem, artykuł najpierw otrzymał od kogoś trzy gwiazdki(być może to było Twoje) a następnie tak z dwa głosy na 5 gwiazdek, bo najpierw było bodajże na 4.33 a w ostatnim momencie 4.56. Czyli, że sprawował się całkiem dobrze, a nawet lepiej. Z racji, że na Nonsie spokojnie utrzymują się twardo artykuły z oceną poniżej trzech a wiele z artykułów często nie ma nic z rzeczywistością wspólnego(chociażby "Ksero"), to można to było przynajmniej pod głosowanie dać... Mogłabyś mi jakoś sytuację przejaśnić? Czuję się trochę zagubiony w rzeczywistości... Pozdr. Asank (dyskusja) 20:37, cze 12, 2016 (UTC)

Aż zrobiłem wielkie oczy, bo cytrynę to bardziej do promowanych niż do śmietnika jak na mój gust. Podpinam się pod pytanie o granicę bełkotu, jako, że podobny numer w karaluchu jakoś uszedł a z mniejszych czy większych "odjazdów" korzystam w zasadzie bez przerwy i gdyby na przykład liga miała być usunięta na tej podstawie, to byłoby trochę szkoda dalej nadeń siedzieć :D Gdzie zatem leży granica bełkotu? LTKLpl (dyskusja) 21:50, cze 12, 2016 (UTC)

Wielkie dzięki za przywrócenie :) Nawet nie byłem pewien czy to możliwe. Jednak gdzieś tam jeszcze istnieją admini w których jest ziarnko dobra :) Asank (dyskusja) 09:52, cze 14, 2016 (UTC)

!!!

Rusz wreszcie to dupsko i zajmij się przynajmniej niektórymi sprawami, bo wszystko leży, a różne marudy czepiają się wyłącznie mnie, jakbym był tu jedyny. = °ZelDelet ° = 07:49, cze 21, 2016 (UTC)

Coś nie tak.

http://nonsensopedia.wikia.com/wiki/Dyskusja_u%C5%BCytkownika:Aloch?curid=233729&diff=1395743&oldid=1395688 Tak czuję, że wypadałoby coś z tym zrobić. SuchareqNazwa.png SuchareqNazwa.png SuchareqNazwa.png 09:00, lip 11, 2016 (UTC)

Re: IRC

Pewnie niedługo wejdę. ;) Expert 3222 14:36, lip 13, 2016 (UTC)

Prośba

Mogłabyś się nie zachowywać jak małe dziecko z tym narzucaniem swojej woli i groźbami odebrania uprawnień/bana? Przypominam, że „Wbrew obiegowym opiniom, biurokraci nie są instancją nadrzędną w stosunku do adminów”. Expert 3222 20:05, lip 17, 2016 (UTC)

Aha, czyli jeszcze wyciąganie spraw z query na kanał publiczny... Nie ma to jak hipokryzja :) Expert 3222 20:09, lip 17, 2016 (UTC)
PS: Jak mnie nie chcecie, to wystawiać OUA, nie będę zbytnio żałował odejścia z tej wiki. Expert 3222 20:10, lip 17, 2016 (UTC)
CISZA!!! = °ZelDelet ° = 08:48, lip 18, 2016 (UTC)

Strona główna

O co chodzi z tą zmianą? Expert 3222 15:56, lip 18, 2016 (UTC)

Zadałem tylko normalne pytanie, nie denerwuj się :D Expert 3222 19:20, lip 18, 2016 (UTC)
Spokojnie, po co ta agresja? :) Expert 3222 19:30, lip 18, 2016 (UTC)
Aha. Expert 3222 19:41, lip 18, 2016 (UTC)

