Dyskusja użytkownika:Mr obornik

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Clippy.gif

Archiwalne dyskusje: (1)
Wielkość dyskusji: 14 537 bajtów.


1st

Mr obornik Skargi i zażalenia 12:04, sty 25, 2018 (CET) Odpowiedź brzmi: Bo mogę Mordka.png

Veto! Magwac | Dyskusja 11:58, sty 25, 2018 (UTC)
XDDD Iиferno82 Nie ma mnie. Wiesz co robić 15:16, sty 25, 2018 (UTC)

Рэ

Dzięki wielkie. W wolnej chwili przejrzę ;) Magwac | Dyskusja 07:34, sty 26, 2018 (UTC)

Flickr

Z tej racji, że Magwac jest zajęty przygotowaniami do konwentu, pozwolę sobie napisać zamiast jego w sprawie pracy z Flickrowymi grafikami.

Dobrą rzeczą jest to, że szablon Information został wstawiony. Złą rzeczą jest, że:

 1. Nie zweryfikowałeś źródeł i licencji.
 2. Pousuwałeś spadnięte linki.

Przez weryfikację źródła rozumiem, że sprawdzasz, czy po pierwsze grafika faktycznie pochodzi z Flickra (nikt mi nie wmówi, że Plik:Madonna1.jpg jest z Flickra). Domyślnie zakłada się, że grafika faktycznie pochodzi z Flickra, ale czasami powinna zapalić się czerwona lampka. Zwłaszcza w takich sytuacjach, jeżeli grafika jest bardzo rozpowszechniona w necie, grafika przedstawia jakąś popularną postać lub zdarzenie albo konto, z którego została przesłana, ma wiele różnych dziwnych grafik. Wówczas grafikę należy znolicować, a nie bezmyślnie przepisać źródło. Ludzie na Flickrze też kłamią i robią sobie kolekcje, podając, że to ich.

Podobnie jest z weryfikacją licencji. Jeżeli już uznasz, że dane z Flickra są wiarygodne, to porównujesz je z tymi na Nonsensopedii. Jeżeli licencja się zgadza, to jest OK. Jeżeli się nie zgadza, to wtedy weryfikujesz za pomocą Web Archiva. Grafice przysługuje najmniej restrykcyjna licencja kiedykolwiek nadana. Jeżeli kiedyś grafika była cc-by-2.0, a teraz jest copyright, na Nonsensopedii będzie jako cc-by-2.0. Jeżeli kiedyś była cc-by-nc-2.0, a teraz jest cc-by-2.0, to na Nonsensopedii będzie cc-by-2.0. Najmniej restrykcyjna jest cc-0/PD, potem cc-by, później cc-by-sa, następnie cc-by-nc i cc-by-nd, a na końcu copyright. Jeżeli grafiki nie ma w Web Archivie, to sprawdzasz w Web Archivie stronę przesyłającego. Zazwyczaj użytkownicy używają jednej licencji do wszystkich grafik, więc jak w przeszłości użytkownik stosował daną licencję do swoich grafik, to zakłada się, że ta grafika, której szukamy, również jest na takiej licencji. Jeżeli zaś w Web Archivie nie ma ani grafiki, ani strony przesyłającego, wówczas musimy popatrzeć, kto opisał grafikę. Tak jak zaznaczałem w dyskusji Magwaca, jeżeli opis był wykonany przez Szoferkę, ArturaVonFornala lub Argh! (bądź którąś z jej pacyn), to ci użytkownicy są na tyle wiarygodni i solidni, że dajemy wiarę wykonanej przez nich pracy i zostawiamy licencję przez nich nadaną, nie mając na to dowodu. Po prostu im ufamy, nigdy mi się nie zdarzyło przyłapać ich na tym, by wstawili błędną licencję. Z drugiej strony są inny użytkownicy, którym nie możemy ufać, szczególnie zwracam uwagę na Risena i Emdeggera, którzy z różnych przyczyn wstawiali wolne licencje dość frywolnie.

Podsumowując powyższe, skrócony algorytm jest taki:

 1. Strona grafiki bieżąca.
 2. Strona przesyłającego bieżąca.
 3. Strona grafiki zarchiwizowana.
 4. Strona przesyłającego zarchiwizowana.
 5. Informacja, który Nonsensopedysta opisał grafikę.

