Dyskusja użytkownika:Pepek94

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Wiki.png
Witaj na Nonsensopedii!

Życzymy dużo radości i pomyślności przy tworzeniu nowych haseł. Liczymy, że zostaniesz z nami na dłużej! Smile.svg
Poniżej przedstawiamy kilka istotnych informacji:

Serdecznie pozdrawiam :) Nnvist Miejsce pogawędek 11:07, sty 1, 2016 (UTC)

Polityka

Przeczytaj to: N:NO.
To najważniejsza zasada Nonsensopedii. Myślę, że powinieneś ograniczyć swoje wpisy na stronie użytkownika w temacie polityki. Tutaj najpiękniejszy jest właśnie brak podziałów. Ja też mam pewne poglądy polityczne, ale nie ujawniam ich tu, bo to zdecydowanie nie jest miejsce na to. Wykaż się humorem, a nie siejesz ideologiczny ferment, który co prawda może Ci pewnie zyskać przychylność niektórych o tych samych poglądach, ale niszczy całą atmosferę Nonsy. To nie jest miejsce na wywnętrzanie się w tych kwestiach. To jest właśnie miejsce, w którym możesz odpocząć od polityki, zasiąść z wszystkimi do okrągłego stołu i zaśmiać się z nimi, niezależnie od ich poglądów/wiary/jej braku/płci itp. Logując się Do Nonsy – zostawiasz to wszystko poza nią. To bardzo ważne. Pozdrawiam. ¿`` 15:02, cze 27, 2017 (UTC)

Pisz starannie

Drogi nonsensopedysto – popracuj nad formą swoich artykułów. Nonsensopedia, wbrew pozorom, jest encyklopedią. A skoro jest ona encyklopedią, to zawarte w niej hasła powinny być poprawne pod względem ortograficznym, interpunkcyjnym, gramatycznym i stylistycznym. A także powinny mieć odpowiednią formę.

Przy pisaniu artykułów stosujemy specjalne znaki typograficzne. Jest to półpauza (–) i cudzysłów europejski („ ”). Półpauzę wstawiamy przy rozdzielaniu zdania, przedziałach liczbowych, wymienianiu w listach wypunktowanych oraz na początku artykułów we wstępie i przy dialogach (np. w cytatach, nonźródłach). Cudzysłów europejski wstawiamy na podobnej zasadzie, co normalny.

Wszystkie znaki specjalne (w tym typograficzne) możesz znaleźć w edittools (tabelka pod oknem edycji), bądź wpisywać ręcznie z klawiatury numerycznej przytrzymując klawisz Alt (przy włączonym NumLocku; dla półpauzy jest to sekwencja 0150, dla cudzysłowu otwierającego 0132, dla cudzysłowu zamykającego 0148).

Pamiętaj – koniecznie używaj polskich liter (ą, ć, ę, ł, ń, ó, ś, ź, ż).

W miarę potrzeby korzystaj również z poniższych stron:

Na koniec opatrz swój artykuł odpowiednią kategorią. Spis wszystkich kategorii możesz znaleźć tu.


Poza tym pamiętaj o dopisywaniu nowego artykułu w inkubatorze na listę {{Inkubator/Spis}} i dodawanie szablonu {{Inkubator}}. Pozdrawiam, Mr obornik Skargi i zażalenia 15:01, gru 15, 2017 (CET)

The Wall

W twoim artykule jest zdecydowanie zbyt mało treści żeby nadawał się do Inkubatora. Przeniosłem ci go do brudnopisu. Magwac | Dyskusja 17:04, gru 17, 2017 (UTC)

Używaj półpauz, a nie dywizów!

Porada estetyczna na przyszłość. | Nmwf 22 | | 23:30, maj 2, 2018 (CEST)

Uwierzytelnienie

Jasne. Napisz do dowolnego administratora/moderatora. Widziałem twój wpis na Nonsensopedii. Pozdr, 37.47.206.136 (dyskusja) 09:58, 17 cze 2018 (UTC) (Obornik z ipeka)

Propozycja

Tak patrzę na twoje ostatnie edycje. Jesteś chyba jedyną osobą tutaj, która cokolwiek robi. Nie lepiej by było, jakbyś wrócił na Fandom? Co prawda tam nieźle dali w palnik narzucając wygląd, ale… społeczność jest, są pomysły i chęci na rozwój strony, a przede wszystkim strona żyje (pojawiają się nowe artykuły, Facebook żyje). No i bądź co bądź Nonsensopedia na Fandomie to jakaś marka. To, co tutaj się dzieje woła o pomstę do nieba – zero pomysłów na rozwój strony, nowej treści jest zdecydowanie mniej, z administratorów to jest właściwie tylko Mr obornik. Obawiam się, że jakakolwiek praca tutaj poszłaby na marne.

Uszanuję każdą Twoją decyzję. Runab (dyskusja) 19:08, 5 wrz 2018 (UTC)