Dyskusja użytkownika:Pieteek

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Hej! :)[edytuj]

Wiki.png
Witaj na Nonsensopedii!

Życzymy dużo radości i pomyślności przy tworzeniu nowych haseł. Liczymy, że zostaniesz z nami na dłużej! Smile.svg
Poniżej przedstawiamy kilka istotnych informacji:

I mała prośba:

Używaj półpauz, a nie dywizów!

Pozdrawiam, NikoMiku 22:40, lip 29, 2018 (CEST)

Licencje[edytuj]

Cześć, wgrałeś plik Plik:Wieżyczka.jpg, jednak nie podałeś do niej licencji ani prawidłowego opisu. Następnym razem, jeżeli będziesz chciał przesłać grafikę, zajrzyj tutaj, a w razie wątpliwości jeszcze w to miejsce bądź poproś o pomoc kogoś bardziej doświadczonego. Miłego wieczoru ウサギ 19:03, 26 sie 2018 (UTC)

Przypisy

209po Radioactive.svg 10:46, sie 30, 2018 (CEST)

Kasowanie[edytuj]

Hej! Jeśli natkniesz się na włoski spam, to kasuj stronę wraz z jej dyskusją. I ogólnie, gdy kasujesz cokolwiek, co ma dyskusję, to zawsze ją kasuj. Pozdr. = °ZelDelet ° = 09:17, 22 lis 2018 (UTC)

Zgodnie z prośbą[edytuj]

Proszę bardzo :) I do dzieła! = °ZelDelet ° =

Grafiki do ogarnięcia[edytuj]

Oto lista grafik, do których trzeba dodać opisy i kategorie takie, jakie są przy nich na fandomowej Nonsie: Plik:Wikizjebia-logo.JPG, Plik:Wikipedia-logo.png, Plik:Strona86.gif, Plik:Satan.JPG, Plik:Poradmikminibez.png, Plik:Pojęcia.jpg, Plik:Pisarz.png. Pozdr. = °ZelDelet ° =

Następne grafiki - jak mówiłem - flagi. Obecnie są tutaj ale przemieszczą się podczas kasowania poprzednich plików w tym rejestrze. Jak widać sporo tego, więc powodzenia i wytrwałości życzę :) = °ZelDelet ° =

Może byś wreszcie pomógł? = °ZelDelet ° =

Dzięki! = °ZelDelet ° =

Kasowanie włoszczyzny[edytuj]

Potrzebuję pomocy w kasowaniu włoskich stron stąd jeśli możesz. Pozdr. = °ZelDelet ° =

Prośba[edytuj]

Hej, mógłbyś na to zerknąć? Mój poprzedni wierny adminek to olał. = °ZelDelet ° =

News[edytuj]

O, zwinąłeś mój pomysł! Też chciałam o tym pisać! Telepatą jesteś czy co? Dobra, ale odnośnie newsa: te ślady też są niezłe, ale chyba można dorzucić samą reklamę, nie? Chociaż z drugiej strony mamy podobno zbierać głównie wolne grafiki, więc nie wiem, czy taki kopyrajt się utrzyma i czy warto coś takiego wstawiać. Co o tym myślisz? Spytałabym Azana, ale on u konkurencji siedzi. Mamy na pokładzie kogoś, kto ogarnia licencje grafik? 5.173.241.205 (dyskusja) 15:30, 13 kwi 2019 (CEST)

Dyngus![edytuj]

Po pierwsze, wracam. Czy mógłbyś odblokować mi moją stronę użytkownika?

Po drugie, dwa ipki-wandale (79.186.98.145 i 213.229.101.126). Większość ich wandalizmów porewertowałem, ale niektórych nie mogłem, bo albo problem z captchą, albo ek, który może być usuwany przez modów wzwyż.

209po Radioactive.svg 22:28, kwi 22, 2019 (CEST)

Może coś zgrzytnęło w systemie. Zdarza się. 209po Radioactive.svg 22:41, kwi 22, 2019 (CEST)

Pogrzebiesz w systemie?[edytuj]

Według mnie zmiany wymagają trzy komunikaty: MediaWiki:Categorytree-empty-bullet, MediaWiki:Categorytree-expand-bullet i MediaWiki:Categorytree-collapse-bullet. Należy z nich usunąć <span cośtam> i </span>. Powoduje to błędny wygląd kategorii. 209po Radioactive.svg 15:25, kwi 24, 2019 (CEST)

rere[edytuj]

Są puste, bo… dostałem prawa admina i je sam zedytowałem. I mógłbyś dodać do swego podpisu link do dyskusji? 209po Radioactive.svg 18:25, kwi 30, 2019 (CEST)

