Dyskusja użytkownika:Polskacafe

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Zobacz też archiwalne dyskusje: 1, 2, 3
Rozmiar dyskusji: 12 965 (OK)

Pamiętaj o podpisywaniu się przy użyciu ~~~~!


Kolorowanie grafik, zabezpieczone, Kanciapa/Pomoc

Z racji przejścia Magwaca na emeryturę przesuwam kontakt z administracją na Ciebie.

  1. Bardzo fajnie, że system kolorowania grafik według licencji działa. Jest on co prawda niekompletny, dlatego chciałbym, żeby go już uzupełnić. Mamy w gruncie rzeczy dwa kolory: zielony i czerwony (no i neutralny). Na czerwono najlepiej, żeby świeciły się wszystkie niewolne, czyli kopyrajty, osierocone, albumy, screenshoty, kadry, nolice i niby-wolne. Na zielono warto zaznaczyć semi-wolne, czyli Creative Commons, ale z użyciem niekomercyjnym lub bez dzieł zależnych (bądź obiema na raz). Bez barwienia zostaną wtedy wszystkie grafiki prawdziwie wolne, czyli zrzeczenie się praw, PD, czysty CC i copylefty (włączając w to importy z Commons, które nie posiadają nonsensopedyjnego szablonu licencji). Co prawda później przydałoby się do każdej kategorii tematycznej dołożyć szablon z legendą kolorów, ale to już jak zostanie postawiony ludzki system kategoryzacji grafik. Przy okazji – oznaczenie Grafika wykonana przez Nonsensopedystę chyba nie działa. Dałoby się to jakoś naprawić? Albo wprowadzić inne oznaczenie na grafiki zrobione przez Nonsensopedystów (oraz na copydowny)?
  2. Przypominam o odbezpieczeniu prewencyjnie zabezpieczonych stron. Chyba że administracja za każdym razem chce otrzymywać ode mnie spis stron, w których trzeba dokonać zmian z uprawnieniami. Ale po co utrudniać sobie życie?
  3. Co do zmian w Kanciapie i Pomocy, to ogólnie podzielam Twoją opinię, że podział taki byłby sensowny. Problem w tym, że takiego podziału raczej nie da się zrobić nie ingerując w treść poszczególnych artów, a to jest szczegół, w którym tkwi diabeł. Wstrzymam się od rozwijania tematu, przy czym oczekiwałbym, że przy grzebaniu w artach o grafikach zmiany zostaną ze mną wcześniej skonsultowane (nie dlatego, że roszczę sobie jakieś prawa, ale dlatego, że mam świadomość sprzeczności zaleceń w kilku punktach – łatwo jest napisać zalecenie, gorzej je wprowadzić w życie). Np. wspomniany w wątku art o źródłach wolnych grafik wymaga gruntownej przebudowy i nie widzę sensu jego przenoszenia, dopóki nie uzyska sensownej formy, a na to w najbliższym czasie się nie zanosi.

PS Co do zmian w raportach na OZ, to nie pytaj się nikogo o pozwolenie, tylko je wprowadź. Są na tyle drobne, że Nonsensopedia się od tego nie zawali, a jak komuś będzie wadziło, to cię rewertnie. Nie pamiętam nonsensopedysty, który w swoich działaniach często konsultował się z ogółem i był godny naśladowania. Amoniak (dyskusja) 14:41, mar 10, 2018 (UTC)