I na podstawie powyższych informacji podejmujesz decyzję, jaka powinna być licencja.

Co do samych linków, które wygasły, to ich nie kasujesz. Jeżeli są one w Web Archivie, dajesz link do Web Archivu. Ja dodatkowo wtedy dodaję w linku adnotację (archiw.). Zarówno do linku do grafiki, jak i do autora. Jeżeli zaś linki są padnięte, to dodajesz adnotację (nieakt.). Nie musisz rozpisywać się, że grafika była, ale jest już nieaktywna. Co więcej, czasami grafika nie jest 404, ale 403 – czyli nie spadła, ale trzeba się zalogować na Flickra, żeby móc ją zobaczyć. Też zwracaj na to uwagę.

Na razie tyle moich uwag, popraw proszę swoje edycji, wtedy porozmawiamy już o konkretnych przypadkach. Jeżeli masz jakieś pytania, to zadawaj, mogę odpowiadać z opóźnieniem. Podobnie jeżeli natrafisz na jakiś trudny przypadek, nie miej oporów konsultować go z innymi. Amoniak (dyskusja) 19:56, lut 10, 2018 (UTC)

Zabezpieczenie

Dlaczego zabezpieczyłeś stronę w Poradniku! Justyna86 (dyskusja) 13:52, lut 23, 2018 (UTC)

Re

Faktycznie zapomniałem, jeszcze w niefortunnym momencie. Dziękuję za zauważenie. | Nmwf 22 | | 13:26, lut 24, 2018 (CET)

Re: Luty

No, wiem, wiem… Za długie, pewnie… ¯\_(ツ)_/¯ Pozdrawiam, «» · †↔‡I jego skandaliczny brudnopis 17:41:00, lut 24, 2018 (CEST) 16:41, lut 24, 2018 (UTC)

xd

Wytłumaczysz mi sens tej operacji? :D

 • (Usunięte); 00:32 . . Mr obornik (dyskusja • edycje • zablokuj) usunął stronę Użytkownik:Mr obornik (Na prośbę autora: archiwizacja)

pozdr. = °ZelDelet ° = 08:31, lut 26, 2018 (UTC)

MZZ

Hejść,
pewnie już zauważyłeś na OZ, ale przyznałem Ci medal z ziemniaka. Jeśli chcesz, przyjmij go i wstaw sobie do wieży. Pozdr, Sir Polskacafe 16:40:22, lut 28, 2018 (CET)

Ferdynand Kiepski: Cytaty

Dlaczego wycofujesz moje edycje, które nie są błędne, nie uzasadniając tego? Dawidstas 22:12, mar 8, 2018 (CET)

Jednostki pamięci

Chodziło mi tutaj bardziej o wiarygodność artykułu pod względem poprawności rzeczowej, niżeli popularność używanych jednostek. | Nmwf 22 | | 21:27, mar 20, 2018 (CET)

Re: Poprawki

Nie wiedziałem o tym, dziękuję za uwagę. Wstrzymam się z korektami. | Nmwf 22 | | 09:54, mar 25, 2018 (CEST)

Re

O ile można to nazwać urlopem… Chciałbym, ale nie wiem co zrobić, żeby edytowanie znowu przynosiło mi frajdę (Patrz: wpis na mojej stronie usera). Z drogiej strony może po prostu za bardzo użalam się nad sobą i powinienem mniej gadać, a więcej robić… Dziś postaram się zrobić co najmniej dwie edycje kreatywne. Poczucie, że Nonsa ginie (oby bezpodstawne) oraz że m.in. ja powinienem coś z tym zrobić – trochę mnie przeraża i odciąga od zajmowania się nią w wolnym czasie. Pozdrawiam. ``¿ 14:00, mar 30, 2018 (UTC)

A ty jak sobie z tym radzisz? ``¿ 05:56, kwi 16, 2018 (UTC)

Plik:Flying Spaghetti Monster.svg

Podmieniłem na rybkę Darwina w szablone stub, z jakiś nieznanych przyczyn nadal nie wpadła do nieużywanych grafik. Nie sugeruj się licencją, jest błędna. Ewentualnie możesz skontrolować, czy faktycznie wszystkie linkujące są fałszywe i wtedy skasować. Co do flickrowych – sprawdziłem na razie pobieżnie parę grafik i jest OK. Wyjdą pewno jeszcze jakieś rzeczy, ale to jakieś subtelności, więc jak będzie coś, to ja już to poprawię a Tobie dam sprzężenie zwrotne. Amoniak (dyskusja) 16:43, kwi 1, 2018 (UTC)

