Dyskusja użytkownika:0michal

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
nonsensopedia.org
Witaj na Nonsensopedii!

Życzymy dużo radości i pomyślności przy tworzeniu nowych haseł. Liczymy, że zostaniesz z nami na dłużej! Smile.svg
Poniżej przedstawiamy kilka istotnych informacji:

W razie pytań pisz śmiało Cwaniak.gif Artur21 15:54, paź 27, 2013 (UTC)

Uwagi[edytuj]

  1. Zauważyłem, że edytujesz strony Gry. Fajnie, jednak pamiętaj, że wszelkie znaki przestankowe (np. kropka czy wielokropek) umieszczamy poza opisem linku – tak jak tutaj. Informacje o poprawnym wstawianiu linków znajdziesz na odpowiedniej stronie. Ogólne zasady redakcji są tutaj (szczególnie /typografia).
  2. Postawiłem Ci wieżę w pionie, mam nadzieję, że się nie obrazisz Mordka.png Porady odnośnie jej tworzenia znajdziesz na odpowiedniej stronie Pomocy.
  3. Zapraszam również na IRC-a – tutaj łatwiej i szybciej uzyskasz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania (admini dyżurują z reguły od rana do wieczora, podobnie inni doświadczeni edytorzy).

Miłego edytowania! Artur21 16:09, paź 27, 2013 (UTC)

Gra:Strona 101,99 i linkujące – mamy już toaletowy wątek. Ponadto nie mieszaj różnych wątków, bo zestawienie konstruowania myszki z pójściem do WC ma niewiele wspólnego... Jednym słowem nie wplataj niczego na siłę, ilość linków na stronie nie świadczy o tym, czy jest dobra. Konstruowanie myszki możesz wstawić tam, gdzie akcja dzieje się np. przy komputerze, wizytę w WC tam, gdzie postać znajduje się np. w muzeum i niemiłosiernie się nudzi.
Mam nadzieję, że powiedziałem to w miarę możliwości zrozumiale Mordka.png Artur21 20:31, paź 27, 2013 (UTC)
Gra:Strona 101,99 – tutaj. Pisząc w dyskusji nonsensopedysty, nowe wpisy umieszczaj na dole dla zachowania chronologii (możesz też użyć przycisku „+” na pasku akcji na górze). Artur21 20:34, paź 27, 2013 (UTC)
Pomoc:Podpis użytkownika – tutaj wszystko opisane. Nie jest to trudne, poza tym podpis taki, jaki masz nie jest zły Artur21 21:01, paź 27, 2013 (UTC)
Wątek toaletowy, wątek kiblowy i jeszcze raz za dużo WC, por. Pomoc:Jak stworzyć stronę Gry. Artur21 18:42, paź 28, 2013 (UTC)

Podpis[edytuj]

Podłub tam sobie i nie martw się, napisz jakbyś potrzebował pomocy. Pozdrawiam, dyń 20:01, paź 29, 2013 (UTC)

Najpierw zobacz jak to jest zrobione w innych podpisach (Kategoria:Szablony podpisów) i spróbuj zrobić podobnie. Dla przykładu mój: Szablon:Beatrycze Budyń.
Lizus przebrzydły Dziękuję, cieszę się.
Czy teraz już sobie poradzisz?

Re: klej[edytuj]

Po pierwsze: zawartość czy też raczej jej brak podpadający pod N:WTW, a jednocześnie pod N:NNNW. Do tego to prawdziwy koszmarek redaktorski. Po pierwsze na Nonsensopedii stosujemy półpauzę (–, można nacisnąć w menu na dole) a nie myślnik (-). Po drugie artykuły kategoryzujemy. I wreszcie, zapoznaj się ze sposobami wstawiania szablonów oraz postaraj się pisać staranniej (aczkolwiek poprawić potem tych kilka literówek to nie problem). Jednym słowem przeczytaj Kanciapę. Nie łam się, każdy przez to przechodził :)

A, i jeszcze jedno: jeśli chcesz poeksperymentować stwórz sobie brudnopis na podstronie użytkownika, np. użytkownik:0michal/brudnopis, wtedy nikt ci nic nie usunie. Gdy skończysz, możesz gotowy artykuł przenieść w miejsce docelowe. Józef Piłsudski Signature.svgNu? 18:01, paź 31, 2013 (UTC)

Brudnopisy[edytuj]

Nie ma ich w przestrzenie głównej, ponieważ nie mogę się zebrać i ich dokończyć. Co do podpisu – usuń już komunikat do administracji, resztę znajdziesz w Pomocy. dyń 18:24, paź 31, 2013 (UTC)

Uwaga!