Gwoli ścisłości
  1. W gruncie rzeczy mechanizm po zmianach działa, żeby była jasność. Jak te oznaczenia grafik nonsensopedystów i copydownów nie będzie chodzić, to nie szkodzi, to raczej dodatki. Chodzi po prostu o poprawę tych kategorii w taki sposób, w jaki napisałem. Zastosowanie ich w MediaWiki:Gadget-Mark-Images.js jest po prostu niepełne. Oznaczają się tylko część CC, PD i nolice, bo tak to zostało zadefiniowane, reszta kategorii jest po prostu niewpisana. Podobnie trzeba zmienić w CSS, żeby non-free (czerwony) został jak jest, free wywalić, a nonfree-allowed zmienić na zielony. Chyba klarownie wyjaśniłem?
  2. Szpetnie zabezpieczone są różnorakie strony, od Plik:Favicon.ico (chociaż to akurat jest domyślne), który ma zły opis, i złą licencję w Plik:Wiki.png, poprzez różne Pora z dziwnymi redlinkami i grafikami, aż do Dyskusja użytkownika:Andrzej19/Archiwum 2, której nie można zdelinkować. Jeżeli jakiś wandalizm na stronie nie spowoduje, że ciasteczka eksplodują i przez kolejne 3 dni będzie się wyświetlała błędna edycja, to nie widzę sensu zabezpieczania strony (podobnie i z Twoją użytkownika – skąd wiesz, czy za rok czy dwa, jak Cię już tu nie będzie, nie wejdzie jakaś aktualka, która zmusi edytorów do jej edycji, inaczej niż przez szablon?). Serio, to że nie widzimy sensu edycji strony dziś, nie oznacza, że nie będziemy jej edytować za 5 lat.
  3. OK. Przypominam o mojej nikłej aktywności, żeby nikt się nie zdziwił, jak odpowiem po miesiącu.
  4. OK, nie widziałem, że moderatorzy treści (na litość boską, dlaczego nikt jeszcze nie wymyślił na to alternatywnej nazwy jak bałwanek czy ninja, nie myli wam się to z moderatorem, czyli osobą pilnującą OZ?) nie mają takich uprawnień. Jeju, co za problem, żeby dali Ci admina? Na jedno wychodzi z moderatorem treści, i tak biurol może na dzień dobry odebrać uprawnienia, a przejmujecie się tym, jakby to była koronacja na cesarza Botswany. Jest robota do wykonania, to dostaje się do tego adekwatne przyciski, proste. To jedno, a drugie, że wciąż się dziwię, że pomimo i IRC-a, i komunikatorów, i Discorda wciąż wszystkie sprawy załatwia się przez Porum/dyskusję. Kiedyś to nawet na IRC-u robiło się komisję admińską, czyli jak trzech adminów ustaliło na IRC-u, że art jest kijowy, to się go wywalało bez SDU, bo szkoda czasu na formalizmy. Nie oczekuję na to odpowiedzi, to tak do przemyślenia.
PS Przy okazji wnoszę o przeniesienie Plik:CHWDP.jpg pod inną nazwę, ta nazwa jest potrzebna pod import pliku z Commons. Amoniak (dyskusja) 15:52, mar 10, 2018 (UTC)
Dwa linki do przemyślenia: 1, 2. Jakbyś zaczął edytować tydzień temu, to może bym Twoje słowa o więcej ludzi może wiedzieć lepiej skomentował brakiem doświadczenia, a tak to nie wiem, czym to tłumaczyć. Co do grafiki – faktycznie, pisałem z pamięci i na myśli miałem Plik:HWDP.jpg, ale dobrze, że CHWDP też zostało przeniesione, bo pod taką nazwą powinien kryć się jakiś bardziej ambitny plik. Przy okazji przypomniałem sobie o Plik:Kafka.jpg. Był jeszcze jakiś plik z karabinem, ale nie pamiętam nazwy, jak na niego natrafię, to dam znać. Amoniak (dyskusja) 21:12, mar 10, 2018 (UTC)

Re: ...

A co mnie obchodzą jakieś prywaty? Jeszcze raz zawrócisz mi głowę na Nonsie prywatą, to poczęstuję bananem. Pozdr. = °ZelDelet ° = 07:10, mar 20, 2018 (UTC)

Nie wiem, gdzie w tym wyssanym z palca screenie widzisz oficjalny kanał Nonsensopedii. Tanią sensacją trudnisz się tutaj od lat, ale wystrzegaj się takich gównianych praktyk na portalu. Jedyne co mi się nasuwa czytając twoje ciągłe narzekania od dwóch lat, to wynik pewnej dolegliwości. niepozdr. = °ZelDelet ° = 07:05, mar 21, 2018 (UTC)
No, teraz jest ok. = °ZelDelet ° = 18:09, mar 21, 2018 (UTC)

Przepraszam

przepraszam, panie moderatorze. to się już nie zdaży.

użytkownik:ultron 64 — Ta niepodpisana wypowiedź jest autorstwa użytkownika Ultron 64 (dyskusjawkład). Pamiętaj o podpisywaniu się przy użyciu ~~~~!

lol

" i tak czytelnicy pewnie nie zrozumieją co ten medal oznacza" ahahahahahahhahahahahahaah Ja wiem, że na świecie jest więcej głupich niż mądrych, ale żeby zakładać, że ludzie nie ogarną co oznacza medal... to już trochę narcyzm bo zakładasz że prawie wszyscy wokół ciebie to umysłowe ameby xD Mięsny Kataryniarz (dyskusja) 22:01, mar 27, 2018 (UTC)