Najnowsze artykuły[edytuj]

Cześć! To ja, Kurakman23, autor Neona Inessa. Zauważyłem, że wszystkie nowe arty dodawane są do Szablon:Najnowsze artykuły. Napisałem przed chwilą artykuł o Glonojadzie, ale nie mogę zedytować zabezpieczonego szablonu. Czy mógłbyś mi powiedzieć co robię źle albo zrobić to za mnie? Kurakman23 (dyskusja) 17:32, 22 cze 2019 (CEST)

Dzięki!Kurakman23 (dyskusja) 17:49, 22 cze 2019 (CEST)

Podpis[edytuj]

Na Nonsensopedii obowiązuje niepisana zasada, że podpis jest w tej samej linii, co wypowiedx. Brom w twoim podpisie psuje strony. Wiele szablonów jest przystosowane do stawiania podpisu bezpośrednio po szablonie, np.
{{witaj}}{{209po}} data
zamiast
{{witaj}}
{{209po}} data
W tym drugim przypadku enter nakłada się z enterem w {{witaj}}, czego efektem jest podwójny odstęp. Kolejny problem jest w głosowaniach:

 1. Ktoś
 2. 209po Radioactive.svg
 3. Ktoś
 4. Pieteek black logo.png°
 5. Ktoś

Widać psucie list. Z tych powodów proszę, abyś usunął brom z tego szablonu. 209po Radioactive.svg 21:38, cze 22, 2019 (CEST)

Chodzi mi o to, abyś USUNĄŁ brom z podpisu. Jak już zademonstrowałem, brom w podpisie psuje strony. 209po Radioactive.svg 21:56, cze 22, 2019 (CEST)
Rada: aby grafika się nie „kleiła” do tekstu powyżej, powiększ znak stopnia. A o to jak to zrobić: należy [[Dyskusja użytkownika:Pieteek|°]] zamienić na <span style="font-size: 27px; line-height: 100%;">[[Dyskusja użytkownika:Pieteek|°]]</span>. Jeżeli nie będzie się podobać, można próbować zwiększać liczbę 27 w tym kodzie. A co do tego OUA: emocje mną zawładnęły. Spokojnie, nie będzie OUA. 209po Radioactive.svg 00:02, cze 23, 2019 (CEST)

Re?[edytuj]

Odpowiem na kilka rzeczy z tego dość nieskładnego loga, jaki u nas wrzuciłeś.

 1. Nie wiem o co chodzi z płaceniem. Zrzuta na serwer jest całkowicie dobrowolna i nikt nikogo do niczego nie zmusza. Zresztą nawet jeśli nikt nie będzie się zrzucał, to serwer będzie stał dalej, obiecałem to i obietnicy dotrzymam. Póki co jednak wygląda na to, że kilku ludziom zależy, więc jest spoko.
 2. Chyba mylisz dwie rzeczy, koszty sprzętu i koszty wsparcia technicznego. My zrzucamy się tylko i wyłącznie na serwer, na wynajęcie maszyny. Wynajęcie jej od Google'a nie zmieniłoby absolutnie nic, bo to równie stabilny hosting co nasz obecny (OVH). To nie Google czy OVH zajmuje się utrzymaniem MediaWiki, Linuksa, bazy danych i innych mądrych rzeczy, to robi admin serwera. Wsparcie techniczne u nas jest prowadzone przeze mnie i Dreada, nie bierzemy za to ani grosza. Rozliczenia są publiczne.
 3. Nie wiem jakie mieliśmy problemy techniczne, od początku mieliśmy jedną planowaną kilkugodzinną przerwę techniczną (na samym początku, upgrade MW z 1.29 do 1.32) i jedną planowaną z trybem tylko do odczytu. Z nieplanowanych wyłączeń to było ich może dosłownie kilka, nie dłuższych niż minuta. Moim zdaniem jest z czego być dumnym, szczególnie że Miraheze jest ponoć od nas większe i ma dużo większe zasoby.
 4. Nie obieramy za jeden z celów administracji (a te cele będziemy prawdopodobnie przyklepywać na najbliższym spotkaniu) walkę z Miraheze. Pomijając fakt, że rzeczy które wypisałeś to u nas cele pośrednie, to tak, staramy się o lepsze pozycjonowanie, ale nie w charakterze walki z kimś, tylko budowania własnej, niezależnej pozycji. Nie wiem, czy zwróciłeś uwagę, ale nigdzie nawet nie wspominamy publicznie o istnieniu jakiejkolwiek konkurencji. Filozofia prosta i jasna, przynajmniej tak mi się wydaje. Publicznie nie zwracamy na was uwagi i tyle.
 5. Jesteśmy praktycznie na tym samym wózku – nie jesteśmy i bardzo dobrze o tym wiesz.
 6. Dobra, w kwestii porozumień. Któryś raz powtórzę, każdy kto chce przejść na nonsa.pl jest tam mile widziany, o ile będzie się zachowywał i nie robił więcej szkód niż pożytku. Sporo ludzi od was przeszło i jakoś ich nie zjedliśmy. Da się też przenieść czyjś wkład, zrobiłem to dla Usagi i mogę sztukę powtórzyć, nie ma sprawy. Jeśli macie jakieś konkretniejsze propozycje czy coś, spoko, słucham.