Riot

 • No dobrze a teraz Ci pokaże jak FAKTYCZNIE zamieszanie wywołało: klik Kompowiec2 (dyskusja) 11:41, kwi 2, 2018 (UTC)

Kilka pierdół dot. Twojej wiadomości do kompowca

 • Forum:Standaryzacja komunikacji poza Nonsensopedią było, nikt chyba sprzeciwu nie wyraził. Po prostu to forum zostało olane, no ale okazja była.
 • Chuja nam to akurat rozdrabnia; bo na matrixie jak na IRCu jest jeden kanał (a nie że serwery się zakłada) i w tym przypadku połączony z ##nonsensopedia, więc problemu nie ma, najwyżej nikt poza Kompowcem z tego nie skorzysta. Discord takiej integracji nie umożliwia (i bardzo dobrze), stąd była afera o jego wprowadzanie. A tak będziemy mieć coś co zmieni tyle, co wprowadzenie oficjalnego bouncera w sumie można by postawić jakieś znc gdzieś… :p.

Pozdr (tak wiem że mógłbym to napisać na IRCu :P) Sir Polskacafe 12:49:56, kwi 02, 2018 (CET)

Feedback po flickrowych

Przejrzałem Twoją pracę we flickrowych i jest OK. Autorzy są, gdzie mają być, licencje zgodne ze źródłami (albo domniemaniem), gra gitara. Parę razy trafiło Ci się przeoczyć poprawną licencję (np. cc-by-sa zamiast cc-by-nc), ale po to robimy to we dwóch, żeby drugi to wyłapał. Z powtarzających się błędów, to nie dogadaliśmy się co do oznaczenia archiw. i nieakt. Te oznaczenia są dodatkowo do linku, a nie zamiast. Ja je jeszcze dodaję to w tagu small, żeby było bardziej estetycznie. W opisie zawsze musimy się kierować trzema zasadami, mianowicie mamy przejmować się: warunkami prawnymi, autorem i czytelnikiem. Jak opis spełnia wymagania prawne, jest satysfakcjonujący dla autora grafiki i przejrzysty dla czytelnika to jest OK, cała reszta to detale. Może kiedyś napiszę jakieś zalecenia, ale to na przyszłość. Także dziękuję za pracę, jest OK, liczę na dalszą współpracę. Amoniak (dyskusja) 18:21, kwi 7, 2018 (UTC)

Pomoc

Pomocy! Użytkownik Ziemtol znowu niszczy moją dyskusję. Pozdrawiam, Karolkalecki10 (dyskusja) 19:25, kwi 20, 2018 (UTC)

HELP ME

Pomocy, Ziemtol po raz trzeci niszczy moją dyskusję. Pozdrawiam, Karolkalecki10 (dyskusja) 07:26, kwi 28, 2018 (UTC)

Inkubator miesiąca

Zmień ktoś inkubator miesiąca, bo ten wisi od lutego. = °ZelDelet ° = 17:12, maj 9, 2018 (UTC)

IRC ping

Lewitujący nieprzyspawany moździerz.jpg Wal na IRC-a, mości Panie! IRC cover.png

Sir Polskacafe 10:45:20, maj 19, 2018 (CEST)

Uwierzytelnienie

Skoro nie potwierdzono zgłoszenia to czy mogę uwierzytelnić ponownie? --Pepek94 (dyskusja) 09:49, 17 cze 2018 (UTC)

Pacynka/podszywka na fandomie?