Artur21 13:01, lis 1, 2013 (UTC)

Re:{{kotwica}}[edytuj]

Szablon służy do wstawiania pomocniczych odsyłaczy. Wpisanie parametru (np. {{kotwica|coś}}) w konkretnym miejscu w artykule umożliwia wpisanie po adresie strony hasha (#) z nazwą parametru (np. http://nonsensopedia.wikia.com/wiki/Artykuł#coś). Przeglądarka automatycznie przesuwa okno do miejsca wstawionego wcześniej szablonu. Podobny opis znajduje się zresztą na stronie szablonu. Artur21 15:22, lis 2, 2013 (UTC)

Aha, widzę, że masz problemy z podpisem – zgodnie z Pomoc:Podpis użytkownika w preferencjach wpisz {{subst:User:0michal/podpis}} (pamiętaj o utworzeniu Użytkownik:0michal/podpis, wpisując {{0michal}}, bez tego nie zadziała). Gdy to zrobisz, cztery tyldy wystarczą do podpisywania się.
Jeśli z jakichś przyczyn sobie nie radzisz, pozostaje wpisywanie {{0michal}} ~~~~~ (5 tyld) za każdym razem, gdy chcesz się podpisać. Pozdrawiam, Artur21 15:25, lis 2, 2013 (UTC)

Podpis[edytuj]

Jeszcze raz proszę o należyte podpisywanie się i nie zostawianie za sobą bałaganu, który trzeba poprawiać (przykład jeden z wielu). Wytyczne do ustawienia podpisu zostały podane powyżej – jeśli sprawia Ci to trudność, wróć do poprzedniego podpisu. W przypadku niezastosowania się do prośby wszelkie Twoje wpisy będą wycofywane bez ostrzeżenia. W końcu administratorzy nie są tutaj tylko i wyłącznie po to, by chodzić za każdym i pilnować, czy wszystko robi dobrze. Artur21 22:13, lis 2, 2013 (UTC)

Plik:Pisanie ołówek.jpg”[edytuj]

Uzupełnij proszę informacje w tym pliku. Poniżej masz skróconą instrukcję:

Licencje grafik

W razie pytań i wątpliwości pisz, Józef Piłsudski Signature.svgNu? 12:59, lis 3, 2013 (UTC)

Re:Takie krótkie pytanko...[edytuj]

Da się umieścić wieżę po lewej stronie, musisz tylko skopiować treść szablonu WieżaStart do <noinclude>, a na swojej stronie użytkownika po wklejeniu zmienić wartość argumentu float na left (po ludzkiemu: zamiast float: right wpisujesz float: left). Plik możesz wstawić po lewej stronie w ten sposób: [[Plik:Przykład.format|xxxpx|left|thumb|Opis]]. Na stronie użytkownika i podstronach możesz wstawiać jak zechcesz, ale w artykułach prawie zawsze wstawiamy grafiki z prawej strony. Mam nadzieję, że pomogłam. dyń 18:12, lis 3, 2013 (UTC)

Powitanie[edytuj]

Jak nie można? Można. Bylebyś pamiętał że osoba którą witasz musi mieć kilka edycji kreatywnych. Daewoo Tico 20:02, lis 4, 2013 (UTC)

Tabber[edytuj]

Pewnie, że możesz tego użyć na stronie usera, wszakże to jest tylko rozszerzenie Wikii (takie jak chociażby <gallery> czy <poll>). Natomiast z twojej propozycji pozwolisz, że nie skorzystam. Józef Piłsudski Signature.svgNu? 19:43, lis 6, 2013 (UTC)

Generalnie chodzi o to, że ta propozycja nie pasuje d ogólnego wystroju strony i gdybym już miał o czymś myśleć, zrobiłbym to inaczej.

Co się zaś tyczy usuwania artykułów... Od tego jest SDU, gdzie każdy zarejestrowany nonsensopedysta może zgłosić artykuł.Józef Piłsudski Signature.svgNu? 19:54, lis 6, 2013 (UTC)

Zawsze możesz stworzyć głosowanie ręcznie... Józef Piłsudski Signature.svgNu? 20:07, lis 6, 2013 (UTC)
Czyli utworzyć stronę głosowania ręcznie – wklepać tytuł (w formacie Nonsensopedia:SDU/2013-11-06/Tytuł artykułu) w prawidłowym formacie oraz załadować szablon od tego, o ten:

{{subst:SDU-nowe |powód= |podpis= |strona= }} Józef Piłsudski Signature.svgNu? 20:21, lis 6, 2013 (UTC)

Re:Coś się z tym stało[edytuj]

Artur już nie jest administratorem i nie odwiedza Nonsensopedii, pytania kieruj do innych osób. Co do artykułu, przeniosłeś go wprost z brudnopisu, co oznacza, że przejął nie tylko bieżące edycje, ale i wszystkie, które wykonywałeś w brudnopisie do tej pory. Obejrzyj różnice między edycjami. dyń 21:01, lis 20, 2013 (UTC)

Widocznie zrobiłeś więcej edycji niż sądziłeś albo nastąpiło cudowne rozmnożenie (nie nasza wina).

Re:Baaaardzo dziex[edytuj]

Nie ma za co, w końcu po to tu jestem Cwaniak.gif Daewoo Tico 23:02, lis 20, 2013 (UTC)

Artykuł bez samogłosek[edytuj]

Postanowiłem trochę pobawić się kategoriami. Mam nadzieję, że Ci się podoba. Daewoo Tico 21:12, gru 6, 2013 (UTC)