Magwac (dyskusja) 10:48, 30 cze 2019 (CEST)

Co do przenoszenia, no nie da się wszystkiego przenieść na pewno, chyba że komuś będzie się chciało ręcznie łączyć wersje. Taka sytuacja ma jednak tylko miejsce kiedy dany artykuł został zmodyfikowany na obu stronach. Resztę da się bezboleśnie przenieść raczej, pozostaje tylko pytanie czy tutejsze artykuły i edycje przeszłyby przez sito moderacji na nonsa.pl. Myślę, że jak już to będziemy rozważać, to na poszczególnych przykładach userów i artykułów (np.: ten user pisze sensownie, możemy bez obaw zaimportować). W przypadku Usagi udało się przenieść jakieś 90% wkładu w pełni automatycznie więc no, da się, do pewnego stopnia.
Jeśli chodzi o uprawnienia to znowu powtórzę co już raz (albo i dwa razy) pisałem – jeśli ktoś jest w projekcie dla uprawnień to niech spieprza gdzie pieprz rośnie zanim go dogonię i osobiście palnę w łeb. Ludzie, którzy siedzieli na Nonsensopedii tylko dla uprawnień to największe zło jakie ten projekt spotkało. Doprowadza to do stagnacji, lenistwa, malkontectwa i innych grzechów głównych, dlatego bardzo nie lubię jak ktoś podnosi temat a ja tu jestem adminem a tam będę bałwanem, buuu. To świadczy dość wyraźnie o priorytetach takiej osoby i wdawać się w takie dyskusje nie będę. Dla mnie sprawa jest jasna – kandydat zasługuje na uprawnienia – dostanie je, nie zasługuje – nie dostanie. Nic tu nie ma do rzeczy przeszłość kandydata w dwóch znaczeniach – po pierwsze nie ma wpływu negatywnego to, że był adminem u "konkurencji", a po drugie nie ma wpływu pozytywnego, że był tam adminem, bo wszystkie kandydatury są rozpatrywane tak samo, każdy ma równe szanse, więc też nikt nie będzie faworyzowany. Mam wrażenie, że to sprawiedliwe podejście.
A uciekanie od tematu takiego czy innego nic nie da, problemy mają to do siebie, że same nie znikają, jak się je zamiecie pod dywan, tylko zaczynają bardziej śmierdzieć. Lepiej zatkać nos i się z tym rozprawić raz a dobrze. Magwac (dyskusja) 16:21, 30 cze 2019 (CEST)
Temat dla mnie nie jest ani drażliwy, ani kontrowersyjny, mam po prostu jasne i klarowne zdanie na jego temat. Jeśli będziemy unikać wszystkich tematów, to nie dojdziemy do absolutnie niczego.
Z gadania typu nie mówię nie i nie mówię też tak nie wynika kompletnie nic. Decyduj się, rób co tam uważasz, ja przyjmę każdą odpowiedź. W to, że Zel przeniesie się na nonsa.pl i zrezygnuje z prowadzenia Miraheze nie wierzę, więc ten, no, nie wierzę też w odgórną decyzję o przeniesieniu.
Rób jak tam chcesz. Magwac (dyskusja) 17:02, 30 cze 2019 (CEST)

Ściana tekstu od Wiedźmy[edytuj]