Re: Bałwanek

Usunęłaś tylko 50 z 400, do tego nie dając sobie nawet uprawnień bota = zaśmiecając ozety. A co do drugiego "biurokraty", nigdzie nie ma reguły nakazującej zwracać się do użytkowników zawsze po ich nicku. Poza tym w okresie o którym była mowa, nie zrobiłaś żadnej/tylko kilka edycji, a nie tylko nie śledziłaś ozetów (= nie wiedziałaś, co napisałem Zelowi). Expert 3222 12:17, lip 21, 2016 (UTC)

CISZA!!! = °ZelDelet ° = 12:41, lip 21, 2016 (UTC)
Wybacz Zel, ale ona sama kontynuuje. A więc:
 1. Zacznijmy od tego, że wpisywanie się w dyskusji, gdy ma się prawa bota, nie należy do dobrych praktyk.
 2. Jesteś adminką i biurokratką, więc jak najbardziej masz obowiązek, żeby doglądać Nonsy, zwłaszcza jak drugi biurol ma urlop (oczywiście można wybaczyć pojedyncze dni nieedytowania, ale nie tydzień/dwa), chyba, że sama masz urlop, a wtedy nie miałaś.
 3. Widzę, że spodobało Ci się wyrażenie ad personam, szkoda tylko, że nie wiesz, co znaczy.
 4. Oczywiście, zalinkowałem u Zela wszystkie 400 stron, ale Ty zobaczyłaś tylko 50...
 5. Nie usuwam dalej, bo nie mam praw bota, a nie chcę zaśmiecać ozetów.
 6. Sama usunęłaś pierwsze 50, więc teraz mi nie zarzucaj, że Cię zmuszam czy coś.
 7. Skoro zdecydowałaś się przyznać sobie bota, to usuwaj dalej.
Tyle. Expert 3222 13:17, lip 21, 2016 (UTC)
Zel jest biurokratą, zasługuje przynajmniej na przeprosiny za negowanie jego próśb o spokój (nie z mojej winy, jako że Twoje wypowiedzi aż proszą się o dosadną odpowiedź).
 • „Zresztą, co, może jeszcze zabronisz mi się wpisywać do Twojej dyskusji?”
 • Tylko ktoś niezbyt mądry zabroniłby Tobie wpisywać się do dyskusji, jako że każdy może dzięki temu zobaczyć, jak się zachowujesz, gdy nie masz argumentów.
 • „każdy Twój wpis do mnie jest schematyczny i zawsze piszesz, że stosuję wobec Ciebie ad personam”
 • Jeśli zacytujesz chociaż 10 wpisów, w których o tym piszę (bo co to w porównaniu do całkowitej liczby moich wpisów) to będzie dobrze (dla Ciebie).
 • „A że nie ma mnie czasami tydzień czy nawet dwa, to nie moja wina”
 • Możliwe, aczkolwiek dobrą praktyką jest poinformowanie w jakiś sposób o tym (wpisanie 5 liter do N:ADMIN to taki duży wysiłek?)
 • „Zresztą, skąd wiesz, czy sprawdzałam OZ, czy nie? Nie da się tego nigdzie sprawdzić, nie wiesz, czy wchodziłam, czy nie”
 • No tak, bo celem ozetowania jest przecież tylko przyglądanie się zmianom, a nie ich poprawianie/wycofywanie wandalizmów... To jest sarkazm, jak coś.
Expert 3222 13:53, lip 21, 2016 (UTC)

Re

Masz z Expertem problemy małżeńskie, ale to nie moja sprawa. Nie róbcie mi bałaganu w dyskusji tylko zaproś go na randkę i tam sobie wyjaśnijcie. = °ZelDelet ° = 15:43, lip 21, 2016 (UTC)

Zamiatanie problemu pod dywan nie sprawi, że sam się rozwiąże. Expert 3222 15:46, lip 21, 2016 (UTC)

Re: Rozwiązanie

Owszem, trzeba. Ostatni raz jak byłem na IRCu w celu rzekomego pogodzenia się i pisałem to, co uważam, to wyleciałem z banem. W taki sposób chcesz rozwiązywać problemy? Expert 3222 18:48, lip 21, 2016 (UTC)