Na fandomie zarejestrował się pewien użytkownik o nicku CheekiVBreeki. Nie wiem, czy jest to Twoja pacynka. Jeżeli nie, to zaleciłem zmianę nicka mu. Jeżeli jednak go nie zmieni, trzeba się przyjrzeć jego zachowaniu. Gdy będzie próbował wykonywać jakiekolwiek edycje w Twoim imieniu, poinformuję cię poprzez dyskusję lub IRC. 209po Radioactive.svg 23:43, lip 11, 2018 (CEST)

Podejrzewałem to, ponieważ np. na Steamie używasz nicku Cheeki Breeki. 209po Radioactive.svg 15:08, lip 12, 2018 (CEST)

Wygaśnięcie mojego zaproszenia

Gdy uruchomiłem twój link który podałeś na aplikacji Discord nadal pojawia się komunikat że zaproszenie wygasło. Karol Sowiński8 (dyskusja) 12:35, 17 lip 2018 (UTC)

A jednak emigracja

Dwa tygodnie temu trafiłem na Nonsensopedię. No i wikia cały portal zaorała, bo musiała dostosować wygląd strony. Myślałem, że Nonsensopedia do końca umrze, ale jednak żyje. Oczekuj(cie) jakiegoś artykułu w bliżej nieokreślonej przyszłości. Ĝis revido! Runab (dyskusja) 19:52, 17 lip 2018 (UTC)

Nie trzeba, skoro zaczynam od zera, to niech i strona dyskusji taka będzie ;) Runab (dyskusja) 19:58, 17 lip 2018 (UTC)

promowańsko

ej wy dzbany dlaczego nie mogę {{promowane}} zedytować

dodaj proszę ja ciebie fandom nam dokucza właśnie tam

a jak nie to na anm bo to jest piękne i szkoda że nie ma gwiazdek już bo bym dała 5

kc

Alvgjerd (dyskusja) 09:44, 29 lip 2018 (UTC)

ej o właśnie to znalazłech gwiazdki

daj to do jakiegoś js, to chyba było monobook.js

https://pastebin.com/raw/9Eyt0rJW

tu przynajmniej będzie od razu widać a nie jakieś fandomy blokują nam js na pedii Alvgjerd (dyskusja) 09:50, 29 lip 2018 (UTC)

a zaraz, wklej to do common.js

na sam dół, żebyś tym razem wiedział jak xddddd

pozderki, czekam na gwiazdki Alvgjerd (dyskusja) 09:56, 29 lip 2018 (UTC)

Re:Rewert

O cholera, nie zauważyłam nawet tego. Coś mi się musiało źle kliknąć :/ Wiesz, jak to na mobile bywa… Kajam się i pozdrawiam. ウサギ 10:44, 1 wrz 2018 (UTC)

Przycisk

Ten przycisk co ci siedzi na dole strony "wpisz się" alboco linkuje do KONDOMU FANDOMU! Pieteek (dyskusja) 12:45, 23 paź 2018 (UTC)Pieteek

Tygrys szablozębny

Ej w sumie było zostawić tą zasadę o niewpuszczaniu alvgjerd. Mordka.png Sir Polskacafe 08:19:49, sty 16, 2019 (CET)

Dokładnie. Zostawić i potraktować jako świadomy i dobrowolny akt rezygnacji z dostępu do Discorda. Niech sobie siedzi na IRC-u razem z 209 i resztą „jaskiniowców”. 5.173.224.61 (dyskusja) 11:46, 16 sty 2019 (CET)
Nie rewertuj jej, ma rację (istnieje taka niepisana zasada, należałoby ją w końcu formalnie wstawić). Akurat to jest jedna z osób, która w razie wybuchu furii ma z marszu nadawany tymczasowy absolutny zakaz wstępu na wszelkie kanały (patrz: atak szału przy majowym spotkaniu odnośnie przenosin). 94.254.249.20 (dyskusja) 13:50, 17 sty 2019 (CET)
Maj, to taki koci marzec, tyle że dla ludzi, więc co się dziwić Mordka.png = °ZelDelet ° =

Re: Pieteek

Jak najbardziej popieram. Wspomniany użytkownik nie spełnia oczekiwań (warunków) postawionych mu przez wytyczny Nonsensopedia:Moderatorzy, natomiast jak najbardziej spełniamy je my, jeśli chodzi o odebranie mu uprawnień. Liczba jego edycji ledwie przekracza 100 kreatywnych. Zgadzam się z tobą w pełni. Sir Polskacafe 23:19:53, sty 28, 2019 (CET)

Dobrze, będę pamiętać. — Ta niepodpisana wypowiedź jest autorstwa użytkownika Kris02 (dyskusjawkład). Pamiętaj o podpisywaniu się przy użyciu ~~~~!