To, że "jeden użytkownik chce tego, a drugi tego i nie da się ich pogodzić" nie jest niczym nowym. Choćby dlatego Kawuś będzie wiecznym ANCem, po prostu jego opinie na przeróżne tematy nijak się mają do tego, co planują zrobić aktualnie panujący, więc nie dostanie wyższych praw, żeby tego nie popsuć. Ma za małe zaufanie wśród ludzi. I za często zagląda na tutejsze ozety. Podobnie sprawa ma się z uprawnieniami tutaj obecnych. Dopóki ich poczucie humoru, wygłaszane opinie oraz ogólny całokształt nie będą pasować do wizji forsowanej przez obecne admiństwo, to nie mają co liczyć na wyższe prawa niż moderator (dawniej ANCem zwany), tudzież admin interfejsu, będący adminem tylko z nazwy i nadal nie dający tych przycisków, które aspirujący do miana admina chcieliby dostać. Admini mają żyć w zgodzie, aby ciągnąć projekt naprzód. Dlatego jeśli na pierwszy rzut oka widać, że kandydat na admina bardziej zaszkodzi niż pomoże, to nie ma szans na wygranie PUA. A na pewno nie od razu. Dobra, lecimy dalej: słynna cyfra pięć, wiecznie się przewijająca, jak widać na tutejszej stronie jest pechowa. Filtr numer pięć, kontrowersyjny punkt piąty, może jeszcze są jakieś parszywe piątki, nie wiem. W każdym razie z grubsza po prostu cytujesz tutaj cara, który nadal sądzi, że położenie obu stron jest takie samo. Otóż nie jest. Konkurencji nie zależy na tej stronie. Tu są trzy osoby na krzyż, jak ktoś nie chce przejść stąd tam, to ludzie stamtąd płakać nie będą. W drugą stronę jest już inaczej: tu wiele rzeczy nie działa i im dłużej ktoś tu siedzi, tym częściej to widzi. Więc powodów do opuszczenia tego miejsca taka osoba znajduje coraz więcej. Kojarzysz kogokolwiek, kto uciekł stamtąd tutaj? Ja jakoś nie za bardzo. A podział istnieje dlatego, że obaj panowie czują się dobrze w swoim grajdołku i żaden z nich go nie opuści. Popatrz na nich: car traktuje tą stronę jak swoją własność. To moje! Nie dam tego nikomu! Ci Cenzura2.svg nie odbiorą mi tej strony! Car nie odda nikomu swojej własności, bo jest za bardzo do niej przywiązany, aby się na to zgodzić. A konkurencja również tego nie zrobi, bo Wielki Programista nadal będzie chciał być adminem serwera na realnym projekcie, choćby po to, aby ćwiczyć swoje skille razem z Dreadem. No i uważa ten hosting za kijowy (zresztą dość słusznie, biorąc pod uwagę to, co od czasu do czasu stewardzi odwalają), więc tym bardziej nie zgodzi się na przeniesienie się ze swojego podwórka tutaj. Co do niezgodności baz danych, to sami jesteście sobie winni, że nie robicie backupów. Albo że stewardzi ich nie robią (ale nawet wtedy powinniście używać codziennie Specjalna:Eksport, skoro hostujący nie potrafią o to należycie zadbać). Gdyby mieli jakąkolwiek kopię zapasową, to przy wywalaniu włoskiego spamu by im się powiedziało: "elo, przywróćcie stan bazy sprzed tygodnia, bo obecna zawiera sporo włoskiego syfu". No ale nie, u was to trzeba było robić ręcznie, z zerg rushem losowania stron w roli głównej. Lepiej: wasz car nie dał im od razu bazy, tylko najpierw założył nową wiki, przez co na wierzch poszło nieco edycji, a dopiero później stewardzi dołożyli resztę. Dzięki temu macie rozwalone B-drzewo MediaWiki, przez co wiele linków do wersji prowadzi nie tam, gdzie trzeba. A po wywalaniu włoskiego spamu macie dodatkowo dziury w tym drzewie, bo patrzę na numery wersji i widzę, że stewardzi cięli włoskie gałęzie po kolei nie patrząc na to, co jest pod nimi, więc wywalili niektóre starsze wersje stron z historii. Oczywiście, nasza baza też nie jest idealna. Zostało trochę syfu po Wikii, która, podobnie jak Miraheze, też odwaliła niemało fuszerek. No ale na to już nikt nic nie poradzi, zresztą wy też używacie wikiowego zrzutu. Dlatego przejście na prywatny, płatny hosting to całkiem niezły wybór, wszak trudno o jakikolwiek darmowy hosting, co będzie wspierał edytorów tak, jak należy. My teraz mamy codzienne backupy, wy zaś podobno nie robicie żadnych kopii, więc jak cokolwiek się stewardom zepsuje, to zostaniecie z niczym. Wiedźma (dyskusja) 14:52, 30 cze 2019 (CEST)