Re: Grafiki

Poprawione. Co prawda nadal mam wewnętrzną rozterkę, czy {{kopyrajt}} nie jest zbyt ogólny do tego przypadku, być może powinien być {{kadr}}, ale opis w tym szablonie mówi jednoznacznie o filmie, a tu mamy do czynienia z transmisją telewizyjną. Swoją drogą, przydałoby się, żeby strona Specjalna:Prześlij wiele plików sama proponowała użycie tego szablonu, tak jak Specjalna:Prześlij (używałem tej pierwszej, dlatego zrobiłem to bez szablonu – nie pomyślałem, mój błąd). A i przy okazji, czy Markus musi się czymś jeszcze zasłużyć, żeby trafić na listę najnowszych artykułów na stronie głównej? :) Pozdrawiam. Trzy (dyskusja) 21:08, mar 28, 2018 (UTC)

Plik:Warning.png + Plik:Karabin.gif

Pliki te znajduje się na zabezpieczonej stronie użytkownika, dlatego nie mogę go podmienić na commonsową (identyczną), jak w innych przypadkach. Z niejasnych dla mnie przyczyn nadal w linkujących Warning.png widnieją arty, z których został podstawiony. Przypominam o skasowaniu po podstawieniu. Amoniak (dyskusja) 16:44, kwi 1, 2018 (UTC)

Co to jest pusta edycja i jak się ją robi? Nie znam tego terminu. Amoniak (dyskusja) 18:58, kwi 1, 2018 (UTC)

Dramy w mojej dyskusji

Witaj. Co to znowu za drama w mojej dyskusji? Nawet przez tydzień nie umiecie żyć normalnie? Nonsensopedia to duży portal, można zajmować się nim tak, aby nikt nie wchodził sobie w drogę. Ale oczywiście wszyscy z reguły zwykle wolą siedzieć na kupie i ...robić kupę, zamiast prac na portalu i unikania agresywnych konfliktów... = °ZelDelet ° = 10:34, kwi 6, 2018 (UTC)

Czemu mnie wycofujesz?

Czemu mnie wycofujesz !! Polskacafe czemu mnie cofasz? (dyskusja) 14:58, kwi 15, 2018 (UTC)

Pomoc

Pomocy!!! Użytkownik Ziemtol chcę mnie zbanować i zniszczyć. Pozdrawiam, Karolkalecki10 (dyskusja) 18:23, kwi 16, 2018 (UTC)

Bot do grafik

Są dwie mega-bocie czynności do wykonania. Jako jedyny aktywny nonsensopedysta umiesz pisać boty, więc zwracam się z tym do Ciebie.

  1. Wycofanie szablonu Szablon:PracaWłasna. To dubel {{self}}, i to ten mniej popularny. Bot miałby pobrać listę linkujących plików, a w tych plikach pozmieniać {{PracaWłasna}} na praca własna, a jeżeli szablon ma parametr to {{PracaWłasna|1=treść parametru}} na treść parametru, jednocześnie zmieniając tekst licencji (w parametrze szablonu {{Information}} to Permission=) z {{szablon licencji}} na {{self|szablon licencji}}.
  2. Drugie jest łatwiejsze, to wycofanie po prostu bezsensownego dzisiaj szablonu szablon:niby-wolna na {{copyright}}. Tak samo, pobrać linkujące i tu masowo podmienić niby-wolna na copyright, później usunie się tę kategorię.

Amoniak (dyskusja) 10:35, kwi 21, 2018 (UTC)

(...) nibywolne miały sens jako oznaczanie dla grafik niewiadomego pochodzenia, które mogą być wolne, czy coś – zbiór takich grafik jest zbiorem pustym. Albo, mówiąc inaczej, kwestia rozpowszechnienia w necie a kwestia licencji grafiki mają się do siebie nijak. A powiedziałbym wręcz przeciwnie, jak jakaś grafika zdobywa popularność w sieci, do dopiero wtedy autor zaczyna zabiegać o ochronę jej praw, bo wtedy może zarobić (tak było np. z tzw. trollface). Jeżeli nie mamy dowodu, że grafika jest wolna, to grafika nie jest wolna. Kropka. A częściej zdarzało mi się znaleźć, że jakiś copyright jest w zasadzie wolny, niż jakaś niby-wolna. Większość copyrightów też nie ma źródła i jest całkiem popularna w sieci. Tak więc brzytwa Ockhama jak w mordę strzelił. Amoniak (dyskusja) 15:52, kwi 21, 2018 (UTC)

Re: Kum kum

Dziękuję za radę – informacja powinna przydać się w przyszłości. W tym wypadku jednakże zdecydowałem o usunięciu grafiki, gdyż (w mojej opinii) w żaden sposób nie podnosiła ona walorów artykułu. | Nmwf 22 | | 20:49, maj 13, 2018 (CEST)