Co do jednoznacznej decyzji tutejszych adminów, to sprawa wydaje mi się dość jasna. Car zostanie tutaj, bo to jego pedia. Farlandera krew zalewa na samą myśl o tym, że u konkurencji dzieje się lepiej, więc też tam nie pójdzie. Także cóż, jeśli podejmiesz inną decyzję niż oni, to będziesz w tym odosobniony, niemal natychmiast uznany za heretyka, zdrajcę, "kłamliwą żmiję", czy co tam oni jeszcze wymyślą i ostatecznie przejdziesz do konkurencji z powodu tego, że tutaj nikt Cię nie będzie chciał więcej widzieć. Także nie patrz na resztę, ich zdanie wybrzmiało tutaj wielokrotnie i wątpię, aby szybko je zmienili. Tak naprawdę jesteś jednym z nielicznych, którzy się wahają. A każdy, kto się waha, będzie w miarę upływu czasu pytany o ostateczną decyzję tak długo, aż w końcu przedstawi jasno swoje stanowisko. Wybór należy do Ciebie. Sam skróciłeś sobie czas do namysłu pisaniem czegokolwiek na tamtejszych ozetach, wszak w tych stronach takie działania podobno stanowią akt zdrady. Wiedźma (dyskusja) 16:54, 30 cze 2019 (CEST)

Najnowsze[edytuj]

Hej, napisałem nowy artykuł (Gupik) i proszę o dodanie go do {{Najnowsze artykuły}}, jeśli uznasz to za stosowne. Oprócz tego mam jeszcze jedną małą sprawę techniczną (pytanie konkretnie) ale nie wiem, czy dobrze trafiłem. Kurakman23 (dyskusja) 03:32, 4 lip 2019 (CEST)

szkoda na niego przestrzeni dyskowej serwera[edytuj]

Nie wiem czy wiesz, ale usunięcie strony nie sprawia w magiczny sposób, że na dysku robi się więcej miejsca. Wręcz przeciwnie, strony typu wiki mają to do siebie, że zajmowany przez nich rozmiar niemal zawsze tylko rośnie, natomiast niemal nigdy tak naprawdę nie maleje. Więcej miejsca może powstać w zasadzie tylko wtedy, gdy wejdziesz do bazy i wyrżniesz stamtąd treści. Oczywiście zwykle się tego nie robi, bo wtedy odtwarzanie stron staje się niemożliwe. TF (dyskusja) 08:44, 27 sie 2019 (CEST)

Heh. Dobra, po kolei: klikasz sobie na jakąś stronę i wybierasz "usuń". Czy ta strona zniknęła? Nie, nadal możesz kliknąć "odtwórz" i ją sobie przeczytać. Na serwerze dochodzi tylko dodatkowy wpis, że taka, a taka strona ma być niewidoczna dla zwykłego śmiertelnika. Czy w ten sposób zajmuje mniej miejsca na serwerze? Nie, wręcz przeciwnie. Zwykle zajmuje więcej, bo dochodzi parę bajtów mówiących o tym, kto i kiedy daną stronę "usunął". Gdyby rzeczywiście przestawała istnieć, to nie mógłbyś jej przecież odtwarzać, czyż nie? A tak, to na serwerze znajduje się zarówno sama strona, jak i informacja o usunięciu. Tak działa MediaWiki, mój drogi. Każdy tylko dodaje kolejne treści, kolejne usunięcia, kolejne zmiany i wszystko jest ciągle trzymane. Także wszelkie akcje typu "usuwamy, żeby oszczędzać miejsce na serwerze" możesz włożyć między bajki, dopóki to, co jest usuwane, jesteś w stanie odtwarzać.
A jak usunąć "usuniętą stronę"? Ano, w bazie MediaWiki, którą mają Stewardzi (i chyba nikt inny) się wchodzi do odpowiedniej tabeli i robi "DROP", czyli usuń. I to już jest nieodwracalne, wtedy jak najbardziej miejsce na serwerze jest zaoszczędzone. TF (dyskusja) 10:20, 28 sie 2019 (CEST)

Re: Artykuły dnia[edytuj]

Jeśli jesteś w stanie codziennie w nocy o północy to aktualizować, to nie. A jak wolisz „mieć to z głowy”, to tak. Problem w tym, że sama sensowność Artykułów dnia stoi pod wielkim znakiem zapytania, moim zdaniem to jest wyraźny znak, że po prostu nie ma przyrostu treści i się robi takie ruchy, aby udawać, że cokolwiek się dzieje. I to nie jest hejt, tylko fakt, liczba edycji na ozetach mówi sama za siebie.

No ale co do dalszych losów tego tworu, to społeczność zadecyduje na najbliższych spotkaniach, chociaż znając opinię paru osób wątpię, aby coś takiego ocalało, wszak odpowiednikiem tego są wpisy w mediach społecznościowych, które są znacznie cenniejsze. Aczkolwiek nie uprzedzajmy faktów, a nuż to jednak przejdzie… Ouadij (dyskusja) 18:42, 12 paź 2019 (CEST)